BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 10 maja 2024, 04:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E60] 530D xd światła po zamknięciu nie gasną
PostNapisane: 7 października 2017, 15:54 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E60
Drodzy,

Proszę o poradę czy ktoś spotkał sie z problemem niegaszących świateł dziennych.
Problem polega na tym ze jak zamykam samochód cały czas świecą sie światła dzienne oraz światło STOP. Czasami światła sie wyłącza np. 5min jak oddaje sie od samochodu na większa odległość a bywa i tak ze zostawiłem auto na noc i rano dalej sie świeciły co rozladowywuje mi akumulator. Byłem u znachora który kodowal mi światła powitania i stwierdził ze ktoś już wcześniej rzeźbił w kodowaniu, ale sam nie mógł ustalić co pozostawia włączone światła (podejrzenia padły na alarm).
Poczytałem trochę na tym forum i ustaliłem ze w E60 jest wada fabryczna w tylnich lampach, problem przepalajacej sie kostki, która powoduje zwarcie, sprawdziłem to u siebie i faktycznie były przepalone, usterka została naprawiona ale światła po zamknięciu auta dalej sie palą ;/
Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, sprawdziłem tez ustawienia w aucie opcji Light HOME (doświetlenie drogi) która również wyłączyłem, sprawdziłem czy auto przechodzi w tryb uśpienia i tez jest Ok
Problem ze światłami jest tylko wtedy kiedy jadę autem i zamykam auto, natomiast kiedy auto już stoi jakiś czas i otworze i zamknę auto to problemu nie ma.
To jakaś masakra ;( gdzie szukać problemu
Dodam jeszcze ze jakiś czas temu gdy poszedłem do garażu to zauważyłem jak światło Stop miga/pulsuje jakby było jakieś zwarcie, ale rozebrałam Stop w podsufitce i kostka, przewody i płytka wyglądały Ok.

Proszę o pomoc
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530D xd światła po zamknięciu nie gasną
PostNapisane: 8 października 2017, 15:47 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E60
Drodzy,

Trochę poczytałem, trochę google + instrukcja BMW i dotarłem do problemu palących sie świateł, otóż wina jest w alarmie, tzn. ktoś sobie zaprogramował (poprzedni właściciel)ze jak zamyka auto z kluczyka (naciskamy znaczek BMW) to aktywuje sie alarm który ma zaprogramowany jakiś kwas, albo ten moduł sie popsuł, chodzi o to ze mam w aucie system otwierania i zamykania auta bez kluczyka (podchodząc do auta i dotykając klamki z czujnikiem) tzn jeżeli zamykam auto przez dotknięcie klamki zamiast z kluczyka to alarm sie nie aktywuje a swiatla odrazu gasną, minus tego rozwiązania to brak zazbrojonego alarmu (dioda nie pulsuje). Otwieram auto z kluczyka a zamykam z dotknięciem klamki.
Czy znacie jakiegoś magika w Warszawie od Alarmów i kodowania kluczyka?

Przy okazji służę pomocą osobom które maja problem np. rozładowującym sie akumulatorem bo coś pochłania prąd, itp. Trochę sie już natestowalem i naczytałem tak wiec podpowiem gdzie można szukać i jak sprawdzać podzespoły ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530D xd światła po zamknięciu nie gasną
PostNapisane: 8 października 2017, 19:35 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Podobno jeden z najlepszych jeśli chodzi o BMW w Wa-wie: Auto-Sew Krzysztof Seweryn ul.Żyzna 5, Warszawa (Zacisze) tel.606536527


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 107 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL