BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 03:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] N42B20A 02r valvetronic problem
PostNapisane: 1 października 2017, 15:08 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 34
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52b28TU
Witam,nie posiadam isty posiadam Autocoma, delphiego, disa i inpę, mam e46 sedan n42b20A 4 lambda po 1 podłączeniu komputera autocom wykazał błędy 2852 Vanos Czujnik sterowania, 2850 Vanos czujnik referyncjny, 285A vanos monitorowanie aktuatora. Naprawy zrobione prze zemnie , podmieniłem sterownik vvt, przekaźnik sterowania elektrozaworami, i same elektrozawory. Próbowałem zrobić adaptację w dis i nie wiem czy przebiega do końca prawidłowo, nie znam tak dobrze Angielskiego. Stałe błędy których nie da się skasować na zapłonie, ani na uruchomionym silniku to 2850,2852, przejrzałem także instalację sterowania elektrozaworami według schematu z autodaty i kable nie są nigdzie uwalone, prąd dochodzi do elektrozaworów, moim zdaniem jest uwalony sterownik ecu że są stałe błędy elektrozaworów, po podłączeniu się na zapłonie błędy stałe. Adaptacja raczej nie przejdzie skoro są stałe błędy co radzicie dalej robić, może ktoś mi coś podpowie gdzie szukać problemu. Dodam auto przyspiesza płynnie, cicho pracuje odpala dobrze, delikatnie nie równo pracuje ale to może być wina VVT że nie jest przyuczony. do głowy przychodzi mi podmienić sam sterownik silnika ecu zobaczyć czy się skasują błędy, co o tym myślicie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 N42B20A 02r valvetronic problem
PostNapisane: 10 października 2017, 21:10 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 34
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52b28TU
Next problem tym razem z vanosem :/
po wymianie czujnika wałka mimośrodowego i zrobieniu adaptacji, błędy vvt skasowały się. Lecz po złożeniu i przejechaniu się wyskoczyły następne błędy 27BD,27B5 -inpa. Położenie vanosa nadal 119,120 stopni kw na oby 2 wałkach, rozrząd sprawdzony zgadza się. Dołączam filmik pracy silnika i zdjęcia parametrów ust vanosa, a także z inpy i disa który wyskoczył podczas testu vanosa na wałku wydechowym, 12 v jest i kabel sygnałowy od elektrozaworu vanosa jest ok. Dzięki wszystkim za wcześniejszą pomoc w diagnozie ;)

Filmik Podczas adaptacji:
https://youtu.be/lqLMaes8MOo

Filmik pracy silnika:
https://youtu.be/5vctYmT5vOI

Błąd disa podczas testu vanosa:
https://drive.google.com/file/d/0BwivjA ... sp=sharing

zdjęcia błędów i parametrów:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] N42B20A 02r valvetronic problem
PostNapisane: 13 października 2017, 19:39 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 34
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52b28TU
Elektrozawory przeczyściłem i maja widoczny większy sok otwarcia, także wsadzone do samego końca. nadal te same błędy, widocznie koła padły :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 62 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL