BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 22:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Opóźniona reakcja na gaz M52B28
PostNapisane: 6 października 2017, 08:34 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E36
Witam

Może opisze objaw choć niestety trudno to opisać. Przy zmianie biegów powyżej 4tys, po dodaniu gazu obroty tak jakby idą wyżej na około 1s następnie spadają o około 500 i znowu rosną. Całość trwa około 3s.
I teraz na Inpie pojawia się błąd 214 czyli błąd czujnika prędkości. licznik poliftowy z automata w pełni działa wskazuje prędkości i inne dane. Być moze błędy pojawiają się powyżej 4tys dopiero. czytałem na forum że czasem po swapie auta nie kręcą się powyżej 5,3tys i wtedy jest ten błąd i pomaga poprowadzenie kabla z licznika do ECU. U mnie ten problem był zaraz po swapie ale po zmianie ecu ustapił. auto z 97r silnik M52b28 z automata, wiązka z automata i licznik, pierwotnie był M43b16. Być może mimo wszystko trzeba pociągnąć ten kabel z licznika do ECU? nie wiem, Może jednak czujnik w dyfrze?
Zagadka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Opóźniona reakcja na gaz M52B28
PostNapisane: 6 października 2017, 12:59 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Jak by padl czujnik w dyfrze to by licznik nie pokazywal zadnej predkosci, blad sygnalu predkosci ecu silnika zlapie wlasnie powyzej 4-5k rpm, czasami po tym nizej odcina. Ja u siebie poprowadzilem kabel wlasnie z licznikow do sterownika silnika, sterownik widzi jakas predkosc (nie jest rzeczywista bo jest inna liczba impulsow, orginalnie brane jest to z czujnika ABS) bledu nie wali i wszystko jest ok. A przegladajac mape silnika nie ma zadnej tablicy dotyczacej jakichkolwiek zmian zaleznych od predkosci pojazdu. Nawet mozna ten blad wylaczyc, albo przesunac wartosc obrotow przy ktorych ma wystapic blad np. Powyzej odcinki. Tak samo przy silnikach m52 1 vanos nie ma znaczenia czy sterownik ms41.0 jest z automata czy manuala poniewaz w mapie uwzglednione sa dwa rodzaje skrzyni.

Zobacz jeszcze w live data jak zachowuje sie czujnik polozenia przepustnicy (albo mulitimetrem) bo moze powodowac takie zachowanie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Opóźniona reakcja na gaz M52B28
PostNapisane: 10 października 2017, 11:04 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E36
Witam
Dzięki za odpowiedź. Myślę że zrobię ten przewód i że to nie zaszkodzi. Pytanie odnośnie podłączenia. Kabel w liczniku znajdę. Pytanie jak poprowadzić przewód do komory silnika? Może jakieś zjecie? i w którym miejscu szukać podłączenia do sterownika gdzie znajdę ten przewód w komorze silnika? dziękuje za pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 113 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL