BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 05:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Nieregularne wibracje nadwozia
PostNapisane: 21 czerwca 2017, 18:52 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 151
Moje BMW: E36 compact
Kod silnika: m41b18
Witam. Mój problem dotyczy e34 ale to raczej mało istotne. Silnik 2.5 m50, skrzynia automatyczna. Mianowicie powyżej 100km/h nadwozie zaczyna wpadać w wibracje. Nie są one stałe tzn: pojawiają się i zanikają z częstotliwością około 3 sekund i następuje to płynnie czyli tak: zero wibracji > nasilanie wibracji > najmocniejsze wibracje > malenie wibracji > zero wibracji. I tak w kółko. Im większa prędkość tym wibracje są silniejsze ale występują w ten sam sposób i z tą samą częstotliwością. Powyżej 160km/h to już trzepie naprawdę zdrowo, że aż strach dalej przyspieszać. Koła wyeliminowane poza tym trzepie ewidentnie budą nie kierownicą. Wymienione wszystko w zawieszeniu przód, tył, mocowanie dyfra, dosłownie wszystko. Łącznik elastyczny oraz podpora w bardzo dobrym stanie. Myślałem, czy nie dać wału do wyważenia. Tylko czy gdyby wał był niewyważony to nie trzepałoby cały czas? Czy skrzynia automatyczna ewentualnie konwerter mógłby powodować takie objawy? Dodam że do 100km/h żadnych najmniejszych wibracji nie ma. Będę wdzięczny za jakieś wskazówki. Pozdro

_________________
Kiedyś...:
E34 525iA m50b25v
E36 320i m50b20nv


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Nieregularne wibracje nadwozia
PostNapisane: 21 czerwca 2017, 19:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Może to być krzyżak wału.

O co kaman? Tu masz przykład


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 152 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL