BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 02:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 320cd 2004 - Po wymianie przepływki.
PostNapisane: 12 października 2017, 08:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: e46 320cd
Cześć,

Mam mały problem z moją e46 320cd 150km 2004 rok. Przed wymianą przepływki sprawdzałem auto pod kompem z racji tego, że wywalało check engine, auto słabo się zbierało i przy mocniejszym wciśnięciu gazu dymiło na czarno. Wartości były o połowę mniejsze niż to czego wymagał ECU, werdykt - walnięta przepływka. Przepływka wymieniona, filtr powietrza również, do tego odma i separator(na starej przepływce były śladowe ilości oleju). Check znowu się zapalił, auto dalej dymi na czarno, wydaje mi się, że idzie trochę lepiej, ale moim zdaniem nie tak jak powinno iść, a do tego może to być placebo. Dzisiaj samochód znowu będzie podłączany pod kompa, żeby zobaczyć jak te wartości tam się rysują. Aczkolwiek zanim to zrobię, to już chciałbym zasięgnąć waszej opinii, co to może być, na co zwrócić dodatkowo uwagę, co sprawdzić itd. Myślę też, że może zaciągać gdzieś lewe powietrze, ale to tylko przypuszczenia. Po podpięciu pod kompa uzupełnię temat, opiszę co i jak, ewentualnie wkleję logi.

Dzięki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320cd 2004 - Po wymianie przepływki.
PostNapisane: 14 października 2017, 19:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Inpa i zakładka nominal/actual, 4 lub 5 bieg 2000rpm i gaz w podłogę bez odpuszczania, nagraj to, wrzuć na youtube a później tutaj. Może to powodować też egr, który zaciął się w pozycji otwartej. Jakie są błędy?

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320cd 2004 - Po wymianie przepływki.
PostNapisane: 14 października 2017, 22:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: e46 320cd
Więc tak, po wymianie przepływki na kompie czyta ją teraz poprawnie, ale... Brak ciśnienia w kolektorze. Powiedzmy, że w momencie kiedy powinno być 2300 jednostek, jest 1500. Druga sprawa, o której nie napisałem - podczas zmiany biegów, szczególnie na wyższych obrotach słychać charakterystyczny świst. Dźwięk trochę podobny do blow offa. Jest on na tyle cichy, że dopiero teraz coś mnię tknęło, że raczej nikt by nie pchał tak cichego blow offa, gdzie na prawdę trzeba się wsłuchać, żeby to usłyszeć. Coś w tym rodzaju https://www.youtube.com/watch?v=QQuvYhXbcXQ. Nie wiem czy tak samo jest na jałowyml, bo dosłownie 10 min temu zacząłem o tym myśleć, ale podczas zmiany biegów, słyszę to tak jakby w okolicach przedniego prawego koła. Nie wiem czy tak samo słychać to po stronie pasażera czy wtedy np ze strony lewej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320cd 2004 - Po wymianie przepływki.
PostNapisane: 14 października 2017, 23:27 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 71
Moje BMW: e46 320d
Może turbo nie dmucha

_________________
-->BMW E46 320d 2.0 194km 432nm - 2003'
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320cd 2004 - Po wymianie przepływki.
PostNapisane: 15 października 2017, 18:01 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Sprawdź szczelność dolotu, szczególnie w okolicy przepływomierza skoro był wymieniany oraz czy dobrze leży obudowa filtra powietrza. Nie ma to związku, ale po wymianie wypada skasować adaptację przepływomierza.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320cd 2004 - Po wymianie przepływki.
PostNapisane: 16 października 2017, 07:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: e46 320cd
maniek21112 napisał(a):
Sprawdź szczelność dolotu, szczególnie w okolicy przepływomierza skoro był wymieniany oraz czy dobrze leży obudowa filtra powietrza. Nie ma to związku, ale po wymianie wypada skasować adaptację przepływomierza.



To było słychać zanim wymieniłem przepływkę na nową. Obudowa filtra leży dobrze. W modelu e46 z 2004 roku, także trzeba robić adaptację?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320cd 2004 - Po wymianie przepływki.
PostNapisane: 19 października 2017, 21:45 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
To zależy czy rozjechały się na starej przepływce, jak tak to trzeba.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320cd 2004 - Po wymianie przepływki.
PostNapisane: 20 października 2017, 07:26 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Producent zaleca kasować przy każdej wymianie.
Opcja kasowania pojawiła się już w 2.0d 150KM

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320cd 2004 - Po wymianie przepływki.
PostNapisane: 20 października 2017, 12:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: e46 320cd
Rozumiem. Zrobię adaptację jak tylko uporam się z tą nieszczelnością, żeby mieć już pewność, że wszystko jest ok. Auto ogólnie nie ma mocy, takiej jaką mieć powinno. Dopiero gdzieś tam od 2,5 tyś obrotów czuć jakby trubo zaczynało pracować i coś tam jedzie, ale ogólnie czarne chmury za autem są na prawdę okrutne. Gdyby to był jakiś tam dymek z wydechu to bym się nie przejmował, ale to wygląda tak, że (najlepiej widać na tle białego auta) po mocniejszym wciśnięciu gazu, samochód za mną, zaczyna znikać w lusterkach, ale nie dlatego, że się od niego oddalam :rotfl: Kolejną kwestią jest zapach, ale ciężko mi określić czego to jest zapach. Delikatnie duszący, coś w stylu spalin lub oleju, dostający się do kabiny przez nawiewy tylko w momencie postoju, gdy obieg jest otwarty (filtr kabinowy wymieniony). Spód auta byl sprawdzany (podczas przeglądu) i z tego elastycznego złącza nic się nie wydostawało, ale dokładnie nie zostało ono sprawdzone.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320cd 2004 - Po wymianie przepływki.
PostNapisane: 20 października 2017, 16:10 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 71
Moje BMW: e46 320d
Ten zapach może być w nieszczelnej rurce od odmy do rury turbo. Miałem to samo

_________________
-->BMW E46 320d 2.0 194km 432nm - 2003'
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320cd 2004 - Po wymianie przepływki.
PostNapisane: 20 października 2017, 17:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: e46 320cd
onepablo napisał(a):
Ten zapach może być w nieszczelnej rurce od odmy do rury turbo. Miałem to samo


I też tak na czarno dymiła? Czy tylko o ten zapach chodzi? Chodzi Ci o właśnie tę rurkę: https://zapodaj.net/a3795962bab80.jpg.html - u mnie jest tak troszkę oleju, ale wyczytałem, że taka ilość to norma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320cd 2004 - Po wymianie przepływki.
PostNapisane: 20 października 2017, 17:29 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Tak, o tą, ale jak u mnie się wypieła to nie zauważyłem kopcenia z wydechu. Olej tam to norma, kilka kropel zawsze wyleci.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320cd 2004 - Po wymianie przepływki.
PostNapisane: 20 października 2017, 18:00 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 71
Moje BMW: e46 320d
Tak ta. Pewnie źle zalozyles jak przeplywke wymieniłeś.
Co do kopcenia to jak dam gaz w podłogę to puszcza duma ale ja mam końcówkę przelotowa i brak kata oraz program mocniejszy.

I mam cały zderzak przy tłumiku osmolony xd

Ale jak widzę w lusterku to nie ma tego sporo jest jedną chmura i spokoj.

Od oleju by na czarno nie dymil raczej tylko na bialo.
Czarny dym to od paliwa prawdopodobnie przeplywka źle mierzy i za dużo paliwa daje. Kumpel miał walnieta w passacie i kopcil jak traktor masakra. Wymienił przeplywke i teraz jak na diesla przystało mała chmurka przy bucie

_________________
-->BMW E46 320d 2.0 194km 432nm - 2003'
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320cd 2004 - Po wymianie przepływki.
PostNapisane: 20 października 2017, 20:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: e46 320cd
onepablo napisał(a):
Tak ta. Pewnie źle zalozyles jak przeplywke wymieniłeś.
Co do kopcenia to jak dam gaz w podłogę to puszcza duma ale ja mam końcówkę przelotowa i brak kata oraz program mocniejszy.

I mam cały zderzak przy tłumiku osmolony xd

Ale jak widzę w lusterku to nie ma tego sporo jest jedną chmura i spokoj.

Od oleju by na czarno nie dymil raczej tylko na bialo.
Czarny dym to od paliwa prawdopodobnie przeplywka źle mierzy i za dużo paliwa daje. Kumpel miał walnieta w passacie i kopcil jak traktor masakra. Wymienił przeplywke i teraz jak na diesla przystało mała chmurka przy bucie



Przepływka mierzy dobrze. Na początku trochę zawyżała pomiar, ale po chwili się uspokoiła. Sytuacja z zapachem i dymem miała miejscę przed wymianą przepływki i odmy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320cd 2004 - Po wymianie przepływki.
PostNapisane: 21 października 2017, 09:00 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 71
Moje BMW: e46 320d
jezezli mowisz ze waz jest ok, to zrob tak jak ja odpal auto najlepiej w garazu ale wieczorem podnies maske wywal oslony i latarka dobrą swiec i zobacz czy widac jakis dym i szukaj skad leci, ja tak zrobilem i widac bylo ze z odmy lecialo bo waz byl zle zalozony.

ale jest kilka mozliwosci

jak nie z odmy to albo z pod pokrywy zaworów kapie na kolektor wydechowy albo elastyczne zlacze tlumika
czytalem tez gdzies ze moze to byc przez turbo jak puszcza olej ale to malo prawdopodobne

_________________
-->BMW E46 320d 2.0 194km 432nm - 2003'
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 104 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL