BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 13:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 330d m57n blad lądowania ciśnienia oleju brak obrotów
PostNapisane: 9 września 2017, 00:55 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 66
Moje BMW: E46 330d 204km
Kod silnika: M57N
Witam. Mam nietypowy problem z moją 330d 204km od pewnego czasu borykać się z problemem błędów na liczniku które ni jak nie mają się realiami, otóż wszystko zaczęło się od czasu, gdy jechałem autem i poczułem smród spalonej gumy jednak jechałem spokojnie z Klimatyzacją, auto tracilo chwilami moc więc stanąłem na poboczu otworzyłem maske i poleciał dym okazało się ze obrucilo Koło pasowe walu przez zacięty klimakompresor. Gdy chciałem ponownie uruchomić auto nie było to możliwe bo akumulator był rozlaowany a jadąc autem nie było komunikatu o braku lądowania. Wymieniłem kolo pasowe paski i klimakomprsor ,naladowalem aku. Odpalam i jest wszystko ok. Problemy zaczęły się na następny dZień wsiadam do auta odpalam i bum blad na liczniku (dsc. Reczny na żółto ) jadę dalej i po jakimś czasie kolejne błędy (brak lądowania . Brak ciśnienia oleju. Nie pokazuje obrotów a wskazówka od temp. Płynu na max). Auto wtedy nie ma pełnej mocy ale wszystko działa .lądowanie jest ciśnienie oleju też a silnik nie przegrzewa się. Raz na jakiś czas znikały błędy wszystkie albo zostawaly tylko dsc i reczny i moc jest normalna i wszystko inne pokazuje ok temp i obroty silnika.
Zmienialem już moduł com. Licznik kodowalem je i znajomego czyscilem styki komputera i przekaźników w skrzynce pod maską i nic kostka stacyjki też zmieniona bez rezultatów.

Błędy nakomputerze to:
48e3 / 4910 / 48b3 / 3f62 / 48a3 / 4152 / 48d3


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 330d m57n blad lądowania ciśnienia oleju brak obrotów
PostNapisane: 9 września 2017, 07:22 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Wkleiłbyś zrzuty tych błędów, byłoby czytelnie i coś może z tego by wyszło, nie masz problemów z napięciem?

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 330d m57n blad lądowania ciśnienia oleju brak obrotów
PostNapisane: 11 września 2017, 09:21 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 66
Moje BMW: E46 330d 204km
Kod silnika: M57N
Wieczorkiem wrzucę foto błędów jak dopadne kompa, ale jest dzwina sytuacja bo z głupoty "tonący łapie sie brzytwy" mianowicie zdesperowany kolejną przypadłością ( na zagrzanym silniku) gdy wróciłem do domu i po 10 min próbowałem odpalić auto okazało sie, że mogę kręcić ok 5 sek i nie odpali :cenzura: i tak 2 razy próbowałem wiec szybki skok do domu po zapasowe klucze i..... :przestraszony:

Auto odpaliło :szok: do tego nie ma błędu ciśnienia smarowania , ładowania , obroty prawidłowe temp. płynu też w moc ok wiec wyglada na to że sie naprawiło..... :orany: na wcześniejszym kluczyku te błędy były cały czas i nie znikały teraz po wymianie klucza w ciągu 2 dni bład pojawił sie na 2 sekundy po czym zniknął i wszystko wróciło do normy.

Co może być nie tak czyżby klucz nie dawał sygnału do immo po odpaleniu ???? :dontgetit:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 330d m57n blad lądowania ciśnienia oleju brak obrotów
PostNapisane: 11 września 2017, 10:08 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Raczej przypadek, sprawdzałeś ten przekaźnik?
http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts ... Id=61_3375
Wklej błędy, będzie łatwiej.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 330d m57n blad lądowania ciśnienia oleju brak obrotów
PostNapisane: 11 września 2017, 20:01 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 66
Moje BMW: E46 330d 204km
Kod silnika: M57N
Tak sprawdziłem. Wymieniłem go na inny i nic. Skasowalem błędy i przy kasowaniu błędów z Abs znów wyskoczyła te problemy. Do tego teraz nie da się skalibrowac czujnika skretu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 330d m57n blad lądowania ciśnienia oleju brak obrotów
PostNapisane: 11 września 2017, 20:52 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 66
Moje BMW: E46 330d 204km
Kod silnika: M57N
Tak wygląda choinka na liczniku po zerwaniu koła pasowego .....
Foto podczas jazdy
Obrazek



Pierwsze fotki: błędy silnika zaraz po pierwszym podpięciu kompa
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

foto błędów silnika które nie dało sie skasować:
Obrazek

błędy z ABS:
Obrazek

błędy z licznika:
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 330d m57n blad lądowania ciśnienia oleju brak obrotów
PostNapisane: 12 września 2017, 06:36 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Myślałem, że łączysz się z inpa, takie zrzuty nic nie dają. Masz podobny problem jak kolega niżej z x3. Jest problem z połączeniem z dde, jak nie ma spadków napięcia to gdzieś przy sterowniku silnika bym szukał, jak będziesz miał problem z odpaleniem to poruszaj wtyczkami.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330d m57n blad lądowania ciśnienia oleju brak obrotów
PostNapisane: 18 września 2017, 14:46 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 66
Moje BMW: E46 330d 204km
Kod silnika: M57N
czytałem że błąd od trakcji i ręcznego może powodować czujnik położenia kierownicy, który myślę zmienić przy czasie jak wezmę od znajomego. Dawniej jak pokazywał mi sie bład trakcji i ręcznego po kalibracji czujnika wszystko wracało do normy teraz nie moge tego zrobić ale czy uszkodzony czujnik ma wpływ na brak obrotów silnika i inne kontrolki. z kolei znajomy tez mówił ze winowajcą może być uszkodzony sterownik pompy ABS/DSC ale wg. mnie jak by on był winny to wyskoczył by też bład ABS a tego błędu nie ma. Ma ktoś jakieś pomysły


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330d m57n blad lądowania ciśnienia oleju brak obrotów
PostNapisane: 21 września 2017, 19:24 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 66
Moje BMW: E46 330d 204km
Kod silnika: M57N
Witam. Temat rozwiązany. Dziś już z nerwów wyciaglem sterownik silnika i dałem bratu ktory jest elektronikiem. Otworzył sterowni i wszystkie styki układów i elementów podgrzal gorącym powietrzem a następnie wszystkie styki sterownika wyczyscil multi-szlifierka. Po podłączeniu go do auta zniknęły błędy a pojawił się banan na twarzy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330d m57n blad lądowania ciśnienia oleju brak obrotów
PostNapisane: 21 września 2017, 20:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Super, dobrze, że opisałeś rozwiązanie :ok:

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330d m57n blad lądowania ciśnienia oleju brak obrotów
PostNapisane: 22 września 2017, 06:03 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 66
Moje BMW: E46 330d 204km
Kod silnika: M57N
dziś wezme kompa i przeskanuje samochód w poszukiwaniu błedów zobaczymy co udało sie zlikwidować :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 161 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL