BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 02:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Skoki temperatury, gotowanie wody
PostNapisane: 14 sierpnia 2017, 21:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E36
Witam, w mojej e36 ostatnio skoczyła temperatura na czerwone pole a spod maski szedł siwy dym. Na postoju okazało się, że wypadł wąż chłodniczy i strzeliło kolanko, a płyn chłodniczy się rozlał pod całą maską. Wymieniłem kolanko i wąż, zalałem wodę. Problem polega na tym że węże po prawej stronie i z tyłu pozostają suche. Woda w zbiorniczku się gotuje i wylatuje spod korka, układu nie da się odpowietrzyć bo cały czas leci gorące powietrze. Jak puszczam ogrzewanie czasem jest ciepłe powietrze, czasem go nie ma. Wody ubywa, ale nie mam pojęcia gdzie bo auto nie kopci jakby była ona spalana,a spod korka aż tyle nie leci. Biję się z myślami bo tak jak mówię, nie kopci, majonezu nie ma, uszczelka była wymieniana 20 tysięcy km temu, tak jak termostat. Miał ktoś może podobnie? Jakieś pomysły?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Skoki temperatury, gotowanie wody
PostNapisane: 14 sierpnia 2017, 21:36 
Offline
Forumowicz

Posty: 124
Moje BMW: E46
Hmmm...coś tu nie pasuje. Napisz, jak odpowietrzasz i czy masz sprawny termostat i elektrozawory. Ile zalałeś wody, no i jaki masz silnik?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Skoki temperatury, gotowanie wody
PostNapisane: 14 sierpnia 2017, 21:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E36
Jest to bmw 316i compact z silnikiem 1.9. Termostat był wymieniany niedawno więc na 90% sprawny aczkolwiek jeszcze sprawdzę. Jak mogę sprawdzić elektrozawory? Odpowietrzam standardowo, odkręcając śrubkę, lecz nawet na zakręconej lekko leci dym, jakby ciśnienie było za wysokie. Wody nieważne ile naleje i tak jej zaraz nie ma. Z tego co wiem powinno tam wchodzić 8 litrów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Skoki temperatury, gotowanie wody
PostNapisane: 15 sierpnia 2017, 06:35 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Lejesz wodę czy płyn?

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Skoki temperatury, gotowanie wody
PostNapisane: 15 sierpnia 2017, 07:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E36
Narazie wodę z racji takiej ze nie ma sensu tracić płynu jak nie wiadomo co jest nie tak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Skoki temperatury, gotowanie wody
PostNapisane: 15 sierpnia 2017, 08:16 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Wiesz jaka jest temperatura pracy układu chłodzenia w Twoim silniku? Chyba nie, bo jakbyś wiedział to nie próbowałbyś jeździć na wodzie.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Skoki temperatury, gotowanie wody
PostNapisane: 15 sierpnia 2017, 08:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E36
Wiem kolego jaka jest temperatura, wiem też że woda gotuje się w 100 stopniach, a do takiej temperatury nie powinno tam dochodzić. A na wodzie nie jeżdżę tylko próbuje zdiagnozować problem. Wentylator raz się włącza raz nie, z ogrzewania raz ciepłe powietrze, raz nie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Skoki temperatury, gotowanie wody
PostNapisane: 15 sierpnia 2017, 08:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Jak chcesz zdiagnozować jak nawet nie odpowietrzysz układu na tym? Wiesz przy jakiej temperaturze otwiera się Twój termostat? Bez otwarcia nie odpowietrzysz układu i koło się zamyka.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Skoki temperatury, gotowanie wody
PostNapisane: 18 sierpnia 2017, 13:52 
Offline
Forumowicz

Posty: 127
Moje BMW: E83
Kod silnika: M47N
W twoim silniku jest prawdopodobnie termostat z temperaturą otwarcia 105C , czyli jak jest zalany wodą to jeszcze się nie zdąży otworzyć a już się gotuje.
Podam Ci linka jaki tam jest termostat https://www.piecesauto24.com/oen/11531437085
Podam Ci również linka gdzie sprawdzisz jaki masz termostat http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=11_2065
Na tej stronie możesz wpisać nr VIN twojego BMW aby uniknąć gdybania.
Zalać odpowiednim płynem, prawidłowo odpowietrzyć i się skupić na szukaniu wycieków.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Skoki temperatury, gotowanie wody
PostNapisane: 4 września 2017, 17:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E36
Wyszło że dziurawa chłodnica, temu się nie dało odpowietrzyć, dzięki za pomoc. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 123 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL