BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 14:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] M47 błąd GIERRATE SENSOR Elektrish Defekt DSC
PostNapisane: 27 czerwca 2017, 16:46 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 606
Lokalizacja: Będzin / Sączów
Moje BMW: E46 / CBR F4
Kod silnika: M47 / 600cc
Witam, pojawia mi sie błąd w/w w tytule. Na konsoli swiecą mi sie kontrolki abs i ręczny na zółto, po skasowaniu błędu na chwile gasną. Samochód w trakcie jazdy hamował lewym przodem tracił moc, wariowało dsc. Wymienilem czujnik abs w przednym lewym kole i po 50 km znów się zaczeło. Opony zmienione, dzisiaj jade na geometrie poniewaz kolo kierownicy przy jeździe na wprost delikatnie jest przekręcone w prawo.

screen : https://zapodaj.net/1e402ab21e9a7.jpg.html

_________________
Skomentuj moją furke ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] M47 błąd GIERRATE SENSOR Elektrish Defekt DSC
PostNapisane: 29 czerwca 2017, 08:34 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 606
Lokalizacja: Będzin / Sączów
Moje BMW: E46 / CBR F4
Kod silnika: M47 / 600cc
Jestem po sprawdzeniu zbieżności przodu bez uwag. Jedynym mankamentem jest to że w trakcie jazdy kierownica ma pozycje lekko w prawo. Na tą chwilę nie ma opcji pomocy podanych przez użytkowników forum dlatego proszę moda o nie zamykanie tematu - bedę informował na bieząco co i jak. Kod błędu który dała mi inpa znalazłem odp tylko na niemieckich stronach. Pozdrawiam nastepnym krokiem komputer na warsztacie

_________________
Skomentuj moją furke ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] M47 błąd GIERRATE SENSOR Elektrish Defekt DSC
PostNapisane: 29 czerwca 2017, 10:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
ruhh napisał(a):
Jestem po sprawdzeniu zbieżności przodu bez uwag. Jedynym mankamentem jest to że w trakcie jazdy kierownica ma pozycje lekko w prawo. Na tą chwilę nie ma opcji pomocy podanych przez użytkowników forum dlatego proszę moda o nie zamykanie tematu - bedę informował na bieząco co i jak. Kod błędu który dała mi inpa znalazłem odp tylko na niemieckich stronach. Pozdrawiam nastepnym krokiem komputer na warsztacie


No to byłeś na geometrii i gość Ci nie ustawił kierownicy żeby była prosto? Oczywiście nie chodzi mi o korygowanie ustawienia na wielowypuście na kolumnie, a korekty na drążkach. Słowem: bardzo dobry mechanik, ja bym pojechał na reklamację, no chyba że umówiliście się na jakąś tanią robotę bez dalszych ingerencji.

Co do ABS i DSC rzucam hasło klucz: odpowietrzenie układu ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] M47 błąd GIERRATE SENSOR Elektrish Defekt DSC
PostNapisane: 29 czerwca 2017, 20:52 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 606
Lokalizacja: Będzin / Sączów
Moje BMW: E46 / CBR F4
Kod silnika: M47 / 600cc
Sorki źle się wyraziłem. Drązki nie ruszane od zakupu, były nie do ruszenia na miejscu ale zbieżność ok. Jedyne co to ta kierownica ale to dopiero do rozbiórki na warsztacie. jasne że mija się z sensem przestawianie kierownicy na wielowypuscie. Po weekendzie jade na kompa do fachowców, upewnie się czy chodzi o ten czujnik kąta

_________________
Skomentuj moją furke ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] M47 błąd GIERRATE SENSOR Elektrish Defekt DSC
PostNapisane: 12 października 2017, 10:56 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 606
Lokalizacja: Będzin / Sączów
Moje BMW: E46 / CBR F4
Kod silnika: M47 / 600cc
Odświeżam temat, błąd zniknął po wymianie sworzni na wahaczu z przodu prawa strona. Koło przy skrecie 100 km h strasznie zaczęło bić. Po wymianie ok

_________________
Skomentuj moją furke ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 74 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL