BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 13:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e38] Montaż podwójnego oszklenia
PostNapisane: 2 listopada 2017, 18:16 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 1255
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e38
Kod silnika: M67
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134212
Witam .
Co jakiś czas nachodzi mnie chęć małej ingerencji w swoje dziewicze BMW . Zastanawiam się nad wymianą oszklenia bocznego ze zwykłego na podwójne . Ponieważ wszystko co wiem na ten temat wyczytałem na różnego rodzaju forach i stronach chcialbym zweryfikować te informacje na forum . Liczę też że osoby które mają na ten temat wiedzę , robiły taka przekładkę opiszą dokładnie na co zwrócić uwagę przy samym zakupie szyb itp jak i opiszą proces ich wymiany .
Z tego co się do tej pory dowiedziałem potrzebuje zakupić wspomniane podwojne szyby oraz uszczelki wokol szyb (miedzy szyba a krawedzia drzwi).
Slyszalem teorie,ze mechanizmy rowniez powinno sie zmienic , bo inny ciezar szyby itd, ale nie wiem jak to jest w rzeczywistości ?
Zastanawiam się też czy podwoje oszklenie wychodziło bezbarwne czy też zawsze miało efekt lustra . Nie chcę zrobić papugi z samochodu ( co innego tył i przód co innego boki) a w zamiarze mam zmianę tylko boczego oszklenia .
Czy podwoje szyby z przedlifta pasują do polifta ?
Ponieważ auto jest dziewicze zastanawiam się czy po zdjęciu boczków da się odkleić oryginalne wyciszenie tak aby ponownie je przykleić bez większego uszczerbku .
Za wszelkie informacje w tym temacie z góry dziękuję .
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e38] Montaż podwójnego oszklenia
PostNapisane: 2 listopada 2017, 19:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Może nie w e38 ale w e39 podol zmieniał szyby na podwójne. Wg mnie opcja warta zachodu :cwaniak: ale w komplecie z tyłem ;)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e38] Montaż podwójnego oszklenia
PostNapisane: 2 listopada 2017, 19:25 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 1255
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e38
Kod silnika: M67
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134212
Rora a czemu jezeli zmieniać to tylko w komplecie z tyłem ? Podaj jakiś argument ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e38] Montaż podwójnego oszklenia
PostNapisane: 2 listopada 2017, 20:40 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
Gdyż efekt lustra jest nieunikniony. Jak zmienisz razem z tyłem, będzie lepiej wyglądać. Ale ciężko dostać tył, więc można sobie nieco pomóc folią (patrz u mnie, mam tylko boczne grube).
Rodzaje są 2, z próżnią w środku - chyba częściej dostępne; z folią w środku - antywłamaniowe, chyba, rzadziej dostępne, i miewają feler w postaci rozwarstwiania się (mleczne narożniki). Ale co do radzajów to doczytaj, jest tutaj napisane, a ja mogę się mylić.
Tak jak piszesz, potrzebne uszczelki/prowadnice, czyli to w czym poruszają się szyby. oraz uszczelka tylnych trójkątów. Tutaj najtrudniej, bo lubi się podrzeć przy demontażu, ale od czego są ASO :)
Siłowniki teoretycznie trzeba kodować, bo mają wyłącznik nad-prądowy, a szyby są cięższe, ale w praktyce chyba nikt tego nie robił, bo działa OK, nigdy mi szyba nie stanęła podczas podnoszenia. Fizycznie nie ma różnicy; Co do FL/preFL to nic nie wiem, aby były jakieś różnice. A z wygłuszaniem drzwi (tym zaraz pod boczkiem) to już najmniejszy problem. Nawet jak się nieco udrze, to na nic to nie wpłynie.

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e38] Montaż podwójnego oszklenia
PostNapisane: 2 listopada 2017, 20:55 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 1255
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e38
Kod silnika: M67
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134212
mroova81 dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie sprawy . Troche się tego obawiałem ,że najlepiej jest wymienić całe oszklenie żeby miało to ręce i nogi .
Jeszcze zastanawia mnie jedno . Żeby wyciągnąć szybę należy zdemontować aluminiowa obramowke w której jest uszczelka , czy szyba po odkręceniu dolnych zabezpieczeń wyjdzie bez problemu do góry bez demontażu tej obramowki?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e38] Montaż podwójnego oszklenia
PostNapisane: 2 listopada 2017, 21:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Mastello napisał(a):
Rora a czemu jezeli zmieniać to tylko w komplecie z tyłem ? Podaj jakiś argument ?

mroova81, wszystko wyjaśnił. Jak zmienić to całość by było spójnie, albo nie kombinować wcale ;)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e38] Montaż podwójnego oszklenia
PostNapisane: 2 listopada 2017, 21:26 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
obramówkę wywalasz, ale tą bez chromu, tą w której się sunie szyba. Opuszczasz na 1/4wysokości łapiesz uszczelkę od góry i ciągniesz do dołu. W środku w drzwiach jest chyba przykręcona pod trójkątem lusterka na jeden mały wkręt i z drugiej strony możliwe, że też, w środku w drzwiach.
nr9 http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=51_2134 to wyjmujesz i to wymieniasz, chromy to 1ka, lub 11ka.

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 113 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL