BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 14:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46 320d M47] Awaria wentylatora klimy
PostNapisane: 31 sierpnia 2017, 17:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
Witam,

mam kolejny problem w swojej e46. Od jakiegoś czasu pod dużym obciążeniem szwankowała mi klima, auto momentami jechało dobrze a po chwili jakbym jechał pod górkę, jakby włączało się duże obciążenie. Z wyłączoną klimatyzacją problemu nie było.
Dzisiaj na wyłączonej klimatyzacji z nawiewu zaczęło coś piszczeć, podejrzewam, że łożysko wentylatora.

Mam pytanie jak jest to rozwiązane w bmw? To chyba nie jest wentylator chłodnicy tylko jakiś inny?
Mógłby ktoś pokazać na allegro jaki wentylator należy kupić? Dostęp do niego jest od kabiny od strony silnika?

Dziekuje bardzo za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 320d M47] Awaria wentylatora klimy
PostNapisane: 31 sierpnia 2017, 17:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Opisz dokładniej z czym masz problem, bo raz piszesz jakby o wentylatorze układu chłodzenia a raz o nawiewie. Pisałeś, że z klimą auto nie miało mocy, może zaciera się kompresor klimatyzacji? Auto przegrzewa się? Co z tym nawiewem? Działa czy nie działa? Piszczy tylko? Nawiew faluje?

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 320d M47] Awaria wentylatora klimy
PostNapisane: 31 sierpnia 2017, 18:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
Problem generalnie jest z klimą, jeżeli jest gorąco i (w moim domyśle) klimatyzacji trudniej pracować pojawia się problem. Podczas jazdy czuć co chwilę włączający się i wyłączający dodatkowy "opór", tak jakby jechać pod górke z małą prędkością obrotową silnika. Klima chłodzi normalnie, jest nabita, tylko ja się po prostu boję tak jeździć i ją wyłączam, bo to normalne nie jest.
Nawiew działał do dzisiaj normalnie, nie falował (wymieniałem kiedyś jeża więc to chyba nie to), dzisiaj po tym jak jechałem z klimą i ją wyłączyłem zaczęło piszczeć tak jakby łożysko jakiegoś wentylatora przy wyłączonej klimie.


Wydawało mi się, że jest to kompresor bo to właśnie tak czuć, jakby on stawiał opór przy dużym obciążeniu. Tylko że teraz pojawiło się dodatkowe piszczenie na wyłączonej klimce i już nie wiem, może kompresor jest dobry a winny jest wentylator nawiewu?

Czy spece od klimy z jakiegoś warsztatu są jakoś w stanie zdiagnozować stan kompresora czy jak wszystko inne zawodzi to stawia się na kompresor?
Było troche problemów z klimą, zrywało mi paski, ale wymieniłem napinacz i koło pasowe i od tego czasu jest spokój. Tzn był.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 320d M47] Awaria wentylatora klimy
PostNapisane: 31 sierpnia 2017, 18:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Wentylator nawiewu potrafi popiszczeć ale to nie powód tego oporu podczas jazdy, tu trzeba zainteresować się kompresorem klimy. Fachowcy od klimy powinni sprostać zadaniu.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 320d M47] Awaria wentylatora klimy
PostNapisane: 31 sierpnia 2017, 20:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
Ok wielkie dzięki za pomoc. Poszukam zakładu zajmującego się klimą.

Pytając jeszcze na przyszłość, regenerował ktoś może te kompresory i może wyrazić swoją opinie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 320d M47] Awaria wentylatora klimy
PostNapisane: 5 września 2017, 20:22 
Offline
Forumowicz

Posty: 258
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
To normalne, jak załącza się kompresor to idzie obciążenie minimalne silnika bo jest na pasku od silnika, załącza się co jakiś czas sprzęgło i obciąża. Jeśli chłodzi normalnie, to trzeba sprawdzić wentylator chłodnicy klimy, bo zbyt częste załączanie kompresora może świadczyć o braku możliwości chłodzenia skraplacza prze wentylator.
To powoduje wzrost ciśnienia w układzie a czujnik na kompresorze nie pozwala przeładować klimy i kółko się zamyka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 164 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL