BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 07:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e60]mała ilość płynu hamulcowego, dtc i niegasnący zegar
PostNapisane: 26 sierpnia 2017, 07:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Lokalizacja: kraków
Moje BMW: e60
Kod silnika: m54b30
Cześć. Od pewnego czasu zmagam się z problemem błędu o małej ilości płynu hamulcowego. Jest to duży czerwony komunikat. Pierwszy raz gdy się zapalil zjechalem na pobocze, dokopalem się do zbiornika i płynu było mniej więcej po środku miarki. Dolalem do górnej kreski ale nic to nie dało. Nie wyświetla się za każdym razem. Czasem jest od razu po zapaleniu a czasem po kilku km. Zawsze gaśnie po jakimś czasie podczas jazdy. Przeważnie razem z nim zapala się kontrolka dtc, następnie dsc a potem gasną. Jednak gdy wszystko zniknie dsc nie da się wyłączyć. Po wcisnięciu przycisku nic się nie dzieje. ABS i ASC działa przy ruszaniu. Na inpie tylko błąd o małej ilości płynu hamulcowego, którego poziom jest w normie.
Ma ktoś może jakieś rady?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60]mała ilość płynu hamulcowego, dtc i niegasnący zegar
PostNapisane: 12 listopada 2017, 16:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Lokalizacja: kraków
Moje BMW: e60
Kod silnika: m54b30
Odświeżam. Dalej walcze z problemem. Zauważyłem, że komunikat o małej ilości pojawia się tylko na ciepłym silniku. Powiedzmy po przejechaniu 30 km zapalą się kontrolki dtc, następnie dsc i zgasną. Po zgaszeniu auta i ponownym zapaleniu ( nawet po 10 sekundach) odrazu wyskoczy płyn, i dsc (dsc zgaśnie, ale nie wyłącze go już)
Kolejny problem to niegasnący wyświetlacz z godziną, biegami i przebiegiem ( nawet po wyjeciu kluczyka) w miejscu zegarka wyświetla się nr vin z ukrytego menu jednak nie mogę nic zrobić przyciskiem do kasowania przebiegu. Co ciekawe po wciśnięciu kick down'a vin zmienia się z powrotem na godzinę ale po zgaszeniu auta dalej świeci wszystko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60]mała ilość płynu hamulcowego, dtc i niegasnący zegar
PostNapisane: 12 listopada 2017, 20:33 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Tylko tej jeden błąd masz? Nie masz skoków napięcia?

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60]mała ilość płynu hamulcowego, dtc i niegasnący zegar
PostNapisane: 12 listopada 2017, 21:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Lokalizacja: kraków
Moje BMW: e60
Kod silnika: m54b30
w inpie w module silnika jest błąd 2f4f - czujnika prędkości natomiast w pozostałych modułach, w tym DSC jest tylko komunikat o zbyt małej ilości płynu hamulcowego. A masz może pomysł na niegasnący komputer pokładowy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60]mała ilość płynu hamulcowego, dtc i niegasnący zegar
PostNapisane: 13 listopada 2017, 08:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
W pozostałych modułach jakie są błędy? Chodzi o związek z licznikiem.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60]mała ilość płynu hamulcowego, dtc i niegasnący zegar
PostNapisane: 16 listopada 2017, 19:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Lokalizacja: kraków
Moje BMW: e60
Kod silnika: m54b30
Więc tak, szukając dalej przyczyny problemów zaglądnąłem do akumulatora. Okazało się, że był tam ok. 1 cm wody... Wysuszyłem wszystko i na początku nic to nie dało, ale ku zdziwieniu dzisiaj zegary zgasły po wyłączeniu kluczyka, przebieg dało się skasować i przy kick down nie zmieniało się nic na zegarach i nie pojawiał się pomarańczowy wykrzyknik. Pojeżdżę chwilę i zobaczymy czy to przypadek z tą wodą czy rzeczywiście miało to wpływ.
Co do reszty błędów już nie jest tak kolorowo. Dalej DSC wariuje, tzn. po ok. 20km (podejrzewam, że chodzi o rozgrzanie auta bo odrazu po zgaszeniu i ponownym zapaleniu jest to samo) zapala się DTC, następnie DSC, po sekundzie gasną i już nie mogę ich wyłączyć przyciskiem. ABS i kontrola trakcji działa prawidłowo. Inpa pokazuje błąd 2f4f - coś o czujniku prędkości. Ale wchodząc w ANALOG VALUES wszystkie czujniki ABS pracują. Czy możliwe, że mimo to, któryś z nich jest niesprawny?
Pozostałe błędy: moduł Instrumentenkombi (chyba zegary) - A550 ID_Ausfall 1A0h SPEED
moduł Sirens and angle sensor - 9D12 - Fault in battery circuit, 9D44 Alarm: Power supply tanpering
moduł CAS: 9304 - EEPROM_CRC_INFO, 9906 Fehler_TRSP_KOMMUNIKATION
moduł DSC: 5f45 - level brake fluid is too low, ale tak jak pisałem - płynu jest w normie.

Masz może jakieś pomysły? Z góry dzięki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60]mała ilość płynu hamulcowego, dtc i niegasnący zegar
PostNapisane: 16 listopada 2017, 20:56 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 36
Posty: 34
Moje BMW: e36 & e60
Kod silnika: m52b25 m54b30
Zajrzyj do instalacji tylnej klapy, z prawej strony bagażnika pod wygluszeniem przewody wchodzą do rurki przy zawiasie, tam częste się przecieraja, miałem podobne błędy, zaizolowalem i wszytko wróciło do normy, warto spróbować zajmie ci to chwilę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60]mała ilość płynu hamulcowego, dtc i niegasnący zegar
PostNapisane: 19 listopada 2017, 21:02 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Zmostkuj przewody z czujnika poziomu płynu hamulcowego. Jeśli problem ustąpi to winny będzie czujnik.
Jeśli problem występuje nadal, to zacznij od pomiaru wiązki. Jeśli wiązka będzie pewna to pozostaje problem ze sterownikiem DSC.


Miałem jeden przypadek gdzie nie gasły wyświetlacze na liczniku. Zachowywało się to jak u Ciebie. Tak jakby cały czas przyciśnięty był klawisz na liczniku.
Po poprawieniu lutów na procesorze w liczniku, problem zniknął

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 51 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL