BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 00:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46 318i] Licznik wariuje
PostNapisane: 14 czerwca 2017, 15:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N42B20
Witam, mam problem z autem, a mianowicie ostatnio zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Raz jadąc do miasta zaświeciły mi się kontrolki ABS, DSC i ręczny, przestał działaś prędkościomierz oraz ekonomizer. Zgasiłem auto odpaliłem jeszcze raz i problem zniknął, ale wracając po paru godzinach odpalam i zapalił się akumulator, DSC i ABS albo ręczny (nie pamiętam), więc wyłączyłem zapłon i odpaliłem jeszcze raz, to tym razem świeciły się kontrolki takie jak poprzednio i nie działał prędkościomierz i ekonomizer. Parę km przed domem wszystko zgasło i zaczęło działać..Dzisiaj wracałem z miasta to znowu nagle zapaliły się kontrolki (Akumulator, DSC i ręczny) i co najdziwniejsze tym razem nie działał obrotomierz, ekonomizer i wskazówka od temperatury wskazywała czerwone pole. Po ponownym odpaleniu problem ustał, lecz blisko domu zauważyłem że przygasło podświetlenie, wszystkie wyświetlacze były mało czytelne przez 5 sekund (radio, liczniki). Dodam też, że przy odpalaniu na sekundę mrugną kontrolki od ABS, DSC i ręcznego. Może ktoś mi powiedzieć co tą betę opętało? :)

Screeny z Inpy:

Błędy z silnika

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

błędy z DSC

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zapomniałem dodać, że te kontrolki zaczęły się świecić od momentu chwilowego zaboksowania kołami podczas wjazu do garażu.
Wczoraj też wymieniłem czujnik ABS w lewym tylnym kole bo miałem drugi sprawny i dalej to samo, przed chwilą wracałem z miasta po zapaleniu silnika zapalił się ABS, DSC i ręczny na czerwono, nie działał ekonomizer i prędkościomierz.
Może mieć na to wpływ odpalanie silnika na włączonej klimatyzacji?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 318i] Licznik wariuje
PostNapisane: 14 czerwca 2017, 15:15 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Masz bledy zwiazane z komunikacja po szynie CAN, zegary nie dostaja informacji stad tez przestaja dzialac, cos musi zaklocac sygnal, albo gdzies jest uszkodzona linnia, albo pada ktorys sterownik


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 318i] Licznik wariuje
PostNapisane: 14 czerwca 2017, 15:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N42B20
picia9669 napisał(a):
Masz bledy zwiazane z komunikacja po szynie CAN, zegary nie dostaja informacji stad tez przestaja dzialac, cos musi zaklocac sygnal, albo gdzies jest uszkodzona linnia, albo pada ktorys sterownik

Czyli gdzie mniej więcej szukać problemu? Mam dorobiony rozdzielnik gniazda ładowania i USB podłączony pod przewód od radia. Mogło się coś z tym stać?
Miałem też lutowany jakiś tranzystor do płytki w sterowniku ABS, ponieważ kilka miesiecy temu przy problemach z pompą ABS wyciągałem cały sterownik i go otwierałem w celu sprawdzenia zimnych lutów (co się okazało to nie była wina pompy i sterownika) oderwał mi się ten właśnie tranzystorek (srebrny metalowy). Ale wszystko chodziło bez problemu nic było żadnych błędów


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 318i] Licznik wariuje
PostNapisane: 16 lutego 2018, 12:14 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47N
Witam wszystkich.
Mam identyczne objawy opętania :|
- liczniki nie działają w ogóle
- jak działają to wariują, świeci się DSC , ładowanie, ręczny, temp. cieczy na max
- prędkościomierz nie kiedy przekłamuje o 100km\h plus kontrolki powyżej
Zdarza się to sporadycznie jak by wilgoć hmm miała jakiś wpływ, INPA wywaliła błąd 190 lichtmodul.
Pytanie do Seba97e46 czy udało się to wypędzić :mad:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 318i] Licznik wariuje
PostNapisane: 16 lutego 2018, 13:22 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15729
https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic ... 2&t=114937
https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic ... 34&start=0

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 119 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL