BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 18:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e60, 61] reflektory xenon - wymiana odbłyśników
PostNapisane: 27 października 2017, 13:07 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
Hej!
Nie znalazłem odpowiedzi na moje zapytanie.
Mianowicie muszę w moim E61 wymienić żarniki xenonowe i do tego trzeba wyciągnąć reflektory.
Pomyślałem, że przy okazji wymienię sobie odbłyśniki xenonów - pomimo tego, że lampy generalnie świecą ok - bo nie jest to jakiś wielki koszt (można kupić już zregenerowane i je po prostu podmienić).
Tylko teraz pytanie - czy po ściągnięciu dekielka bez problemu odkręcę lustro i przykręcę nowe? Gdzieś czytałem, że trzeba ponoć ciąć reflektory, a w to nie będę się na pewno bawił.
Reflektory mam tylko xenon (bez bi, itp). Samochód z 2004r i same lampy tak samo. Nie wiem jakie siedzą też tam żarniki, ale chyba D2S.
Chcę zrobić wszystko kompleksowo za jednym "zamachem", bo muszę je także wypolerować lub polakierować bezbarwnym, bo są mocno wypiaskowane.
Pozdrawiam

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e60, 61] reflektory xenon - wymiana odbłyśników
PostNapisane: 27 października 2017, 13:46 
Offline
Forumowicz

Posty: 106
Moje BMW: e91 330xd
Kod silnika: m57n2
Lampy w e60 i e90 sa teoretycznie nierozbieralne, są zaklejone na stałe mocnym klejem. trzeba ciąć ten klej żeby otworzyć lampe, gorzej później tak zakleić żeby nic nie parowało... Na twoim miejscu nie bawił bym się sam, oddał bym reflektory do pełnej regeneracji. Co do samego klosza to spolerujesz sam bez problemu, papier wodny 2500 i na końcu pasta polerska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60, 61] reflektory xenon - wymiana odbłyśników
PostNapisane: 27 października 2017, 15:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 903
Lokalizacja: Pruszków
Moje BMW: F06 640xd
Kod silnika: N57Z
Nieskrętne bez problemu wyjmiesz, dotyczy to pre jak i lci. Robiłem to u siebie.
Reflektory masz na pewno bixenon.

_________________
Zdrowaś muzo, bitów pełna, bas jest z Tobą;
błogosławionaś ty między gatunkami i błogosławiony owoc żywota twojego,
DJ. Święta Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami głuchymi,
teraz i w godzinę chill-outu naszego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60, 61] reflektory xenon - wymiana odbłyśników
PostNapisane: 27 października 2017, 20:19 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
maciekpkow napisał(a):
Nieskrętne bez problemu wyjmiesz, dotyczy to pre jak i lci. Robiłem to u siebie.
Reflektory masz na pewno bixenon.


No właśnie sam nie wiem, kupiłem samochód, ale jestem chory i nie miałem czasu sprawdzić wszystkich opcji. Ostatnio zorientowałem się, że mam pompowane fotele.
Czyli odblask spokojnie wyciągnę od strony dekli? Reflektory są dość czyste od środka z tego co sprawdzałem. Szkoda by je było ciąć. Świecą też ok, ale chciałem od razu zrobić wszystko. Reflektory w poprzednim samochodzie już polerowałem tak, że spokojnie dam radę. Myślałem, żeby jednak je polakierować, ale to jeszcze przemyślę.
W E36 z soczewką bez problemu można było wyjąć "lustra", a do E60 można kupić już odblaski zregenerowane i tylko podmienić, dlatego od razy chciałbym mieć wszystko na tip-top.

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e60, 61] reflektory xenon - wymiana odbłyśników
PostNapisane: 28 października 2017, 07:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 903
Lokalizacja: Pruszków
Moje BMW: F06 640xd
Kod silnika: N57Z
Wyżej masz już odpowiedź.

_________________
Zdrowaś muzo, bitów pełna, bas jest z Tobą;
błogosławionaś ty między gatunkami i błogosławiony owoc żywota twojego,
DJ. Święta Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami głuchymi,
teraz i w godzinę chill-outu naszego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60, 61] reflektory xenon - wymiana odbłyśników
PostNapisane: 4 listopada 2017, 12:30 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
No i jeden reflektor wyciągnięty - dramat jak dla mnie, żeby je włożyć, to ściągnę chyba przedni zderzak.
Żarniki D2S, wszystko w środku chyba jeszcze oryginalne (poza tymi żarnikami, które chyba są chińczykami). Odblask nie jest wypalony, ale wygląda na "utleniony".
W środku odkręciłem cztery śrubki, myślałem, że wyjdzie sam odbłyśnik, ale nie ma takiej opcji - jest on zespolony (chyba zanitowany) z soczewką i po odkręceniu śrubek nie mogę niczego wyjąć. Całe reflektory tym samym odeślę chyba do www.regeneracja-hc.com. Mam nadzieję, że mi to ogarną do przyszłej soboty.

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 87 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL