BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 03:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] kręci nie odpala po zmianie silnika
PostNapisane: 24 listopada 2017, 12:33 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e34
Kod silnika: 520
Witam ,posiadam samochód e34 520i.Chciałbym zaznaczyć na starcie iż jestem zielony w temacie mechaniki. Ostatnimi czasy zostałem zmuszony do wymiany silnika. Wszystko przed tą operacją chodziło jak należy lecz teraz borykam się z mechanikami różnej maści i nie mam już pomysłu co może być przyczyną tego co się dzieje. Auto kręci bez problemu ,nawet udało mi się odpalić je na parę minut (oczywiście trzymając odpowiednio pedał gazu ponieważ bez tego obroty spadają do zera).Po tym odpaleniu i dodaniu zbyt dużo gazu coś strzela gdzieś z przodu. Jeden z owych mechaników zalecił zmianę komputera ,więc tak zrobiłem lecz problem został. Podłączyłem wczoraj pod komputer i błędy jakie wystąpiły to:
Na jednym programie był tylko 1 problem silnika " kod błędu 53 (nieznany)
Na drugim programie pokazało zaś:
P0120 Obwód czujnika\przełącznika A pozycji przepustnicy\pedały sygnał wyjściowy zbyt wysoki (stałe)
P1217 Niski przepływ płynu chłodniczego przez radiator (nieciągłe)

Warto też dodać iż na samym zapłonie sygnał wyjściowy przepustnicy wynosi 235V~ i słychać cykanie

Filmik pokazujący jak 'odpala'
https://www.youtube.com/watch?v=zTcT6-x-VEs


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] kręci nie odpala po zmianie silnika
PostNapisane: 24 listopada 2017, 14:45 
Offline
Forumowicz

Posty: 127
Moje BMW: E83
Kod silnika: M47N
Na innym forum Ci zamknęli wątek bo z tego opisu co dałeś to skutecznej porady nikt Ci nie udzieli.
Do prawidłowego rozruchu musi być spełnione kilka warunków;
1, Zakręcić rozrusznik
2. odpowiednie ciśnienie w cylindrach
3. odpowiednia dawka paliwa
4. Dawka Powietrza
5.Mocna iskra podana w odpowiednim momencie
Dlaczego wymieniałeś silnik ? czy kompletny czy sam słupek?
Ten co włożyłeś to czy widziałeś że przed wymianą odpalał ?
Skąd jesteś to może jakiś pasionat by Ci pomógł ?
Sprawdź czy wszystkie wtyczki podłączone i jak by były takie same czy nie pomylone.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] kręci nie odpala po zmianie silnika
PostNapisane: 25 listopada 2017, 09:47 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e34
Kod silnika: 520
To jest mój pierwszy post ,więc sory za formę/mało informacji. Mechanik mi doradził zmianę silnika ponieważ pękł mi łancuch rozrządu i uszkodził tam tyle że powiedział iż już z tym nic się nie da zrobić ,wiec kupilem silnik ( od e39 ale był też w e34 na 100% sprawny bo to od kumpla ) nie mam pojecia czy był wymieniany cały czy tylko słupek. Po ten wymianie jezdzilem,(ale obroty szalaly dzialy sie dziwne rzeczy ,a ze ten sie wypiera iz nie wie co jest bo on dobrze zrobil)to dalem do innego mechanika ,tam wymienil czujnik polozenia walu ,usunal bledy i auto juz na tym nowym silniku chodzilo jak trzeba. Aczkolwiek zaznaczyl ze komputer jest do wymiany i ze problem wroci.Tak sie stalo poniewaz minelo kilka dni i problem wrocil, wiec kupilem sprawny komputer ,wymienilem i efekty sa na filmiku.
Wiec odpowiadajac na te pytania to wydaje mi sie ze wszystko gra bo jezdzilem bez problemowo te pare dni.
Jestem z okolic Zgorzelca ten mechanik ktory '"ozywil" to auto mieszka 60km ode mnie ,wiec nawet nie mam jak sie do niego dostac ,a naszych mam juz dosc...
PS. Jezeli jeszcze jakies pytania sa to smialo pisac ,postaram sie wszystko napisac\zrobic zdj czegos\nagrac filmik


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 95 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL