BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 01:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] coupe Zapchane odpływy podszybia
PostNapisane: 20 czerwca 2017, 16:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b25
Witam, dziś mechanik zdiagnozował skąd cieknie mi woda do srodka, wyszlo że winna jest ta uszczelka nagrzewnicy obok rurek, (woda lała mi sie tylko po stronie kierowcy) odpływy podszybia były strasznie zatkane smieciami i woda chyba znalazła sobie ujscie... Mam poważne pytanie czy da się to dobrze uszczelnić bez rwania deski i wyciągania nagrzewnicy za pomocą kleju do szyb czy czarnego silikonu itp ? Czy trzeba koniecznie rwać tą deske i wymieniać uszczelke ? zależy mi na tym żeby to było dobrze i trwale zrobione oraz wytrzymało naprawde długo ... Chodzi o to że chce się szybko pozbyc usterki, ponieważ auto potrzebne mi na już. Może ktoś z forumowiczów zetknął się z podobnym problemem i może mi udzielić jakiś podpowiedzi ? z góry dzięki i pzdrawiam ! ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] coupe Zapchane odpływy podszybia
PostNapisane: 20 czerwca 2017, 17:11 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 841
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E30+E36+Z3+E61
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=149858
viewtopic.php?f=6&t=171187
Miałem to samo. Nie da się inaczej jak wyciągnąć deskę, nagrzewnicę i wymienić uszczelkę. U mnie była porwana.

_________________
E30 323i Bahamabeige '85, E36 328i Hellrot '95, Z3 Cosmos-schwarz '98
ex E30 325i Bronzitbeige '85, Toyota Camry USDM '87, Toyota Carina II '87, Citroen BX Break '94, Volvo 940 '92, Audi Coupe V8 '89, Clio Sport Ph1 '00


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] coupe Zapchane odpływy podszybia
PostNapisane: 20 czerwca 2017, 22:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b25
_KL_ napisał(a):
Miałem to samo. Nie da się inaczej jak wyciągnąć deskę, nagrzewnicę i wymienić uszczelkę. U mnie była porwana.

Gdzie dostane taką uszczelke ? w gre wchodzi tylko ASO ? jak po tej operacji z plastikami, bardzo trzeszczą ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] coupe Zapchane odpływy podszybia
PostNapisane: 21 czerwca 2017, 00:37 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 841
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E30+E36+Z3+E61
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=149858
viewtopic.php?f=6&t=171187
W ASO nie jest droga (płaciłem coś 70zł ale wtedy E36 jeszcze nie było "classic"), nie wiem czy są dostępne jakiekolwiek zamienniki.
Plastiki nie trzeszczą, wystarczy nic nie połamać ani nie pogubić śrubek przy demontażu i będzie OK. Ale roboty na cały dzień :dobani:

_________________
E30 323i Bahamabeige '85, E36 328i Hellrot '95, Z3 Cosmos-schwarz '98
ex E30 325i Bronzitbeige '85, Toyota Camry USDM '87, Toyota Carina II '87, Citroen BX Break '94, Volvo 940 '92, Audi Coupe V8 '89, Clio Sport Ph1 '00


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] coupe Zapchane odpływy podszybia
PostNapisane: 21 czerwca 2017, 09:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
malitekoner napisał(a):
_KL_ napisał(a):
Miałem to samo. Nie da się inaczej jak wyciągnąć deskę, nagrzewnicę i wymienić uszczelkę. U mnie była porwana.

Gdzie dostane taką uszczelke ? w gre wchodzi tylko ASO ? jak po tej operacji z plastikami, bardzo trzeszczą ??


Ta legenda o tym, że rozbierana deska "musi" trzeszczeć wynika z tego, że przy takiej robocie musisz mieć doświadczenie w rozbiórce wnętrz. Większość ludzi nie potrafi poprawnie zdemontować i ponownie zamontować boczków drzwi, a deska to znacznie wyższa szkoła jazdy. Poza tym nie wolno iść na półśrodki - wyrwany czy nadłamany zaczep wymaga zamówienia nowego i dlatego robota może trwać kilka dni, bo po 1 nie wiesz jaki masz aktualny stan mocowań i zaczepów, a po 2 nie wiesz czy przy demontażu/montażu coś nie wyjdzie. Dobry mechanik czy lakiernik (Ci zwykle mają większe pojęcie o rozbiórkach wnętrza) + robota na spokojnie bez spiny, że musi być zrobione na koniec dnia i będzie dobrze ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 103 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL