BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 06:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46]Problem z parowaniem szyb
PostNapisane: 10 grudnia 2017, 14:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Witam, jeśli wybrałem zły dział to proszę o przeniesienie. Podczas deszczu lub opadów śniegu strasznie parują szyby, włączenie nawiewu na szybę( tego z prawej strony na klimatroniku) rozwiązuje sprawę tylko na chwile ponieważ po włączeniu trybu auto szyba po chwili znowu paruje. Filtr kabinowy już zamówiłem, ale nie mam listwy dachowej( tak się chyba nazywa, chodzi mi o tą co zaczyna się przy drzwiach kierowcy a kończy na końcu drzwi pasażera) od strony kierowcy i teraz pytanie. Czy przez brak tej listwy mogą parować szyby? Czy raczej to nie ma wpływu na to? I mam jeszcze jedno pytanie, czy można sprawdzić działanie nagrzewnicy bez rozkręcania środka? Nagrzewnica grzeje lecz mam wrażenie, że bardzo długo muszę czekać na ciepłe powietrze. Dziękuje z góry za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Problem z parowaniem szyb
PostNapisane: 10 grudnia 2017, 14:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 127
Moje BMW: E83
Kod silnika: M47N
Woda Ci się dostaje do środka. Łatwe do sprawdzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Problem z parowaniem szyb
PostNapisane: 10 grudnia 2017, 14:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
A mogłbyś mi napisać jak to sprawdzić? Krok po kroku łopatologicznie jeśli można


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Problem z parowaniem szyb
PostNapisane: 10 grudnia 2017, 15:17 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
ja już odpuściłem temat bo nic nie pomaga na tylko by było ok


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Problem z parowaniem szyb
PostNapisane: 10 grudnia 2017, 16:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 59
Lokalizacja: W-wa
Moje BMW: E90
Kod silnika: N55
Garaż: Obecnie 335xi 2011r
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 2#p2184052
1. Podstawą wymiana filtra kabinowego.
2. Maty w drzwiach do sprawdzenia czy się nie odkleiły. Zobacz czy podczas mycia pod drzwiami nie wpływa trochę woda do środka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Problem z parowaniem szyb
PostNapisane: 10 grudnia 2017, 18:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Filtr wymienie w piątek od razu jak wrócę z uczelni do domu. Podczas mycia nie wpływa woda do środka. A czy te listwy dachowe maja na to wpływ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Problem z parowaniem szyb
PostNapisane: 10 grudnia 2017, 21:25 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Raczej nie mają a jeśli mają to znikome


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Problem z parowaniem szyb
PostNapisane: 10 grudnia 2017, 21:47 
Offline
Forumowicz

Posty: 287
Moje BMW: 330Ci
Kod silnika: M54B30
kkamo84 napisał(a):
1. Podstawą wymiana filtra kabinowego.

a co ma "piernik do wiatraka " ???!!!
ps.Na zaparowane szyby pomaga klimatyzacja a nie ogrzewanie ! Częstą przypadłością w E46 są zapchane odpływy wody z klimatyzacji - podstawowy objaw to szybkie parowanie szyb po wyłączeniu klimatyzacji ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Problem z parowaniem szyb
PostNapisane: 11 grudnia 2017, 06:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
irakleo i tak to właśnie wygląda u Mnie :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Problem z parowaniem szyb
PostNapisane: 11 grudnia 2017, 08:52 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Zwróć uwagę w jakim stanie jest uszczelka podszybia, jeżeli jest popękana i cieknie na filtr kabinowy to ma duże znaczenie w kwestii parowania szyb, więc nie wiem skąd oburzenie jak niżej:
irakleo napisał(a):
kkamo84 napisał(a):
1. Podstawą wymiana filtra kabinowego.

a co ma "piernik do wiatraka " ???!!!
ps.Na zaparowane szyby pomaga klimatyzacja a nie ogrzewanie ! Częstą przypadłością w E46 są zapchane odpływy wody z klimatyzacji - podstawowy objaw to szybkie parowanie szyb po wyłączeniu klimatyzacji ;)

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Problem z parowaniem szyb
PostNapisane: 11 grudnia 2017, 10:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 97
Lokalizacja: Warszawa/Grudziądz
Moje BMW: X3 3.0d 04'
Kod silnika: M57N
Evildoer napisał(a):
Witam, jeśli wybrałem zły dział to proszę o przeniesienie. Podczas deszczu lub opadów śniegu strasznie parują szyby, włączenie nawiewu na szybę( tego z prawej strony na klimatroniku) rozwiązuje sprawę tylko na chwile ponieważ po włączeniu trybu auto szyba po chwili znowu paruje. Filtr kabinowy już zamówiłem, ale nie mam listwy dachowej( tak się chyba nazywa, chodzi mi o tą co zaczyna się przy drzwiach kierowcy a kończy na końcu drzwi pasażera) od strony kierowcy i teraz pytanie. Czy przez brak tej listwy mogą parować szyby? Czy raczej to nie ma wpływu na to? I mam jeszcze jedno pytanie, czy można sprawdzić działanie nagrzewnicy bez rozkręcania środka? Nagrzewnica grzeje lecz mam wrażenie, że bardzo długo muszę czekać na ciepłe powietrze. Dziękuje z góry za pomoc


Zanim problem rozwiążesz mogę Ci polecić rozwiązanie tymczasowe, żebyś nie osiwiał i nie powyrywał włosów z głowy.
Tym bardziej, że niebawem będziemy mieli mocno minusowe temperatury skroplona para wodna na szybach zmieni się w szron, który będzie trzeba skrobać.
Kupiłem to dwa tygodnie temu - http://allegro.pl/hit-od-k2-fox-anti-fo ... 18345.html
Najpierw czyścisz wszystkie szyby od środka (dokładnie) następnie wycierasz do sucha.
Psikasz sprejem tak aby roznieść to na powierzchni całej szyby i czekasz aż odparuje.
Po odparowaniu (3-5min) polerujesz sucha szmatką - i tak z każda szybką po kolei - poza jedną, która musisz zostawić, aby para wodna miała gdzie się skraplać.
Trzyma ok.2 tygodni.
Ja ćwiczyłem to w samochodzie, kasku na moto i na okularach mojej narzeczonej - jedno szkło psiknięte i wypolerowane drugie nie - śmieszny efekt, ale daje pewność, że działa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Problem z parowaniem szyb
PostNapisane: 11 grudnia 2017, 15:46 
Offline
Forumowicz

Posty: 287
Moje BMW: 330Ci
Kod silnika: M54B30
Szczurek1986 napisał(a):
irakleo i tak to właśnie wygląda u Mnie :P

masz na myśli zapchane odpływy z klimy ? spędza mi to sen z powiek i nie wiem jak się do tego dobrać :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Problem z parowaniem szyb
PostNapisane: 11 grudnia 2017, 18:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
tymoniasty napisał(a):
Evildoer napisał(a):
Witam, jeśli wybrałem zły dział to proszę o przeniesienie. Podczas deszczu lub opadów śniegu strasznie parują szyby, włączenie nawiewu na szybę( tego z prawej strony na klimatroniku) rozwiązuje sprawę tylko na chwile ponieważ po włączeniu trybu auto szyba po chwili znowu paruje. Filtr kabinowy już zamówiłem, ale nie mam listwy dachowej( tak się chyba nazywa, chodzi mi o tą co zaczyna się przy drzwiach kierowcy a kończy na końcu drzwi pasażera) od strony kierowcy i teraz pytanie. Czy przez brak tej listwy mogą parować szyby? Czy raczej to nie ma wpływu na to? I mam jeszcze jedno pytanie, czy można sprawdzić działanie nagrzewnicy bez rozkręcania środka? Nagrzewnica grzeje lecz mam wrażenie, że bardzo długo muszę czekać na ciepłe powietrze. Dziękuje z góry za pomoc


Zanim problem rozwiążesz mogę Ci polecić rozwiązanie tymczasowe, żebyś nie osiwiał i nie powyrywał włosów z głowy.
Tym bardziej, że niebawem będziemy mieli mocno minusowe temperatury skroplona para wodna na szybach zmieni się w szron, który będzie trzeba skrobać.
Kupiłem to dwa tygodnie temu - http://allegro.pl/hit-od-k2-fox-anti-fo ... 18345.html
Najpierw czyścisz wszystkie szyby od środka (dokładnie) następnie wycierasz do sucha.
Psikasz sprejem tak aby roznieść to na powierzchni całej szyby i czekasz aż odparuje.
Po odparowaniu (3-5min) polerujesz sucha szmatką - i tak z każda szybką po kolei - poza jedną, która musisz zostawić, aby para wodna miała gdzie się skraplać.
Trzyma ok.2 tygodni.
Ja ćwiczyłem to w samochodzie, kasku na moto i na okularach mojej narzeczonej - jedno szkło psiknięte i wypolerowane drugie nie - śmieszny efekt, ale daje pewność, że działa ;)

Dzięki wielkie, już zamówiłem bo jak pada śnieg to można czegoś dostać. A propo zapchanego odpływu klimatyzacji, jest jakiś środek na to? Czytałem o czymś co pryska się w nawiew( coś od k2 ale zapomniałem nazwy) i czy coś takiego może zadziałać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Problem z parowaniem szyb
PostNapisane: 12 grudnia 2017, 00:03 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Odpal klimę , włącz obieg wewnętrzny i daj nawie na szybę i twarz.
2 minuty później szyby muszą być odparowane.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Problem z parowaniem szyb
PostNapisane: 12 grudnia 2017, 10:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 97
Lokalizacja: Warszawa/Grudziądz
Moje BMW: X3 3.0d 04'
Kod silnika: M57N
Nie wiem jak u Ciebie ale warto sprawdzic odplyw w filtrze kabinowym. U mnie w E83 jak podniesiesz maske jest szuflada na filtr kabinowy na podszybiu. Odkrecasz 3 badz 4 korki na sprezynkach o 90 stopni i wyciagasz filtr kabinowy. Jak sie dobrze nachylisz po bokach bedziesz mial dwa zawory spustowe do odprowadzania wody - lubia sie zapchac od lisci. Paluchem albo drutem pogmeraj, tylko z umiarem bo na koncu odplywu masz gumowe zaslepki/klapki. Mozesz polecac ew. Woda i zobaczyc czy odplyw jest drożny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Problem z parowaniem szyb
PostNapisane: 13 grudnia 2017, 07:46 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
W e46 jest tak samo.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL