BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 08:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E90] Dziwne szuranie na zimnym silniku
PostNapisane: 29 czerwca 2017, 09:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: E90
Witam, od jakiegoś miesiąca może dwóch posiadam problem z Moim BMW E90 122km mianowicie na zimnym silniku pojawia sie szuranie z okolicy silnika po rozgrzaniu silnika ten problem znika dodam że jak wcisnę sprzęgło to tego szurania nie słychać objeździłem mechaników w swoim mieście 2 twierdziło że to dwumasa (trochę talepie budą na wolnych obrotach) a 1 powiedział że to może coś być ze skrzynią i żebym wymienił w niej olej bo może po tym ustanie. Czy to może być rozrząd? Czy to na pewno dwumas?

Bo już sam nie wiem a chce być pewnym że po naprawie to wszystko ucichnie.

Prosiłbym o jakieś porady/sugestie.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E90 Dziwne szuranie na zimnym silniku
PostNapisane: 29 czerwca 2017, 10:04 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Rozgrzej silnik i przy minimalnych obrotach na jakich możesz jechać wrzuć 5/6 bieg i wciśnij gaz w podłogę i rozpędź się do 1/2-3/4 skali obrotowej. Jeżeli zacznie Ci coś walić to dwumas. Jeżeli nie będzie żadnych negatywnych objawów to trzeba szukać gdzie indziej.

EDIT

Żebyśmy się dobrze zrozumieli - nie chodzi o to żebyś przy toczącym się ledwo aucie wrzucił wysoki bieg. Jeżeli, np. możesz jechać na 5'tym biegu od około 60 km/h bez dławienia silnika to właśnie od takich obrotów i takiej prędkości zacznij test i wciśnij gaz w podłogę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E90 Dziwne szuranie na zimnym silniku
PostNapisane: 29 czerwca 2017, 10:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: E90
Czyli 60 km/h piatka i gaz w podłogę? i mam nasłuchiwać jakichś nie pokojących dźwięków tak?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E90 Dziwne szuranie na zimnym silniku
PostNapisane: 29 czerwca 2017, 11:25 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Warto dodać jaki masz silnik. 318d m47?

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E90 Dziwne szuranie na zimnym silniku
PostNapisane: 29 czerwca 2017, 11:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: E90
maniek21112 napisał(a):
Warto dodać jaki masz silnik. 318d m47?

Nie mam pojęcia wydaje mi sie ze to M47 a gdzie to sprawdzić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E90 Dziwne szuranie na zimnym silniku
PostNapisane: 29 czerwca 2017, 11:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Nie wiem dokładnie jaką prędkość, bo nie znam Twojego samochodu ani dokładnej specyfikacji tego silnika.

Silnik ma się nie dusić, więc jeżeli ma bieg jałowy na poziomie 900 RPM to zacznij powyżej 1000 RPM. Maks moment masz pewnie około 1700 RPM i "kończy" się przed 3000 RPM, więc do postaraj się rozpędzić do tych 3000 RPM, a więc polecam jakiś dłuższy odcinek prostej bez dziur w jezdni.

Wyłącz nawiewy, muzykę i inne no i nasłuchuj. Jeżeli dwumas dopiero zaczyna umierać to nie będzie mocnego walenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E90 Dziwne szuranie na zimnym silniku
PostNapisane: 29 czerwca 2017, 20:45 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Maciek24 napisał(a):
maniek21112 napisał(a):
Warto dodać jaki masz silnik. 318d m47?

Nie mam pojęcia wydaje mi sie ze to M47 a gdzie to sprawdzić?

Rozkodowując vin.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E90 Dziwne szuranie na zimnym silniku
PostNapisane: 30 czerwca 2017, 06:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: E90
senbon napisał(a):
Nie wiem dokładnie jaką prędkość, bo nie znam Twojego samochodu ani dokładnej specyfikacji tego silnika.

Silnik ma się nie dusić, więc jeżeli ma bieg jałowy na poziomie 900 RPM to zacznij powyżej 1000 RPM. Maks moment masz pewnie około 1700 RPM i "kończy" się przed 3000 RPM, więc do postaraj się rozpędzić do tych 3000 RPM, a więc polecam jakiś dłuższy odcinek prostej bez dziur w jezdni.

Wyłącz nawiewy, muzykę i inne no i nasłuchuj. Jeżeli dwumas dopiero zaczyna umierać to nie będzie mocnego walenia.

Zrobiłem ten test i słuchać jakieś takie jakby delikatne huczenie albo taki dziwny szum w zakresie ok 1500-2000rpm.


a Co do Kodu silnika to idzie gdzieś to za darmo sprawdzić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Dziwne szuranie na zimnym silniku
PostNapisane: 30 czerwca 2017, 07:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Weź ostatnie 7 wartości z VIN'u i wpisz tutaj albo od razu na stronie realoem.com

Co do tego co opisujesz to wychodzi na to, że prawdopodobnie dwumas powoli się kończy, ale jeżeli nie waliło Ci po tunelu środkowym tak jakby ktoś tam uruchomił młot pneumatyczny to nie jest jeszcze stan wymagający natychmiastowej naprawy (w takich przypadkach dwumas po prostu może się w każdej chwili rozpaść), ale może to też być coś od strony paska osprzętu silnika. Kiedy ostatni raz wymieniałeś pasek (o ile w ogóle)? Sprzęgiełko alternatora było wymieniane? Jeżeli auto ma już te 100-150 tys. km lub więcej i nigdy nie robiono paska i reszty to zrób porządny serwis (pasek, rolki, napinacz, sprzęgiełko alternatora).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Dziwne szuranie na zimnym silniku
PostNapisane: 30 czerwca 2017, 15:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: E90
senbon napisał(a):
Weź ostatnie 7 wartości z VIN'u i wpisz tutaj albo od razu na stronie realoem.com

Co do tego co opisujesz to wychodzi na to, że prawdopodobnie dwumas powoli się kończy, ale jeżeli nie waliło Ci po tunelu środkowym tak jakby ktoś tam uruchomił młot pneumatyczny to nie jest jeszcze stan wymagający natychmiastowej naprawy (w takich przypadkach dwumas po prostu może się w każdej chwili rozpaść), ale może to też być coś od strony paska osprzętu silnika. Kiedy ostatni raz wymieniałeś pasek (o ile w ogóle)? Sprzęgiełko alternatora było wymieniane? Jeżeli auto ma już te 100-150 tys. km lub więcej i nigdy nie robiono paska i reszty to zrób porządny serwis (pasek, rolki, napinacz, sprzęgiełko alternatora).


Wyszło mi ze silnik no M47N2. Auto mam od grudnia także ciężko mi ocenić aczkolwiek tam nic nie robiłem, pasek jest do wymiany na bank bo popisuje przez jakis czas po odpaleniu. Ale nie wiem czy to może mieć jakiś zbieg okolicznosći z tym szuraniem?

A i ma przebieg na dzien dzisiejszy prawie 232 tysiące niby o ile nie była kręcona.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Dziwne szuranie na zimnym silniku
PostNapisane: 4 lipca 2017, 19:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57T2
Witam! U mnie też najprawdopodobniej dwumas...w czwartek auto idzie do mechanika i dam znać czy to było przyczyną...a pisk paska niekoniecznie oznacza że jest stary...ja mam nowe paski rolki i napinacze a mimo tego pasek piszczy przy odpaleniu..dosłownie jedna sekunde..ale najprawdopodobniej od tego że kupiłem firmowe paski a nie oryginalne w serwisie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Dziwne szuranie na zimnym silniku
PostNapisane: 5 lipca 2017, 09:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: E90
Trusiu1988 napisał(a):
Witam! U mnie też najprawdopodobniej dwumas...w czwartek auto idzie do mechanika i dam znać czy to było przyczyną...a pisk paska niekoniecznie oznacza że jest stary...ja mam nowe paski rolki i napinacze a mimo tego pasek piszczy przy odpaleniu..dosłownie jedna sekunde..ale najprawdopodobniej od tego że kupiłem firmowe paski a nie oryginalne w serwisie


Ale u mnie piszczą przez ok minute po odpaleniu rano :/ A Co do dwumasy to daj znać koniecznie. Powiedz mi miałeś takie same objawy jak ja? Czy inne daj o tym znać również kolego! :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Dziwne szuranie na zimnym silniku
PostNapisane: 5 lipca 2017, 19:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57T2
Tutaj przesyłam Ci link do założonego przeze mnie tematu
viewtopic.php?f=1&t=163205&start=0&hilit=Dwumas


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Dziwne szuranie na zimnym silniku
PostNapisane: 28 lipca 2017, 21:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: E90
Wymieniłem dwumas razem z kompletnym sprzęgłem oraz wymiana oleju w skrzyni i wszystko ucichło :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 91 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL