BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 2 maja 2024, 09:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E83] pęknięta harmonijka chłodnicy egr
PostNapisane: 22 października 2017, 17:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: E83 2008, F10 2015,
Witam ponownie, myślałem że uporałem się z moją X3, niestety pojawił się problem z chłodniczą spalin- pękła harmonijka. Kupiłem w necie używkę, niestety niesprawna . Harmonijka co prawda ok, ale sterowanie klapką w chlodniczce nie dziala- zapieczone, urwało się nam przy próbie rozruszania. Zamontowalem niesprawną. Niby ok, ale nie wiem jaki wpływ będzie miała ta klapka w chłodnicy?? Szukam używki, bo nowa sprzedawana jest tylko w komplecie z agr, elementami podcisnieniowym itd- całość ok 2,5 tys. Tyle włożyłem w auto szkoda mi pakować kolejną kaskę. Czy macie jakieś pomysły?? Czy z niesprawną chlodniczka mogę jezdzic- do czasu aż trafię na uzywke- szukam mod tygodnia w necie i nie ma. Pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E83] pęknięta harmonijka chłodnicy egr
PostNapisane: 24 października 2017, 13:20 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Błąd wywala? Żeby nie było problemu z wypalaniem dpf przez to.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E83] pęknięta harmonijka chłodnicy egr
PostNapisane: 24 października 2017, 13:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: E83 2008, F10 2015,
nie byłem jeszcze u mechanika, ale też wg tego co czytałem, może to mieć na wypalanie dpf-a-bo chyba temp spalin może być za niska ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E83] pęknięta harmonijka chłodnicy egr
PostNapisane: 24 października 2017, 15:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 2191
Moje BMW: najładniejsze
Garaż: G80 M3

Byle e92 335 M-pack
Byle e82 : http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147967
Byłe e46: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134728
Byłe M3+http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.ph ... &start=380
Kup zestaw do usunięcia egr i wywal to w cholerę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E83] pęknięta harmonijka chłodnicy egr
PostNapisane: 24 października 2017, 16:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: E83 2008, F10 2015,
Jako że chciałem, żeby wszystko było jak z fabryki, postanowiłem zamontować dpf, którego nie było w kupionym aucie. X3 to moj drugi samochod, miał być wołem roboczym, w lekki teren, budowa, niewielkie błoto. Wrzuciłem w niego kilka tys, pisałem o tym w innych postach. Chodziło to, że moge kupic nowa część z fabryki , ale szkoda mi kolejnych 2,5 tys. Póki co jeżdżę na chlodniczce z niesprawnym sterowaniem klapki, używki jak na lekarstwo. Pytam, czym może to skutkować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E83] pęknięta harmonijka chłodnicy egr
PostNapisane: 24 października 2017, 17:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: E83 2008, F10 2015,
Dla ścisłości : nie było dpf a, bo go ktoś wcześniej usunął, a sumie to nie wiadomości czy z puszki usunięto dpf a czy katalizator- nie działał agr, sterownik świec , sprzęgło hydrokinetyczne, słynna zębatka , czujnik ciśnienia wtrysku. I kiedy myślałem ze jest już wszystko ok , doszła pęknięta harmonijka chłodnicy spalin - której nie można dostać samej nigdzie, poza nową w serwisie. Ogólnie mam spora cierpliwość do tego auta , bo jeździ mi się nim rewelacyjnie. Mam jeszcze do dyspozycji nowe 525, x3 jest jednak mimo swych wad świetym autem. Szkoda mi tez kasy na ciagle naprawy i czasami zastanawiam się czy nie pozbyć się jej, bo sporo już wykonałem napraw, które miały byc ostatnie.!aaaa i jeszcze nowe tarcze i klocki zamontowałem - markowe , teraz po zamontowaniu bije kierownica przy hamowaniu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 148 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL