BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 12:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] wyświetlacz navi MK4 raz się włącza a raz nie
PostNapisane: 29 lipca 2017, 07:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: E46
Kod silnika: 330D
Witam, właśnie kupiłem E46 3.0d touring i jednym z problemów jest wyświetlacz navi. Radio i wszystkie przyciski działają bez zarzutu. Wyświetlacz jak się włączy po przekręceniu kluczyka to już później dziala,a jak się nie włączy to później już nie zadziała. W momencie gdy nie działa wyświetlacz, nie działa również czytnik navi, tak jak by nie było zasilania. Dodam że przy przekręcaniu kluczyka widać mignięcia na ekranie, a raz nawet udało mi się dostrzec jak po takim mignięcia na ułamek sekundy pojawił się jakiś tekst (albo mi się tylko wydawało :D ). Wgrywałem już nowy soft, poprawiałem kostki przy czytniku ale nic nie pomaga.
Macie jakieś pomysły jak rozwiązać problem? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wyświetlacz navi MK4 raz się włącza a raz nie
PostNapisane: 29 lipca 2017, 08:12 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 270
Moje BMW: E46 320DA; E87 118D
Kod silnika: M47N; N47
Opcji Tv nie masz? Rozkręcałeś czytnik navi? Czasami jest on podlany i przestaje działać. To on jest odpowiedzialny za wyświetlanie obrazu. Jak masz opcje tv to przy uszkodzonym czytniku navi opcje wyświetlania przejmuje tuner tv. Jak nie masz tunera tv to nic się nie wyświetla.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wyświetlacz navi MK4 raz się włącza a raz nie
PostNapisane: 29 lipca 2017, 09:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: E46
Kod silnika: 330D
Z tego co wiem, to tunera nie mam - brak opcji TV w menu. Czytnika jeszcze nie rozkręcałem. Po rozkręceniu jak i czym go oczyścić/wysuszyć? Czy może być to wina złącza przy czytniku? Zapomniałem dodać,że na radiu świeci się czerwona dioda po prawej stronie u góry (środkowa)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wyświetlacz navi MK4 raz się włącza a raz nie
PostNapisane: 30 lipca 2017, 09:32 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 270
Moje BMW: E46 320DA; E87 118D
Kod silnika: M47N; N47
Wklej 7 ostatnich znaków VIN, zobaczymy z czym auto wyjechało z fabryki. Z tego co wiem to te diody są tylko do Bluetootha. Pierwsza jak szuka, druga jak się nie połączy a trzecia jak jest wszystko ok. Są one aktuwne tylko jeśli masz moduł BT. Najpierw rozbierz ten napęd i obejrzyj płytkę, może coś zauważysz. Oznaki korozji na elementach lub wilgoć. Z tyłu napędu masz dwie wtyczki oraz antenę od GPS. Zobacz czy są dobrze zapięte. Wyjmuje i rozbiera się to wszystko łatwo. Skoro nie masz tunera TV, to obrazu nie uzyskasz, jeśli navi pada.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wyświetlacz navi MK4 raz się włącza a raz nie
PostNapisane: 30 lipca 2017, 17:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: E46
Kod silnika: 330D
Końcówka vinu: JW97135. Skoro mówisz że łatwo się rozbiera to dziś lub jutro go rozbiore i dam znać co jest w środku


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wyświetlacz navi MK4 raz się włącza a raz nie
PostNapisane: 30 lipca 2017, 18:10 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 270
Moje BMW: E46 320DA; E87 118D
Kod silnika: M47N; N47
Fajnie wyposażone E46. TV nie masz, ale BT jest musiałbyś tylko swój telefon sparować. Do tego harman-kardon. Rozbieraj i obejrzyj co tam się dzieje. Dobrze by było żeby to była luźna wtyczka:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wyświetlacz navi MK4 raz się włącza a raz nie
PostNapisane: 30 lipca 2017, 19:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: E46
Kod silnika: 330D
Niestety wnętrze czytnika zardzewiałe... Wyczyściłem w miarę możliwości rdzę ale bez rezultatu - wyświetlacz nadal raz się włącza a raz nie. Czy jest możliwość naprawy czytnika czy szukać innego?
https://zapodaj.net/6915a78b526b3.jpg.html


Ostatnio edytowano 30 lipca 2017, 20:08 przez Brodaty, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wyświetlacz navi MK4 raz się włącza a raz nie
PostNapisane: 30 lipca 2017, 20:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Popraw zdjęcie, możesz oddać go do jakiegoś elektronika (np. od napraw tv) i powinien poradzić sobie z tematem.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wyświetlacz navi MK4 raz się włącza a raz nie
PostNapisane: 31 lipca 2017, 05:27 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 270
Moje BMW: E46 320DA; E87 118D
Kod silnika: M47N; N47
Po pierwsze to uszczelnić auto. Nie może kapać na navi, bo każde które tam wkładasz padnie. Po drugie żaden elektronik ci tego nnie naprawi. Za bardzo posunięta korozja. Kupuj drugi czytnik, bo szkoda kasy na naprawę tego. Kupujesz drugi, wsadzasz i wszystko śmiga. Nie trzeba nic kodować. Starego nie wywalaj, bo napęd może być lepszy w twoim niż w tym nowym, to dobie przełożysz.
Tak zardzewiałej płytki nie naprawisz, szkoda kasy. Jeśli nawet to na chwilę a po miesiącu znowu padnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 98 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL