BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 08:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Wymiana stacyjki
PostNapisane: 28 listopada 2017, 16:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: E36
Witajcie.

Krótko pisząc stacyjka mi padła :zdegustowany: Kupiłem drugą ale nie wymontowałem starej.

Pytanko czy nie będę musiał zdemontować kierownicy((ponieważ nie mam regulacji kolumny)) przy wyjęciu starej stacyjki? Oba plastiki jakoś dało radę zdjąć już pomijam górną co potem będzie moim już ostatnim problemem po odpaleniu :P

Z góry dziękuje za udzielenie odpowiedzi :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana stacyjki
PostNapisane: 28 listopada 2017, 19:16 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Padla ci stacyjka czy sama wkladka?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana stacyjki
PostNapisane: 28 listopada 2017, 22:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: E36
Raczej sama wkładka. Tak wiem wsówką ją powinienem jakoś podważać ale z uszkodzoną co robi obroty o 360 stopni to jakoś będzie ciężko. Dlatego stacyjkę zakupiłem za 100 zł u gościa z częściami od BMW sprawdzoną czy kostka działa robi normalny obrót do zapłonu normalnie to przy starej kostce to wyciągnąłem kluczyk a samochód dalej chodził nawet się kierownica nie blokowała hehe potem tylko pomogło zduszenie na biegu i odłączenie akumulatora aby auto nie stało w trybie gotowości do zapłonu

Tylko kłopot albo nie kłopot z odczepieniem tego czerwonego elementu czyli wiązka przewodów ((co odpowiada za zapłon jakbym chciał go odpalać np. na śrubokręt bo w tej używanej stacyjce mam jakby zlane mocowania na śrubki czy coś w tym rodzaju) No chyba da się przerzucić wiązkę od starej stacyjki do mojej odczepiając jakoś tą czerwoną osłonę :P

Edit. Poszperałem trochę inne fora i znalazłem to http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=50302 ((chce trochę tych obaw uniknąć :zdegustowany: dlatego zdecydowałem się na całą stacyjkę tylko pozostaje jeszcze demontaż tej czerwonej kostki od podłączenia :zdegustowany: ))


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana stacyjki
PostNapisane: 29 listopada 2017, 06:33 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Wiazka na stale nie spotkalem sie z tym jeszcze,u mnie na srubki imbusowe przykrecana byla bo wymienialem kostke z kablami,jak ci sie nie blokuje kiera to faktycznie wymien całość i wkladke swoja włóż


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana stacyjki
PostNapisane: 29 listopada 2017, 16:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: E36
Hmm jeszcze jakbyś mógł mi podpowiedzieć czy podpinając tutaj masę https://zapodaj.net/1c3430679b39a.jpg.html od poduchy ((przy montowaniu śruby od kierownicy nie rozwalę tego niebieskiego kabelka)) :zdegustowany:

Nie pytaj czemu wymyśliłem sobie aby odkręcać taśmę od poduchy to był zły pomysł bo bez tego odkręcę stacyjkę :dobani:

A co do kostki https://zapodaj.net/209c9d44ca60a.jpg.html ((zaznaczyłem na czarno w używce ma to miejsce)) mam o to zlane czerwoną nie wiem farbą coś co bym musiał rozwiercać za za tem idzie śrubki które są trzeba rozwalać :zdegustowany: Chodzi mi czy normalnie wyjmę tą kostkę od zasilania ze starej stacyjki bez tego złącza


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana stacyjki
PostNapisane: 29 listopada 2017, 21:01 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Tam sa srubki imbusowe zalane jakas farba cos w tym stylu trza wydlubac i odkrecasz normalnie,kiere sciagasz bez rozbierania jej z tasmy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana stacyjki
PostNapisane: 29 listopada 2017, 21:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: E36
Właśnie ja już brałem się za taśmę aby pozbyć się kiery całkowicie hehe ((nie polecam potem taśmę trudno złożyć dla tych co dłubią przy autach okazyjnie ona strasznie delikatna dla osób nie w tematach))

Ok to poprawił mi się znacząco zapał do roboty jutro poinformuje o skończonej robocie tylko dorwę torxa trzynastkę do odkręcenia stacyjki :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana stacyjki
PostNapisane: 2 grudnia 2017, 18:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: E36
Mały refresh...

Ok stacyjka wymieniona działa aż miło :) Kluczyk od starej służy mi teraz za połączenie do immobiliser'a ale luz :]

Temat chyba do zamknięcia i dla potomnych w archiwum xD


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana stacyjki
PostNapisane: 2 grudnia 2017, 19:06 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Wymien wkladke na swoja i tyle


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana stacyjki
PostNapisane: 3 grudnia 2017, 18:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: E36
Tak... tylko że problem tkwił w samym bębenku... kręcił elementem stacyjki aż ten się blokował o takie żeliwko co jest w środku stacyjki tak czy owak stacyjka odbędzie regeneracje :looka: ((no chyba że chodzi ci o kluczyk to już mam zaplanowane :)))


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 70 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL