BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 06:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [EXX] Olej w dolocie...tezy i hipotezy???
PostNapisane: 9 października 2017, 17:48 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1362
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Moje BMW: E 36/ E 91
Kod silnika: M40B16/ M47T2
Witam Szanownych Użytkowników.

Mam takie o to pytanie...odnośnie oleju w dolocie w silniku diesla...pacjent to M47N2(ale zapewne nie tylko tego konkretnego modelu) o pojemności 2,0 122 KM.

Jak to z tym olejem w dolocie jest...powiem szczerze u mnie troszkę tego oleju jest(nie tak że się wylewa...ale "poci" cały dolot...odma kompletna oryginalna wymieniona(dodam iż stara chyba była oryginalna jeszcze z fabryki :/ ...samochód ma 10 lat).Po wymianie odmy może troszkę mniej tego oleju w dolocie...dodam iż zauważyłem ze olej dostaje się z tego wężyka Obrazek (zdjecie z internetu) a dalej jet on wpięty "w rurę za turbo" a przed intercooler i turbina pcha olej dalej w dolot.

Z tego co wyczytałem w necie ciężko coś wywnioskować...jedni piszą "że nie widzieli jeszcze diesla bez oleju w dolocie" inni natomiast że "jeśli jest olej w dolocie to pierścienie poszczają a co za tym idzie są duże przedmuch w silniku i silnik do remontu bądź wymiany".

Jak to u Was wygląda i co o tym myślicie.

Ostatecznie zastanawiam się nad montażem OIL CATCH TANK'a jednak nie chce półśrodków stosować jeśli to tylko będzie maskowaniem problemu...

Dodam że samochód nie kopci ani na biało ani na czarno...ani podczas jazdy ani podczas rozruchu.

Jak będę miał chwile doda zdjęcia jak to wygląda u mnie dokładnie.

_________________
POZDRAWIAM


ŁUKASZ


<<< Maszeruj albo giń... >>>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Olej w dolocie...tezy i hipotezy???
PostNapisane: 9 października 2017, 20:16 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Jeżeli nie masz go dużo w dolocie to nie masz sie czym przejmować


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Olej w dolocie...tezy i hipotezy???
PostNapisane: 10 października 2017, 06:38 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Dokładnie, nawet jak wyleci kilka kropel to nie ma czym się przejmować, chyba, że uzbiera się z tego szklanka :zdziwko:

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Olej w dolocie...tezy i hipotezy???
PostNapisane: 11 października 2017, 13:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Bez zbędnego gadania - tutaj całkiem sensownie to opisano http://mojafirma.infor.pl/moto/eksploatacja-auta/naped-i-skrzynia-biegow/320359,Olej-w-ukladzie-dolotowym-silnika-przyczyny.html, a ode mnie w skrócie - auta z odmą (w pełni sprawną) zawsze mają wnętrze kolektorów w oleju i jeżeli kolektor jest zdejmowany po raz pierwszy od nowości, np. po 200 tys. km to może coś z niego wypłynąć. Po oczyszczeniu po jakimś czasie (przy sprawnej odmie) zrobi się znowu wilgotny, ale nie będzie tam rzeki oleju.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Olej w dolocie...tezy i hipotezy???
PostNapisane: 11 października 2017, 19:03 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1362
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Moje BMW: E 36/ E 91
Kod silnika: M40B16/ M47T2
Panowie a czy w moim silniku jest coś takiego o czym pisze maaaad, w tym temacie viewtopic.php?f=1&t=162402&p=2149721&hilit=olej+dolot#p2149721...chodzi mi o "spływ oleju z odmy do miski olejowej" czy w M47N2 odbywa się to poprzez pokrywę głowicy...czyli z powrotem "skapuje" olej do silnika z odmy po wyłapaniu go z oparów poprzez separator znajdujący się w odmie ?

_________________
POZDRAWIAM


ŁUKASZ


<<< Maszeruj albo giń... >>>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 87 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL