BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 04:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] M50B25NV kręci, nie odpala, brak zasilania na ECU
PostNapisane: 1 listopada 2017, 10:29 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 2
Lokalizacja: Polandia, Kujawy ;)
Moje BMW: E34
Kod silnika: M50B25NV
Cześć wam! Od dłuższego czasu borykałem się z moim m50b25nv. Mianowicie - auto przez ostatni miesiąc miało problemy podczas jazdy. Gasło, dało się odpalić po kilkudziesięciu minutach. Z każdym dniem było coraz gorzej, aż padł całkowicie. Zawsze o dziwo działo się to przy obrotach w okolicy 4000rpm i na jałowym, czyli między 650-900rpm. Auto samowolnie gasło, nie szło ruszyć ani nic. Sprawdzałem czy prąd dochodzi - dochodzi do wielu bezpieczników, na przekaźnik pompy paliwa także. Problem zaczyna się na ECU. Wczoraj podpiąłem się pod kompa - wywaliło Błąd braku zasilania jednostki sterującej. Oczywiście mądry polak po szkodzie - wymieniłem czujnik wału, pompę i ECU i po wszystkim dopiero dałem pod kompa. :mur: Ponadto zauważyłem, że mimo, że prąd jest na wielu bezpiecznikach, to zdarzają się braki prądu na poniektórych bezpiecznikach (kilka w rzędzie, odstęp i znów to samo) i mimo to są całe. Nie dostają prądu. Poszukałem schemat wyjścia prądu z plusa na ECU, ale niestety nie ogarniam go aż tak, żeby wiedzieć jak po kablu dojść do ECU. Obstawiam przełamaną wiązkę, bądź felerny bezpiecznik 80A, którego nie mogę znaleźć. Pacjent z roku 91, buda przedlift, cała wiązka i bebechy już z lifta (przejściówka) Z góry dzięki za pomoc! Pozdro!

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] M50B25NV kręci, nie odpala, brak zasilania na ECU
PostNapisane: 1 listopada 2017, 10:49 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 151
Moje BMW: E36 compact
Kod silnika: m41b18
Poszukaj tutaj:
http://wedophones.com/BMWManualsLead.htm
Nie zawsze rocznik się zgadza ale jak poszukasz to znajdziesz to co masz u siebie. Jak już znajdziesz to na w każdej dokumentacji masz opisane i zaznaczone gdzie znajduje się dany podzespół jakoś pod koniec to jest. Polecam przeczytać instrukcje, która jest na początku każdej dokumentacji to ogarniesz. Pozdro

_________________
Kiedyś...:
E34 525iA m50b25v
E36 320i m50b20nv


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] M50B25NV kręci, nie odpala, brak zasilania na ECU
PostNapisane: 1 listopada 2017, 11:43 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 2
Lokalizacja: Polandia, Kujawy ;)
Moje BMW: E34
Kod silnika: M50B25NV
Piotsztyk napisał(a):
Poszukaj tutaj:
http://wedophones.com/BMWManualsLead.htm
Nie zawsze rocznik się zgadza ale jak poszukasz to znajdziesz to co masz u siebie. Jak już znajdziesz to na w każdej dokumentacji masz opisane i zaznaczone gdzie znajduje się dany podzespół jakoś pod koniec to jest. Polecam przeczytać instrukcje, która jest na początku każdej dokumentacji to ogarniesz. Pozdro



Dzięki! Zaraz ogarnę co i jak, bo już mnie strzela :( Zmiana ECU z 402 na 405 nie dała rezultatów ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] M50B25NV kręci, nie odpala, brak zasilania na ECU
PostNapisane: 16 listopada 2017, 20:25 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 151
Moje BMW: E36 compact
Kod silnika: m41b18
Ogarnięte?

_________________
Kiedyś...:
E34 525iA m50b25v
E36 320i m50b20nv


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 79 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL