BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 03:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Światła stop nie gasną.
PostNapisane: 9 lipca 2017, 16:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 174
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57B30
Witam, po wczorajszej ulewie która mnie dopadła zaświeciły mi się wszystkie trzy swiatła stop i nie chcą zgasnąć. Kiedyś juz tak miałem ale pomogło mocniejsze kopniecie w pedał hamulca i pomogło. Nie wiem czy coś mi zamokło, ale autko wczoraj wieczór i dziś cały dzień stoi na słonku. Odpiąłem też czujnik stopu przy pedale i żadnej reakcji. Zakupiłem owy czujnik i czekam na niego ale mysle że on wiele nie pomoże. Druga sprawa to:

1. Nie działa tempomat no ale to pewnie wina świateł stop, na pewno od stopu jest puszczony sygnał na tempo żeby rozłączał po naciśnieciu pedału hamulca.

2. Kontrola trakcji działa normalnie tylko gdy koła są w uślizgu nie mruga. Po przytrzymaniu przycisku ASC kontrola trakcji się wyłącza tak jak zawsze a kontrolka swieci się ciągle, więc nie jest spalona.
I właśnie w ASC szsukał bym powiązania ze światłami stop. Czytając kilka wątków po różnych forach jedna osoba wspominała o powiązaniu tych dwóch rzeczy. Niestety mało.


Tak więc czujnik do mnie idzie, bede montował w piątek, bo w piątek wracam z zagranicy. Ale wszystkie porady będą dla mnie pomocne, bo mam wielkie przeczucie ze to nie on i po odłączeniu kostki od niego powinien zgasnąć. Chyba że jego awaria jak i wypięcie objawia się ciągłym swieceniem swiateł stop. A i ta ulewa nic konkretnego mi nie zrobiła, nie ma wody w srodku ani pod maska, ani w swiatłach tylnych. Mój problem stał się jakies pół godziny jazdy po ulewie.

Czekam na rady i pozdrawiam.

EDIT Wymiana czujnika swiateł stop całkiem rozwiazała problem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 118 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL