BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 10:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E90] Czujnik temperatury cieczy, świece żarowe
PostNapisane: 13 listopada 2017, 17:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 66
Lokalizacja: Mielec
Moje BMW: E92 325d
Garaż: Było:
E36 320i sedan M-pakiet
E46 330d Touring
E90 320d
E60 530d
E91 318d LCI
E92 325d
Witam, znajomy potrzebuje zdiagnozować sprawność dwóch rzeczy, które mają wpływ na poranne odpalanie zimnego silnika (M57N2) 330D E90.
Auto po nocy (pierwsze odpalenie zimnego silnika) odpali ale rzuci nim delikatnie ok 2-3 razy i pusci dymek. (Objaw jakby padniete świece żarowe) ale:

1. Po podpieciu komputera i sprawdzeniu INPA nie ma żadnych błędów w aucie a tym bardziej od świec czy sterwonika świec.

Czy świeca żarowa mimo, że nie jest spalona może nie prawidłowo żarzyć? Np. nie nagrzewa sie na samym końcu tylko w
połowie i to z opóźnieniem? Jest taka możliwość? Jest sens wymieniać świece?

2. Czy czujnik temperatury cieczy który znajduje sie w głowicy może przekłamywać w NISKICH temperaturach? W wysokich
jest ok, wymienione obydwa termostaty, silnik szybko sie nagrzewa i trzyma temperature 87-89, żadko kiedy dochodzi do
92.Chodzi mi tylko o niskie temperatury:
Zaobserwowaliśmy, że gdy silnik zimny (stał przez noc ok 12h) rano przed odpaleniem sprawdzamy temperaturę otoczenia
na zegarach jest +3 a po wejściu do ukrytego menu i sprawdzenie temperatury silnika jest +8, w inny dzień temp.
otoczenia +6 a silnika +11, a raz nawet było tak, że temp. otoczenia +12 a silnik miał +22 ale nie wiem dokładnie ile stało
auto po zgaszeniu, napewno nie mniej niż 7-8 godzin.
Czy taka rozbierzność jest prawidłowa? Czy czujnik do wymiany? Może on podaje złe informacje do komputera i dlatego po
odpaleniu zachowuje sie jakby miał świece spalone.

Proszę o informację kogoś kto naprawde ma pojęcie w tym temacie i podpowie co robić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Czujnik temperatury cieczy, świece żarowe
PostNapisane: 8 lutego 2018, 08:18 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E91 330xd LCI
Kod silnika: N57
Kolego czy udało Ci się rozwiązać problem? Mam taki sam i walczę z nim 3 miesiące. Niestety na razie przegrywam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Czujnik temperatury cieczy, świece żarowe
PostNapisane: 10 lutego 2018, 20:55 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 276
Moje BMW: 330d e46
Kod silnika: M57D30
Garaż: Mój garaż;-)
Cytuj:
Auto po nocy (pierwsze odpalenie zimnego silnika) odpali ale rzuci nim delikatnie ok 2-3 razy i pusci dymek. (Objaw jakby padniete świece żarowe) ale:

1. Po podpieciu komputera i sprawdzeniu INPA nie ma żadnych błędów w aucie a tym bardziej od świec czy sterwonika świec.


To ja mam tak u siebie w 330d m57d30, jak postoi na zimnie trochę to ma taki brzydki start, a jak potrzymam go kilka dni na takim mrozie -12 -15C to może nawet zrobić tak że zastartuje, zakręci sam przez sekundę i zgaśnie. A już drugi start będzie ok. Kiedyś szukałem informacji na ten temat i po porostu ten typ ta ma. I tak ma być.

A co do puszczenia dymka na starcie, to mój puszcza nawet jak nie stał na mrozie a wszystko z układem zapłonowym mam ok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Czujnik temperatury cieczy, świece żarowe
PostNapisane: 10 maja 2018, 17:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 66
Lokalizacja: Mielec
Moje BMW: E92 325d
Garaż: Było:
E36 320i sedan M-pakiet
E46 330d Touring
E90 320d
E60 530d
E91 318d LCI
E92 325d
miszczu113 napisał(a):
Kolego czy udało Ci się rozwiązać problem? Mam taki sam i walczę z nim 3 miesiące. Niestety na razie przegrywam.


Temat punktu pierwszego został rozwiązany po przez wymianę świec i sterownika na nowe. Co do drugiego punktu to podobno jest wszystko ok, ale nikt nie jest w stanie powiedzieć tego na 100%. Temat odpuszczony z racji poprawnego palenia na zimnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Czujnik temperatury cieczy, świece żarowe
PostNapisane: 12 maja 2018, 08:23 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Takie rozbieżności są jak najbardziej normalne.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 69 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL