BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 03:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46]Czy to nie za duża temperatura silnika?
PostNapisane: 1 sierpnia 2017, 16:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Witam,mam pytanie odnośnie temperatury w mojej e46 330d 184km.
W aktualnych upałach dochodzących do 37 stopni, temperatura silnika na teście licznika 7.0 dochodzi mi do 99-105 stopni a przy włączonej klimie czasami potrafi dobić do 108 ale wskazówka od temperatury silnika ani nie drgnie, cały czas jest w pionie.
Czy jest się o co obawiać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Czy to nie za duża temperatura silnika?
PostNapisane: 1 sierpnia 2017, 16:43 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Za wysoka, masz wisko? Płynu nie dolewasz?

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Czy to nie za duża temperatura silnika?
PostNapisane: 1 sierpnia 2017, 16:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Płynu dolewam ale dosyć mało bo 50ml co miesiąc dwa, prawdopodobnie przez mały wyciek bo widziałem ze jeden z przewód lekko podcieka pod maska.Ale teraz płynu jest cały czas dostatek.

A o wisko pytasz czy u mnie jest,czy że ogólnie czy działa :p?
Kręcąc się wszystkie wentylatory chyba na maxa tak mi się wydaje.

Wczoraj przy serwisie klimatyzacji gościu powiedział ze prawdopodobnie chłodnica wymaga chociaż jakiegoś czyszczenia bo wszystko sprawne odnośnie klimatyzacji ale nie chłodzi tak jak powinno.

Ale też nigdy nie wiadomo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Czy to nie za duża temperatura silnika?
PostNapisane: 1 sierpnia 2017, 17:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Nic dziwnego skoro masz nieszczelność, musisz wyeliminować wyciek, bo układ zapowietrza się. Pytałem o wisko, bo ono często jest przyczyną, jak zapnie na najwyższych obrotach to jest mały huragan, więc jak masz wątpliwości to raczej nie pracuje jak trzeba.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Czy to nie za duża temperatura silnika?
PostNapisane: 2 sierpnia 2017, 19:39 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Moje BMW: e46 318 Touring
Kod silnika: M43TUB19
Ja bym jeszcze to zweryfikował czy jest faktycznie taka wysoka. Może dla diesla ma być mniejsza ale dla benzyny robocza to jest 75 do 115 stopni C i w tym zakresie wskaźnik jest w pionie. W praktyce na nowym termostacie trzyma mi w zakresie 102 do 107.
Przy zapowietrzonym wahania są znacznie większe (inna sprawa że wyciek należy usunąć). Przy wzroście powyżej 115 stopni C wskaźnik szybko idzie w prawo (co stopień widać wzrost). Inna sprawa że układ chłodzenia w tych autach jest bardzo wrażliwy na zapowietrzenie.
Przyjrzałbym się chłodnicy (czy drożna), wentylatorom i ewentualnie termostatowi oraz usunął wyciek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Czy to nie za duża temperatura silnika?
PostNapisane: 9 sierpnia 2017, 09:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Jednak przewód cieknący,który zauważyłem to nie od chłodnicy tylko od wspomagania :P
Wycieku z układu chłodzenia niestety nie zauważyłem.

Wczoraj rozebrałem intercooler aby sobie sprawdzić i straszny syf był między intercoolerem a chłodnica klimatyzacji.Oczyściłem z wierzchu,ale pewnie w środku jest syf.Intercooler jest czysty,chłodnica klimatyzacji jest mocno zasyfiona w środku.I jest jeszcze między chłodnica klimatyzacji jedna chłodnica.Pewnie zadam głupie pytanie,ale co to jest za chłodnica(chłodnica wody)?
W takim razie od stony zderzaka przedniego to najpierw jest chłodnica wody czy klimatyzacji,czy na odwrót?

Oraz mam jeszcze dwa pytania.
1)Jeżeli odpowietrzę układ chłodzenia,to czy pomoże to doraźnie na jakiś czas?
2)Czy jestem w stanie wyjąć te wszystkie chłodnice(pomijając oczywiście intercooler,którego bardzo łatwo sie demontuje ) bez demontażu przedniego zderzaka,czy pasa przedniego,aby jest profilaktycznie przeczyścić,bo po tym co zobaczyłem jak mocno są zasyfione raczej wymagają gruntowego czyszczenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 132 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL