BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 17:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E61] Wskaźnik poziomu paliwa
PostNapisane: 18 września 2017, 06:53 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 20
Moje BMW: E61
Kod silnika: M57D25
Cześć.

Coś się w mojej E61 zepsuło. Ostatni na dłuższej trasie po wjechaniu w dziurę w jezdni (przykrytą notabene kałużą) dziwne rzeczy zaczął pokazywać wskaźnik poziomu paliwa, raz się wskazówka podczas jazdy lekko podnoasiła, raz powoli spadała, a licznik kilometrów do końca baku pokazywał zawyżoną wartość w stosunku do tej ile faktycznie miałem paliwa w baku.

Po przyjeździe do domu odpaliłem ukryte menu w zegarach aby sprawdzić poziom paliwa w poszczególnych połówkach baku i tu pojawił się zonk.

Ukryte menu pod numerem 6 pokazuje ilość paliwa w lewej komorze, prawej komorze oraz sumę. U mnie czasami wygląda to tak:
Obrazek[/url]

albo czasami wartość lewej komory pokazywana jest prawidłowo (mam pełny bak)

Jak rozumiem to:
Obrazek[/url]

to stan pływaka w postaci cyfrowej (szesnastkowej) - 3FFh to chyba wartość maksymalna czyli przerwa lub brak styku ?


Ktoś ma jakieś pomysły?
Ja celuję w niekontaktującą wtyczkę lub uszkodzony pływak. Gdyby pływak się wieszał to by w ukrytym menu wskazywana była cały czas ta sama wartość a nie gwiazdki **.*

Czy ktoś wie dokąd idą drugie końce kabli od pływaków? Prosto w zegary czy gdzieś z tyłu jest jakiś moduł?
Pomocy koledzy
Pozdrawiam

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E61 - wskaźnik poziomu paliwa
PostNapisane: 18 września 2017, 10:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
W większości takich przygód niestety trzeba wymienić pływak, a że w E60/E61 nie da się go kupić oddzielnie to trzeba nabyć (zależnie od komory) albo pompę z pływakiem (prawa strona, tj. strona pasażera) albo zespół pompujący z pływakiem (lewa strona, tj. strona kierowcy, oznaczana jako "L" w ukrytym menu) i zrobić reset sensorów.

Co do połączenia w zakresie odczytu to trafnie wskazujesz na zestaw wskaźników (eng. instrument cluster control module), tutaj masz dla przykładu schemat bodaj z e'mki E60 Obrazek.


Natomiast sama pompa jest sterowana przez moduł na prawym tylnym nadkolu w okolicach akumulatora i ma po drodze przekaźnik w schowku pasażera z przodu. Tu dla przykładu pi razy drzwi dla 530d z 2004 r. strzeliłem i dla mojego wyboru jest to ten przekaźnik http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=NJ71-EUR-05-2004-E61-BMW-530d&diagId=61_4114, a tu masz schematy zbiornika, modułu itd. oczywiście dalej dla mojego wyboru, a więc u Ciebie mogą to być inne części http://www.realoem.com/bmw/enUS/partgrp?id=NJ71-EUR-05-2004-E61-BMW-530d&mg=16.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E61 - wskaźnik poziomu paliwa
PostNapisane: 18 września 2017, 12:55 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 20
Moje BMW: E61
Kod silnika: M57D25
Zamówiłem już zestaw na lewą stronę bo ta wywala błąd (93A1) oraz złe wskazania w ukrytym menu. Jak po wymianie zrobić reset sensorów?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E61 - wskaźnik poziomu paliwa
PostNapisane: 18 września 2017, 19:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Błąd - nic nie trzeba adaptować i resetować.

Tu masz całą procedurę grzebania przy zawartości zbiornika paliwa w E60 http://www.pelicanparts.com/techarticles/BMW-E60/137-FUEL-Fuel_Pump_Replacement/137-FUEL-Fuel_Pump_Replacement.htm

Przeczytaj uważnie zalecenia i uważaj demontując przewody paliwowe, bo jest tam bodaj kilka barów ciśnienia, więc można sobie paliwem zasyfić pół samochodu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E61] Wskaźnik poziomu paliwa
PostNapisane: 28 września 2017, 13:52 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 20
Moje BMW: E61
Kod silnika: M57D25
Wadliwy okazał się, jak zresztą podejrzewałem i jak wskazywało ukryte menu, lewy pływak. Część została wymieniona. Wszystko śmiga.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E61] Wskaźnik poziomu paliwa
PostNapisane: 24 grudnia 2018, 08:22 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 18
Moje BMW: e61 535d
Kod silnika: M57TU TOP
Również posiadam ten sam błąd 93A1 i problem polega na tym, że wskaźnik paliwa "pływa"
Czy lewa komora to ta za fotelem pasażera?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E61] Wskaźnik poziomu paliwa
PostNapisane: 24 grudnia 2018, 08:30 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Lewa komora jest zawsze po lewej stronie auta.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 60 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL