BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 06:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] M43B16 Falujące obroty tylko podczas jazdy lub pchania
PostNapisane: 8 grudnia 2017, 20:14 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 28
Posty: 26
Moje BMW: E46 E90 E91
Kod silnika: N42 N46 N52
Witajcie.
Walczę od 3 miesięcy z obrotami w moim e36 m43. Sprawa wygląda tak. 3 Miesiące temu wjechałem w dość sporą kałużę. Odrazu , zaznaczam odrazu jak w nią wjechałem zaczęły świrować mi obroty a dokładnie auto samo dodaje gazu w zakresie obrotów 600-1200. Natomiast gdy puszczę auto na luz lub pcham gdy jest odpalone to obroty falują na poziomie 1000-1300. Jak auto sie zatrzyma obroty stoją w okolicy 1200. Falowanie występuję tylko wtedy gdy auto osiągnie miej więcej połowe skali temperatury. Są również problemy z odpalaniem na zimnym, tak jakby nie było ssania. Odpalam auto, Obroty w okolicy 800-900. Na moje oko początkowo powinny byc większe ponieważ ssanie powinno dać większa dawke paliwa. Jak odpale i auto ma te obroty powiedzmy 800, dam lekko gazu, obroty wzrastają nie dałwi się, ale jak puszcze gaz to obroty spadają tak ze silnik prawie gasnie po czym wracają do 800. Kiedy silnik nabiera temperatury obroty powoli rosną az do wartości ok 1200. Jak się nagrzeje to juz nie ma efektu w którym silnik prawie gaśnie. Mam w nim instalacje lpg. Nie ma żadnej różnicy czy jest to lpg czy pb. Chodzi identycznie. Inpa pokazywała błąd 70,201. Na pierwszy strzał poszła wymiana sondy, zero zmian. Druga wymiana to czujnik położenia wału, tez zero poprawy. Trzecia wymiana - przepływka. Zero poprawy. Wszystkie częsci ori używane. Fachowcy koledzy pomóżcie co to może byc. Nie będę wymieniał pół silnika. Krokowy, przepustnica wyczyszczone, dolot szczelny, odma - z odmą był pewien problem. Złamał się trójnik od strony ściany grodziowej , miałem nadzieje ze to wina tego. Naprawiłem i tez nic ! Nie mam siły.

Znalazłem dwa identyczne tematy, jeden na elektrodzie ale nie ma w nim odpowiedzi co było przyczyną. Z użytkownikiem tez nie ma kontaktu. Drugi temat tez nie wyjaśniony.

A i do tego dodam, ze auto pali jak smok. Spalanie LPG było w okolicy 10l teraz 17-18L.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M43B16 Falujące obroty tylko podczas jazdy lub pchania
PostNapisane: 8 grudnia 2017, 21:19 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Brak ssania objawia sie padnietym czujnikiem temp cieczy ktory podaje temp do dme takze niebieski czujnik musisz sprawdzic ewentualnie drugi z kolei od strony chlodnicy jesli nie ma koloru,mialem podobny objaw szarpanie skakanie obrotow itp fakt faktem lewe powietrze bedzie ciagnal gdzies i tez bedzie wariowal najlepiej przetestuj pryskajac samostartem po wezach dolocie itd


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M43B16 Falujące obroty tylko podczas jazdy lub pchania
PostNapisane: 8 grudnia 2017, 21:38 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 28
Posty: 26
Moje BMW: E46 E90 E91
Kod silnika: N42 N46 N52
Zapomniałem. Czujnik temperatury tez sprawdzałem. Odpinałem kostkę i tez zero reakcji. Po odpięciu kostki, DME powinien uznać ze temperatura wynosi ileś stopni na minusie wiec ssanie powinno być. Po podpięciu brak jakichkolwiek zmian, chodzi identycznie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M43B16 Falujące obroty tylko podczas jazdy lub pchania
PostNapisane: 8 grudnia 2017, 22:07 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
No to wjedz na kanał rokrec wtyczke od sondy wysusz złóż i sprawdz efekty !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M43B16 Falujące obroty tylko podczas jazdy lub pchania
PostNapisane: 8 grudnia 2017, 22:20 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 28
Posty: 26
Moje BMW: E46 E90 E91
Kod silnika: N42 N46 N52
Przed wymianą sondy wtyczka juz zostala sprawdzona. Wszystko styka. Po wymiane na nową sonde zero roznicy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M43B16 Falujące obroty tylko podczas jazdy lub pchania
PostNapisane: 9 grudnia 2017, 05:26 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Skoro wjechales w kałuże i sie zaczelo to gdzies dostalo woda i trzeba szukac po instalce od spodu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M43B16 Falujące obroty tylko podczas jazdy lub pchania
PostNapisane: 9 grudnia 2017, 21:56 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Powiedz czy wogole kasawales bledy po wymianie kazdej czesci typu sonda czujniki itp ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M43B16 Falujące obroty tylko podczas jazdy lub pchania
PostNapisane: 10 grudnia 2017, 13:13 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 28
Posty: 26
Moje BMW: E46 E90 E91
Kod silnika: N42 N46 N52
Nie, nie kasowałem błędów. Resetowłem tylko kompa metodą z google. Odpięcie aku, kluczyk na zapłon, złączenie klem + - ze sobą na 15 minut.

Mam fejsa z allegro za 5 dyszek na usb. Inpa łączy się tylko z airbagiem a carsoft 6.1 wcale sie nie chce uruchomić. A kolega który mi podłączał mieszka na wsi z ktorej pochodze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M43B16 Falujące obroty tylko podczas jazdy lub pchania
PostNapisane: 10 grudnia 2017, 18:18 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Jakbys wiedzial ktory kabel do dme jest zasilaniem to odlaczajac go mozna reset zrobic ale niw w ten sposob,ale z uwagi ze stare auto to mozesz wsadzic dme do zamrażalnika na dobe lub dwie zeby kondensatory szybciej padly i skasujesz bledy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL