BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 09:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e90] problem z półosią napędową
PostNapisane: 3 października 2017, 10:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: nie mam
Cześć,

Jakiś czas temu pojawił się problem w moim bmw. Po przejechaniu 20-30 km zaczął szarpać tylni napęd i migała kontrolka trakcji. Pojechałem podpiąć pod komputer, okazało się, że łożysko z prawej strony do wymiany. Wymieniłem oba na nowe oryginalne, przy okazji wymieniłem też tylne tarcze hamulcowe i osłonę kotwiczną z prawej strony. Po wymianie łożysk problem się nasilił, pomaga wyłączenie kontroli trakcji, wtedy problemu nie ma. Gdy tego nie zrobię słychać obcieranie w tamtym miejscu stalowych części napędu, mogę jechać maksymalnie na 1 biegu, na 2 już mocno szarpie. Mechanicy, którzy zajmują się tylko BMW mówią, że konieczna jest wymiana półosi, ponieważ stara jest zbyt mocno skorodowana w miejscu gdzie jest czujnik abs, który jest cały spiłowany podobno a półośka porysowana dlatego daje błędne wskazania do komputera. Co śmieszne, goście u których naprawiam auto mieli ostatnio 4 takie przypadki w innych e90 i e87. Wymiana półosi i czujnika abs rozwiązała problem w każdym przypadku. Piszę to ponieważ potrzebuję waszej rady. Mechanik zaleca założenie oryginalnej części, która do mojej bety kosztuje bagatela 2230 zł, ze względu na to że praktycznie nie ma zamienników. Teraz mam 3 opcje do wyboru, albo zaryzkuję i kupię używaną półoś za 200-300 zł i zobaczymy co wyjdzie. Znalazłem też 2 zamienniki w internecie:
1) firmy GSP za 300zł
http://www.iparts.pl/czesc/wal-napedowy ... 61100.html
2) firmy SPIDAN 900 zł
https://www.autoczescionline24.pl/spidan-901064.html

3 opcja to kupienie oryginału za te 2 klocki ale dla mnie to bardzo duża kwota.

Miał ktoś z was podobny problem? Może macie jakieś namiary na dobre używki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] problem z półosią napędową
PostNapisane: 3 października 2017, 15:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Ja na szrocie (wygrzebałem typa na allegro) z E60 do demontażu za 250 zł/szt. kupiłem dwie sztuki (jedną na zapas), gdzie aż chłopaki z serwisu nie wierzyli, że za 1/10 wartości mam coś co de facto wygląda jak prawie nowe. Jeżdżę na niej od 3 lat i nic się nie dzieje. Niestety po kodzie części nic nie znajdowało w tytułach ani opisach aukcji, ale nie poddawałem się i po prostu podzwoniłem do typków co mieli jakieś półośki z rozbiórek z innych modeli E60 (głównie diesli, bo te były popularniejsze) i spytałem czy konkretnie do takiego a takiego auta nie mają. No i jeden pogrzebał po placu i stwierdził, że ma takie E60, ale że to rzadki towar to za 200 zł nie puści - no i się udało za 250 zł za sztukę :)

Jak masz czas i chęci to próbuj podobnego rozwiązania, bo po sobie stwierdzam, że można kupić fajny egzemplarz za totalnie okazyjną kwotę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 107 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL