BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 09:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E91] Brak dźwięku PDC kodowanie?
PostNapisane: 21 września 2017, 14:28 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 32
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: e92
Kod silnika: N54B30
Witam, mam problem kupiłem e91 która fabrycznie miała pdc z przodu i z tyłu, jednak ktoś z tylu założył zderzak bez pdc i odciął instalacje przy wejściu do bagażnika.
Kupiłem instalacje razem z wtyczkami plug&play oraz zderzak z pdc, po podłączeniu wszystkiego nie mam już błędu pdc, ale nie mam też dźwięku. Sprawdziłem PDC w module CAS i FRM były wyłączone to je włączyłem, ale to nic nie dało.

Później dowiedziałem się aby przekodować wszystkie moduły pustym MAN-em, zrobiłem tak jednak przy module 1RAD wyskakuje mi błąd kodowania, resztę przeleciałem ręcznie i wtedy PDC zaczyna działać jest dźwięk i wszystko (dźwięk błędu żarówki zrobił się też głośniejszy), jednak gdy zgaszę auto i odpale po ok 15 min już nie działa i również dźwięk błędów jest cichy.

Proszę o pomoc co zrobić?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] Brak dźwięku PDC kodowanie?
PostNapisane: 22 września 2017, 03:52 
Offline
Forumowicz

Posty: 230
Lokalizacja: Bochnia/Krakow/Nowy Sacz
Moje BMW: E83 3.0d
Kod silnika: M57TU2
Czy przed tą zmiana samochód miał czujniki z tylu i to działało?
Na czujniki w wersji Full (z przodu i z tylu) jest inny kod wyposażenia FA jak na tylko na tyl. Może ktoś to zmienił.
Pustym plikiem man trzeba było przekodowac tylko moduł pdc. Tak to pewnie wszystko co było zakodowane (drl itp) straciles


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: !
PostNapisane: 22 września 2017, 07:19 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 32
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: e92
Kod silnika: N54B30
Samochód fabrycznie miał czujniki z przodu i z tyłu, jednak ktoś założył z tyłu zderzak bez, ale ja kupiłem z i założyłem, PDC jest zakodowane klucz $508 też jest, na przycisku widzę że PDC się włącza, ale nie mam dźwięku, kodowanie samego PDC pustym MAN-em nic nie daje dopiero jak przelecę wszystkie moduły oprócz RAD 1 to działa, ale do chwili kiedy nie zamknę auta i nie zostawię na 15 min. Od czego jest ten moduł 1RAD?

ps. Kodowanie pustym MAN-em nic nie usuwa, jedynie przywraca kodowanie do stanu jaki wyjechał z fabryki.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: !
PostNapisane: 22 września 2017, 09:15 
Offline
Forumowicz

Posty: 230
Lokalizacja: Bochnia/Krakow/Nowy Sacz
Moje BMW: E83 3.0d
Kod silnika: M57TU2
Carbon2000 napisał(a):
ps. Kodowanie pustym MAN-em nic nie usuwa, jedynie przywraca kodowanie do stanu jaki wyjechał z fabryki.


Dokładnie, ale jeśli miałeś już coś zmieniane kodowaniem (np DRL, ryglowanie samochodu po przekroczeniu prędkości, kierunki austradowe, itd) to po kodowaniu pustym plikiem MAN tego nie masz:) o to mi chodziło.

RAD jest to moduł radia....z RAD1 się nie spotkałem. A jak przełączasz JOB na pobieranie danych w NCS Expert to tam wyskakuje do zatwierdzenia taka ramka z nazwami plików. Pamiętasz nazwę pliku z rozszerzeniem IPO?

EDIT: Sprawdziłem i RAD1 to jest też radio - generalnie system nagłośnieniowy w aucie. Musisz go też przekodować. Są tam wpisy odnośnie PDC (np. głośność )
Jaki masz dokładnie błąd podczas kodowania? spróbuj przekodować pustym plikiem MAN lub profilem experta przekodować TYLKO moduł RAD


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] Brak dźwięku PDC kodowanie?
PostNapisane: 22 września 2017, 14:45 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 32
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: e92
Kod silnika: N54B30
No wyskakuje mi COAPI coś tam, podejrzewam że brakuje mi SP Daten bo mam wersje Lite, dzisiaj wgram FULL i zobaczę wieczorem.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] Brak dźwięku PDC kodowanie?
PostNapisane: 22 września 2017, 16:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 230
Lokalizacja: Bochnia/Krakow/Nowy Sacz
Moje BMW: E83 3.0d
Kod silnika: M57TU2
Ok i napisz dokładnie co to za błąd coapi.
Teoretycznie do kodowania wystarczy lite.
Inpa się z modułem łączy? Daj zrzuty z klawisza ident.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] Brak dźwięku PDC kodowanie?
PostNapisane: 23 września 2017, 14:10 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 32
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: e92
Kod silnika: N54B30
Po dodaniu SP Daten nic się nie zmieniło nadal mam błąd, w inpie mogę sterować radiem, jedynie przy wejściu do radia pokazuje mi inpa błąd że wersja inpy jest nieaktualna i wszystkie funkcje mogą nie działać screeny na dole.

https://drive.google.com/file/d/0B39VTw ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B39VTw ... sp=sharing
https://drive.google.com/open?id=0B39VT ... C00WUhkeXM

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] Brak dźwięku PDC kodowanie?
PostNapisane: 23 września 2017, 15:12 
Offline
Forumowicz

Posty: 230
Lokalizacja: Bochnia/Krakow/Nowy Sacz
Moje BMW: E83 3.0d
Kod silnika: M57TU2
Hmm....rozumie, że łączysz się zwykłym k+dcan a nie icomem?
Sp daten lite masz najnowsze?
Próbowałeś wybierać do połączenia różne moduły (chodzi o ten pierwszy wybór co wczytuje vin i fa)?
Przy ident w inpa nie masz możliwości nacisnąć strzałki w dół żeby wyświetlić AIF i vin?

Ncs obslugujesz przez change Job czy basic function?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] Brak dźwięku PDC kodowanie?
PostNapisane: 23 września 2017, 15:32 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 32
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: e92
Kod silnika: N54B30
Tak łączę się k+dcan sp daten mam chyba 51. RAD1 nie da się ruszyć ani w CSS FRM NFRM inne normalnie się koduja Robię przez change Job.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] Brak dźwięku PDC kodowanie?
PostNapisane: 23 września 2017, 16:50 
Offline
Forumowicz

Posty: 230
Lokalizacja: Bochnia/Krakow/Nowy Sacz
Moje BMW: E83 3.0d
Kod silnika: M57TU2
Czyli jak popierasz dane pojawia ci się okienko z nazwami plików? .ipo itp?
Masz ncs dummy?
Tam jak wybierzesz sobie model samochodu - u Ciebie to będzie typoszereg E89. To w drugim comboboxie masz nazwy sterowników. Napewno RAD1 ma kilka wersji (c02, c12, między innymi pojawia się tam ta wersja która tobie pokazuje się w tym okienku w ncs). Odpisz sobie wszystkie końcówki plików i w okienku ncs spróbuj ręcznie je podmienić i łączyć się.

Znasz historię auta? Ktoś mógł coś przy tym grzebać? Fizycznie lub np. Aktualizować do najnowszej wersji?
Vin na pewno w radiu zgodny z autem?
W inpa dla swojego auta masz możliwość wyświetlenia uif/aif zbiorczo wszystkich modułów? Wszystko się tam zgadza? Vin?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] Brak dźwięku PDC kodowanie?
PostNapisane: 23 września 2017, 18:57 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 32
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: e92
Kod silnika: N54B30
Jutro nagram filmik jak to wygląda w ncs. Robię kodowanie ręcznie przez edytowanie w notatniku. Nie wiem czy ktoś wcześniej coś robił auto nabyłem w Francji z pełną historia serwisową. Nie wiem czy ktoś bawił się wcześniej w kodowanie bo musiałem dokodowac np. Lusterka żeby składały się z pilota. Myślę czy jakieś starsze sp daten nie muszę mieć bo to jest z 02.2008 pre LCI silnik n47

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] Brak dźwięku PDC kodowanie?
PostNapisane: 28 września 2017, 14:30 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 32
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: e92
Kod silnika: N54B30
Siema, sory że się nie oddzywałem, ale się poddałem i oddałem auto do ASO poradzili sobie z tym od ręki, przy okazji wymienili mi rurkę odmy. Dzięki za pomoc do zamknięcia.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 105 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL