BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 04:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Nowy klucz główny do autka nie działa
PostNapisane: 7 lipca 2017, 11:02 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Hejka. Zanim wyjechałem na urlop, zamówiłem w BMW nowy klucz do autka master key without lamp, czyli teoretycznie powinienem móc nim otwierać/zamykać drzwi, kufer, schowek i zapalać/gasić auto, bynajmniej według manuala, lecz kluczyk, który dostałem nie pasuje Nie idzie nim kompletnie nic zrobić. Do drzwi wchodzi z lekkim oporem w porównaniu do starego ale nie idzie go przekręcić, do bagażnika wchodzi do połowy tak samo jak moim starym kluczem rezerwowym ale otworzyć nie idzie żadnym z nich (wiem, że rezerwowym nie otworze kufra) a do stacyjki wkładam i się kręci w kółko w jedną i drugą stronę bez żadnych oporów. Stary, jedyny działający klucz rezerwowy jaki posiadam do tego autka po włączeniu zapłonu, wyłączeniu i wyciągnięciu go z stacyjki, wydaje ona z siebie specyficzny głos głośnego kliknięcia w chwili wyciągnięcia, na nowym nic nie słychać. Dodam, że wycięcie na obu kluczach różni się kompletnie, całkowicie inną formę ma. Czy nie powinno to być takie samo? Zastanawiam się czy czasami nie dostałem złego klucza?

Nie wiem czy drzwi i zamki w aucie są oryginalne bo zauważyłem, że numer rejestracyjny na bocznych szybach nie zgadza się z moim (auto z Szwecji a tutaj jedno auto = jeden numer rejestracyjny od początku do końca żywotu auta) no ale kufra i schowka też nie mogę zamknąć/otworzyć nim i mało prawdopodobne wydaje mi się to, że ktoś zmieniał te wszystkie 3, a nawet 4 rzeczy no bo schowka też nie mogę nim otworzyć. Starym kluczem mogę odpalać i zamykać czy otwierać drzwi a INPA w sterowniku autka odczytuje mi poprawny VIN, czyli wynika z tego, że sterownik/immo nie były wcześniej swapowane i być może poprawne są jakieś inne klucze do tego auta, czyż nie? Poradzi ktoś i podpowie jaka sytuacja jest możliwa? Poniżej jak wyglądają klucze. Po lewej mój stary rezerwowy, po prawej nowy.

https://drive.google.com/open?id=0B5IyV ... mhFSjU2T0E


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nowy klucz główny do autka nie działa
PostNapisane: 7 lipca 2017, 20:57 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Calkiem dwa inne klucze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nowy klucz główny do autka nie działa
PostNapisane: 7 lipca 2017, 21:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Zastanawiam się czy ktoś może robił już kiedyś swap dme i ews z innego samochodu i być może ten kluczyk rezerwowy co mam cały czas pochodzi stamtąd albo po prostu BMW zły mi wysłało bo mojego rezerwowego na oczy nie widzieli no ale co z zamkami, i to wszystkimi 4. Nie poważne jedynie tylko w wypadku gdyby sterownik albo ews całkowicie się wysypał ale to wtedy i tak każda jedna część musiała by spasować z tamtego samochodu co jest na bocznej szybie wpisany numer rejestracyjny, nawet kolor schowka/interrioru. Same problemy...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nowy klucz główny do autka nie działa
PostNapisane: 9 lipca 2017, 07:31 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 270
Moje BMW: E46 320DA; E87 118D
Kod silnika: M47N; N47
Dlatego do starych aut nie zamawia się w ASO. Przez 20 lat ktoś wymienił stacyjkę albo masz inne auto podstawione pod ten VIN. Według mnie BMW przysłało ci odpowiedni kluczyk do VINu. Dlatego do mojego szkoda mi inwestować tyle kasy w drugi kluczyk, bo może się okazać że nie pasuje:) jedz do dorabiacza i niech ci ogarnie nowy kliczyk a ten z ASO możesz powiesić na wieszaczku na pamiątkę :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nowy klucz główny do autka nie działa
PostNapisane: 9 lipca 2017, 10:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Ktoś mieszał przy tym samochodzie konkretnie. Nowy klucz główny zamówiony w ASO pasuje jedynie do schowka. Doszedłem co jest grane... moje autko miało kiedyś prawie identyczne autko na podwórku z tym samym kodem produkcji BG11, który robił za dawcę narządów. Posiadam całe dzwi, cały bagażnik albo tylko zamek z bagażnika oraz wymieniany cylinder zapłonu i (rezerwowy) kluczyk, który pochodzi tak naprawdę z tamtego samochodu.

Czy w tej sytuacji poprzedni właściciel musiał też zaprogramować/zsynchronizować rezerwowy kluczyk z tamtego samochodu do EWS II z tego samochodu czy wystarczyło podmienić te 3 rzeczy, wsadzić kluczyk do stacyjki, przekręcić i tyle? Jestem na 100% pewien, że DME mam oryginalne z tego auta i wszystko wskazuje na to, że DME nie było podmieniane na to z tamtego samochodu.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 93 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL