BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 12:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] centralny zamek z kluczyka nie otwiera
PostNapisane: 23 listopada 2017, 22:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: E36
Kod silnika: M40B16
witam :)

temat zglebiam przez wiele godzin, nie tylko szukajac :)
problem dotyczy zarowno strony kierowcy jak i pasazera, pilota brak.
zamykam (obojetnie z ktorej strony) - zamknie wszystko poprawnie - otworzyc juz nie otworze centralnym,
(otworze tylko jedne drzwi z kluczyka bez centralnego by dostac sie do srodka) - po drugiej stronie analogicznie ta sama sytuacja.
Wtedy musze otworzyc maske, rozlaczyc akumulator, podlaczyc z powrotem i juz otwieranie (z obu stron dziala).
I tak w kolko, majac otwarta maske, moge zamknac calosc centralnym - juz jej nie otworze - wylaczam i wlaczam aku - otwieranie juz dziala.
Dodam, ze obecnie jestem po wymianie obu przednich drzwi (zrobilem to zeby pozbyc sie tego problemu, ale pomoglo tylko w czesci, wczesniej nie moglem w ogole zamknac ani otworzyc centralnym od strony kierowcy).
Wtyczki przy drzwiach sprawdzone, przy klapie tez, zamki / czujniki wyczyszczone nasmarowane, nie sprawdzalem jeszcze jedynie wiazki/mostku pod dywanem kierowcy, lecz zakladajac ze po rozlaczeniu aku i podlaczeniu wszystko dziala (tylko jeden raz) to zwatpilem czy wiem czego szukam... rozebralem schowek, dostalem sie do sterownika centralnego zeby spisac numery

ZV-MODUL 12V
BMW 61.35-1387961
55892110
VERSION 2

(rocznik 1991) modul po prawej na sciance nad glosnikiem za absem ktory musialem odkrecic zeby sie do niego dostac, dwie czarne waskie wtyczki i dluzsza biala

po rozebraniu czarnej skrzynki na oko wszystko ok, ale tylko na oko, podlaczylem ponownie - nic sie nie zmienilo.

dodam, ze po zmianie drzwi - najpierw wlozylem kierowcy, nie dzialalo, potem pasazera, otwieranie i zamykanie dzialalo jakies 5-10 razy z rzedu bez potrzeby odlaczania aku, potem podejrzewam zlapal blad i wrocily do "normy" czyli koniecznosci rozlaczania aku zeby otworzyc...

zastanawiam sie obecnie nad podmiana modulu - szukac takich samych numerow czy pasuja rowniez inne "wersje" ?

dodam jeszcze, ze przed zmiana drzwi zamek odbijal i zamykal po ponownym przekreceniu , po zmianie poczatkowo tez, choc obecnie przestalo wystepowac odbijanie ktore bylo wczesniej

mniejsza o odbijanie, przydaloby sie moc normalnie otwierac auto bez otwierania maski i rozlaczania aku...

z gory dzieki za pomoc i sugestie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] centralny zamek z kluczyka nie otwiera
PostNapisane: 24 listopada 2017, 06:42 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Sprawdz kable w wiazce bagaznika jak i po miedzy drzwiami a slupkiem kierowcy moze sie polamaly,mam ten sam moduł i dzialy sie cuda fakt ze zmienilem na wersje 3 ale i tak dalej cuda sie dzialy zapalalo sie oswietlenie kabiny z czym wiazalo sie wycie alarmu itd,okazalo sie ze padly kable w klapie bagaznika i wytarla sie krancowka w slupku od kierowcy po wymianie krancowki i polutowaniu spokoj dzi dziś


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] centralny zamek z kluczyka nie otwiera
PostNapisane: 24 listopada 2017, 15:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: E36
Kod silnika: M40B16
wiazka bagaznika, ta przy klapie po lewej rozerwana, przejrzany kazdy kabelek z osobna w niej i zaklejona izolacyjna.
kable w srodku bagaznika rowniez sprawdzone.

jakich kabli szukac miedzy drzwiami a slupkiem? masz na mysli wtyczki w drzwiach? jesli tak to sprawdzone, jesli cos innego to w ktorym miejscu szukac.

alarmu brak, z lampka nie mam problemu, moze tez dlatego ze jej nie uzywam, musialbym wlaczyc i zobaczyc czy zgasnie.

gdzie jest ten "mostek" gdzies pod dywanem kierowcy? nie wiem gdzie sprawdzac dalsze wiazki kabli...

co do krancowki w drzwiach przod to jest to ten prostokatny przycisk w zamku na slupku? (wyczyscilem go, bez zmian, na wytarty tez nie wyglada raczej)

w tylnych sa wciskane bolce, w klapie tez.

mowisz ze zmieniales na wersje 3 modul? mozna bez problemu jak sie mialo wersje 2? czym sie roznia?
gdzies tez widzialem nawet 4 czy 5...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] centralny zamek z kluczyka nie otwiera
PostNapisane: 24 listopada 2017, 19:44 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Cos tu nie halo jest z tym forum


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] centralny zamek z kluczyka nie otwiera
PostNapisane: 24 listopada 2017, 19:47 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Wersja 3 pasuje zadnych zmian u siebie nie zaobserwowalem,znajdz na forum ktore piny sa od zamykania i otw zamkow po podaniu impulsow dowiemu sie czy wszystko dziala


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 61 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL