BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 00:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Cabrio problem z dachem automatycznym, spalony silnik?
PostNapisane: 16 października 2017, 18:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 95
Moje BMW: e36 cabrio
Kod silnika: m52b28
Witam. W ostatnim czasie kupiłem e36 cabrio, dach półautomat, kilka godzin temu jeszcze działał :cry2: :cry2: . Sam go zepsułem, z własniej głupoty :mad2: a mianowicie, odpiąłem silnikczki (dzwignią pod kanapą, nie wiedzialem od czego to a moja ciekawość by mnie zabiła gdybym nie sprawdził), coś sie stało, slyszalem trzask. No ale nic, chciałem rozłożyć dach, słyszałem jak silniczki w bagażniku pracują, ale nic sie nie działo więc próbuje dostać sie do bagażnika, a tu nic, zamek nie działa, okazało sie ze miałem nie domkniętą pokrywe od dachu, przytrzymałem ją ręką i otworzyłem bagażnik. Dostałem się do silniczków i hmm, odpięte to wcisne, tym bardziej ze wskoczyły bez mniejszego problemu. Zamykam bagażnik próbuje złożyć dach, klikam przycisk, ale nic sie nie dzieje, musiałem docisnąć pokrywe dachu aby wogóle coś zaczeło sie dziać. Jedną ręką dociskam pokrywe, drugą przycisk od zamykania dachu, słyszę silniczek i zero reakcji, nagle coś strzeliło i cisza, silniczek również się zatrzymał. Zaglądam do bagażnika a tam blaszka do której podpięte jest cięgno od pokrywy jest dociśnięta na siłe do karoseri samochodu ( dociągnięta na siłe). Zero reakcji na przycisk, nic nie działa nic sie nie dzieje.. Rozkręciłem te blaszki które naciągają linki od zamku i otwieraja zamykaja pokrywe ( imbus 4 bodajże ) i zwolniłem to, aby nie było aż tak naciągnięte. Sprawdzam jeszcze raz ale nadal zero reakcji i teraz pytanie co się stało? Spalilem silniczek ? Jest możę jakiś bezpiecznik? moduł mógł sie spalić ? Co pierwsze sprawdzić i jak to zrobić ? Ewentualnie gdzie na podkarpaciu (okolice Jasła Krosna) jest jakiś mechanik/ elektryk od takich rzeczy ? :) Nie ukrywam zalezy mi na czasie bo nawet pokrywy nie mam jak domknąć :/
Edit: i Cięgno od pokrywy jest urwane (stalowa rurka), ale nie zmienai to faktu ze silniczek nie pracuje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 96 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL