BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 23:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Niezamykający się centralny zamek.
PostNapisane: 13 czerwca 2017, 23:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Moje BMW: 316i
Kod silnika: M43
Przeczytałem już wiele tematów jednak wskazówek dla siebie nie znalazłem. Miałem problem z niezamykającym się centralnym zamkiem z pilota, z klucza 4x wszystko ok z konsoli również. Coraz częściej szwankowało zamykanie a teraz praktycznie w ogóle się nie zamyka załapie kilka razy co jakiś czas. I nie jest to wina przekaźników w module komfortu bo je wymieniłem i nic się nie zmieniło.
Przy próbie zamknięcia zaraz po otwarciu nie gaśnie nawet światło w aucie czyli jakby w ogóle sygnał nie dochodził, może to wina klucza, nie wiem bo mam tylko jeden. Macie jeszcze jakieś pomysły gdzie mógłbym poszukać przyczyny ? Dodam, że i szyby z pilota również przestały działać nie wiem czy to ma jakiś związek ale może. Z konsoli normalnie działają.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Niezamykający się centralny zamek.
PostNapisane: 14 czerwca 2017, 22:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Moje BMW: 316i
Kod silnika: M43
Doszedłem sam ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Niezamykający się centralny zamek.
PostNapisane: 15 czerwca 2017, 06:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
To satysfakcja wtedy największa :ok: mimo wszystko napisz co było przyczyną, bo problem miałeś dość specyficzny.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Niezamykający się centralny zamek.
PostNapisane: 15 czerwca 2017, 14:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Moje BMW: 316i
Kod silnika: M43
Sprawa okazała się tak prozaiczna, że aż głupio :| Zamiast brać się za moduł to mogłem od razu to sprawdzić ale tak się naczytałem o tych przekaźnikach w module, że dostałem takich klapek na oczy, że tylko w tym widziałem problem a o dosyć podstawowej sprawie zapomniałem choć gdzieś mi do głowy przyszła i zacząłem to rozważać po tym jak nie poskutkowała wymiana przekaźników. I nie gasło mi również światełko w kabinie po naciśnięciu zamykania. I myślę sobie to może być klucz/pilot no ale jak to sprawdzić czy to on ? Skoro nie mam drugiego ? Rozebrać ? No ale co ja tam zobaczę, ale rozebrałem, no i okazało się, że powłoka przewodząca na mice w punkcie zamykania jest całkowicie wytarta, jak delikatnie przesunąłem na bok to normalnie centralny załapuje :) No i taki ze mnie gamoń, że od razu tego nie sprawdziłem tylko zabrałem się za przekaźniki no ale niech tam, będą na przyszłość. Ale został jeszcze jakby problem szyb, jednak po otwarciu z centralnego się nie chcą opuścić, ale jak opuszczę z konsoli to zamykając pilotem się podniosą z tym że to już nie jest tak ważne bo na prawdę kilka razy tylko z tego skorzystałem i nie jest mi to tak niezbędne ale może z czasem zainteresuję się i tym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Niezamykający się centralny zamek.
PostNapisane: 17 czerwca 2017, 18:05 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 7
Lokalizacja: Poznań/Siekerki Wielkie
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47DO1
Witam

Na początku to się przedstawię. Kuba + E46 2004 r. Kombi

Podobnie jak Zbyszek. Centralny zamek działa rewelacyjnie od środka i po wsadzeniu klucza w drzwi, nawet domykanie wszystkich szyb itp nic się nie przycina. Problem leży w kluczyku tzn w pilocie, tak jak by go nie było. Nie działa zamykanie/otwieranie drzwi, nie mogę klucza zakodować, próbowałem milion razy bez skutku, wymieniłem akumulator lecz to nic nie zmieniło, dodam że mam 3 klucze od auta i żaden nie działa. Sądzę, że Niemiec dorobił sobie jeden klucz bo tamte mu padły. Generalnie jestem w czarnej du... Sądzę, że problem leży w komunikacji między pilotem a "jakimś" odbiornikiem. Czytałem o module komfortu ale problem tyczy bardziej pilota i jego zakodowania niż centralnego.

Mam nadzieję, że ktoś coś podpowie.

Pozdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Niezamykający się centralny zamek.
PostNapisane: 25 czerwca 2017, 14:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Moje BMW: 316i
Kod silnika: M43
Ciężka sprawa to już trzeba by chyba do jakiegoś magika (dobrego elektromechanika) pojechać


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 72 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL