BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 10 maja 2024, 08:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39] pobór prądu w stanie spoczynku /bezp nr 4
PostNapisane: 28 sierpnia 2017, 17:14 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E39 523i 1999
Kod silnika: M52TUB25
Witam , borykam sie z problemem poboru prądu w stanie spoczynku . Mierzyłem pobór 25 min po wyłączeniu silnika , zamknięty w samochodzie na cztery spusty więc pomiar na pewno jest ok - wyszło mi 450mA ;/ Zaczełem odłączać bezpieczniki i po odpięciu bezpiecznika nr 4 napięcie spadło do 80mA czyli do prawie przyjętej przeze mnie normy 50mA , dalej odłączałem i po odpięciu bezp. nr 29 spadło już do 50mA.

Z instrukcji wynika ze bezp nr 4 to oświetlenie wnętrza / bagażnika + pompa spryskiwaczy na szybe
bezp nr 29 to sterowanie centralnym, szyby , lusterka ale o tej usterce wiem bo nie dziala mi wlasnie sterowanie z prawej strony drzwi ale to nie ono mi zżera najwięcej prądu . to bezpiecznik nr 4 jest głównym problemem . i tu już nie mogę sobie poradzić sam :
- wszystkie lampki w środku odłączyłem : te z listw pod drzwiami , w środku , z bagażnika na klapie , ze schowka ale niestety to nic nie dało . 450 mA jak było tak dalej jest . Wtyczki od spryskiwaczy za chiny nie mogę odnaleźć , jedyną jaką widzę to ta od spryskiwaczy na ksenony ale nie o tą mi chodzi .. Szukałem w google i parę osób rownież miało podobny problem do mojego , niestety rozwiązania problemu nie znalazłem - ponoć bezp nr 4 robi jakieś napięcie również w module komfortu i tam może leżeć problem ale czy to prawda to nie mam pojęcia bo w instrukcji nic o tym nie pisze a odłączenie spryskiwaczy ponoć również nie pomaga . Błagam o pomoc bo z tym bezpiecznikiem na drugi dzien nie moge auta odpalić .. bmw 523i kombi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] pobór prądu w stanie spoczynku /bezp nr 4
PostNapisane: 4 września 2017, 07:06 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E39 523i 1999
Kod silnika: M52TUB25
Odświeżam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] pobór prądu w stanie spoczynku /bezp nr 4
PostNapisane: 4 września 2017, 11:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Obstawiam duet - aktywna/inteligentna klema (IBS) + stary, zużyty akumulator. Miałem kiedyś nadmierny pobór na OEM'owym akumulatorze w E60, który siedział od nowości (miał wtedy 4 czy 5 lat) i nawet pokazał mi się chyba ze 2-3 razy komunikat informujący o tym, że ma zwiększone zużycie prądu i właśnie po 2 dniach auto nie odpalało, a muzyka na postoju rozładowywała aku w jakieś 15-30 min. Wrzuciłem nowy akumulator (nawet nie OEM, a centrę futura dedykowaną wg katalogu tego producenta) plus reset aktywnej/inteligentnej klemy (IBS) i jak ręką odjął :)

Według mnie masz problem z klemą, ale jeżeli masz stary akumulator to bez sensu jest jej robić reset adaptacji, a rozwiązanie jest podobne jak u mnie - nowy akumulator + wizyta u kogoś z kompem diagnostycznym kto Ci zresetuje klemę pod nowy akumulator.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] pobór prądu w stanie spoczynku /bezp nr 4
PostNapisane: 4 września 2017, 17:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1178
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: BMW e39 528i
Kod silnika: m52b28
Garaż: byłe e34: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134211
jest e39: viewtopic.php?f=6&t=169366&start=20
w e39 nie ma czegoś takiego jak inteligentna klema...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] pobór prądu w stanie spoczynku /bezp nr 4
PostNapisane: 6 września 2017, 20:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E39 523i 1999
Kod silnika: M52TUB25
Nie wiem co to ta inteligenta klema ale robilem maly test. Odlaczalem aku na noc przez 4 dni i zawsze rano odpalal. Z wyjetym bezpiecznikiem nr 4 trzyma 3 dni.. O co tu chodzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] pobór prądu w stanie spoczynku /bezp nr 4
PostNapisane: 9 września 2017, 16:47 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E39 523i 1999
Kod silnika: M52TUB25
Problem rozwiązany


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] pobór prądu w stanie spoczynku /bezp nr 4
PostNapisane: 9 września 2017, 16:50 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
jaka była przyczyna?

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] pobór prądu w stanie spoczynku /bezp nr 4
PostNapisane: 9 września 2017, 17:34 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E39 523i 1999
Kod silnika: M52TUB25
Problem tkwil w akumulatorze. Byl juz chyba nadzwyczaj zmęczony.. Mimo iz mialem obiekcje ze to jego wina to zakupiłem nowy i pobór z prądem na bezp 4 jak ręką odjął. Przestalo mi zżerać prąd ⚡ pobór spadł w stanie spoczynku do 0,015a więc wnioskuje ze akumulator robił jakies zwarcie czy coś w tym stylu..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] pobór prądu w stanie spoczynku /bezp nr 4
PostNapisane: 9 września 2017, 19:02 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
A po jakim czasie spada do 0,015A ? u mnie po 15 min. trochę długo, nie wiem czy tak ma być?

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] pobór prądu w stanie spoczynku /bezp nr 4
PostNapisane: 9 września 2017, 19:17 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Tak może być, np. wentylator nawiewu dość długo "gada" sobie.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] pobór prądu w stanie spoczynku /bezp nr 4
PostNapisane: 9 września 2017, 19:28 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
maniek21112, może wymienić jeża?

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] pobór prądu w stanie spoczynku /bezp nr 4
PostNapisane: 9 września 2017, 21:15 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Jeżeli nawiew nie faluje i nie ma poboru prądu po uśpieniu to daj mu narazie spokój.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] pobór prądu w stanie spoczynku /bezp nr 4
PostNapisane: 10 września 2017, 13:26 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E39 523i 1999
Kod silnika: M52TUB25
U mnie do 0,015a spada dopiero po pol godz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] pobór prądu w stanie spoczynku /bezp nr 4
PostNapisane: 10 września 2017, 16:53 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
tylu1 napisał(a):
U mnie do 0,015a spada dopiero po pol godz


Moim zdaniem 30 min. to za długo i problemu z rozładowaniem akumulatora nie powinieneś mieć ale to też zależy jaki jest pobór przez ten czas, problem może nie być do końca rozwiązany.Powinno być w najgorszym razie tak jak u mnie. Miałem ten sam problem po zakupie auta, wyjmowałem na noc i przy dłuższych postojach, bezpiecznik nr 4 , jak nie wyjąłem to pobierał 0,5A i rozładowywał akumulator.
W ub. roku wymieniłem akumulator i zmierzyłem jak to wygląda:
1. po otwarciu drzwi i zapaleniu się oświetlenia kabiny( 7 lampek) pobór prądu przekroczył 4A.
2. po zamknięciu drzwi i zgaśnięciu lampek( maska i klapa bagażnika zamknięte,kluczyki wyjęte) pobór zmalał do 0,83A
3. po 1 minucie spadł do 0,53A
4. przez następne 14 minut wynosił 0,53A
5. dokładnie w 15 minucie pobór spadł do 0,01 A

Nie wiem czy to prawidłowe wartości ale do akceptacji.
Każde otwarcie drzwi powoduje cykl od nowa więc otwierając co 15 min. drzwi można po jakimś czasie rozładować aku. :hyhy: nie powinno chyba tak być
Teraz , jaki jest pobór prądu po wyjęciu bezpiecznika nr 4- jak dobrze napisałeś , brak jest tylko oświetlenia wnętrza i nie działa spryskiwacz, dotyczy to modułu komfortu, tam jest problem.

Więc po wyjęciu bezpiecznika nr 4 pobór wynosił 0,39A
Po 1 min. spadł do 0,06A.
Wnioski:
-w celu ochrony akumulatora wyłączam zwykle oświetlenie wnętrza, zwłaszcza w lecie.
- jak sprzątam auto, naprawiam coś a drzwi otwarte ,to wyjmuję na ten czas bezpiecznik nr 4 - po 1 min pobiera mi tylko 0,06A - Tobie i innym też tak radzę
-kupiłem sobie fajny prostownik elektroniczny i co 2 m-ce doładowuję akumulator ,ponieważ jeżdżę na krótkich trasach(8 km do pracy).
Na koniec rada bezcenna i gratis- jadąc kupować E39 nie mówiąc o nowszych, brać i mierzyć amperomierzem pobór prądu :)
Ja ze swoim problemem borykałem się chyba z 5 m-cy, elektrycy nie chcieli nawet ze mną długo gadać, dopiero trafiłem na kumatego mechanika,który powiązał to z modułem komfortu .
Próba wymiany tego modułu napotkała na jakieś kłopoty więc mechanik podłączył kompa i wpisał polecenie uśpienia wszystkiego i po 15 min. tak się dzieje.
Radzę Ci jedż do kogoś kto ma pojęcie i niech podepnie kompa i zobaczy, może są jakieś dodatkowe błędy, u mnie nie było, niech zaznaczy uśpienie wszystkiego byś doszedł do tych 15 min.

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] pobór prądu w stanie spoczynku /bezp nr 4
PostNapisane: 10 września 2017, 21:31 
Offline
Forumowicz

Posty: 127
Moje BMW: E83
Kod silnika: M47N
tylu1 napisał(a):
Problem tkwil w akumulatorze. Byl juz chyba nadzwyczaj zmęczony.. Mimo iz mialem obiekcje ze to jego wina to zakupiłem nowy i pobór z prądem na bezp 4 jak ręką odjął. Przestalo mi zżerać prąd ⚡ pobór spadł w stanie spoczynku do 0,015a więc wnioskuje ze akumulator robił jakies zwarcie czy coś w tym stylu..

Sam nowy aku Ci nie zmniejszył pobór prądu przez bezpiecznik nr 4 , coś się stało przy okazji.
Inna sprawa to nowy aku to nowy i lepiej "trzyma" prąd to po mimo strat dłużej potrzyma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 186 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL