BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 03:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46 323Ci] Awaria elektrycznego dachu
PostNapisane: 15 czerwca 2017, 18:46 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e46 cabrio
Kod silnika: M54B25
Klikam, dach się otwiera ale w połowie staje i nie ma siły ciągnąć dalej więc puszczam i klikam znowu, wtedy łapie dalej (coś nie tak - jakby mikroswitch nie zadziałał i nie zmienił od razu sekwencji rozkładania). Składanie dachu bez problemu do momentu ostatniej fazy. Nie chce zaryglować go silnikiem przy ramie szyby przedniej tylko pcha hydrauliką tylną część dachu (tylna szyba) w dół tak jakby nie czuł, że jest już opór. Moim zdaniem zepsuły się czujniki położenia dachu. Tzw. mikroswitche jak się nie mylę. Dodam, że otwieranie dachu za każdym razem odbywa się tak jak opisałem na początku. Muszę w połowie przerwać i kliknąć raz lub dwa, żeby znowu ruszył bo staje i mieli silnikiem bez sensu.

Dach musiałem zaryglować manualnie poprzez kręcenie kluczem silnika przy ramie. Ale mimo tego komputer chyba dalej nie wie gdzie jest dach, bo miga mi kontrolka, że dach jest nie zamknięty, a gdy klikam zamykanie to dalej pcha dach od tyłu jak to opisałem wyżej.

Potrzebuje pomocy, bo ten konkretny dach dał mi już niesamowicie w kość. Nie dawno walczyłem z pompą hydrauliczną i w momencie wstawienia innej używki zepsuło się coś co opisałem wyżej..

Jeżeli ktoś ma namiary na warsztat, który zajmuje się dachami cabrio w okolicy Szczecina, Stargardu, Świnoujścia to poproszę..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 323Ci] Awaria elektrycznego dachu
PostNapisane: 16 czerwca 2017, 23:12 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Sprawdź wiązkę elektryczną dachu na wysokości lewej przedniej i tylnej szyby.
Wiązki potrafiły pękać w tym miejscu(jak wiązki tylnej klapy)

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46 323Ci] Awaria elektrycznego dachu
PostNapisane: 19 września 2017, 21:02 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e46 cabrio
Kod silnika: M54B25
Odgrzewam. Dach miał usterkę w postaci pękniętej "łapki" (plastikowy wichajster) w czujniku dachu, która w zależności położenia dachu także zmieniała swoje położenie. Wymieniłem i okazało się, że dach dalej nie działa. Ale tym razem nawet nie rusza. Miga cały czas kontrolka czerwona na przycisku otwierania dachu.

Moja sugestia: przy szukaniu usterki dachu otworzyłem go awaryjnie imbusem (pod tylną sofą). Czy nie jest tak, że komputer myśli że dach nie został zamknięty, albo trzeba go w jakiś sposób zresetować?

Nie wiem jaka jest procedura w razie otwarcia awaryjnego. Jak pokazać komputerowi, że dach jest zamknięty i że może rozpocząć nowy cykl otwarcia?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 323Ci] Awaria elektrycznego dachu
PostNapisane: 20 września 2017, 06:59 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Najwyższa pora podpiąć pod komputer z inpa lub ista i zobaczyć co go boli. Bezpieczniki sprawdziłeś?

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 97 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL