BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 11:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] OBC 11 przycisków, czyli problem z podświetleniem.
PostNapisane: 11 grudnia 2017, 18:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 39
Moje BMW: E36
Kod silnika: M50B20
Witam,

Moje OBC z 11 przyciskami otrzymało 4 nowe żarówki które działają bez zarzutu. Problem polega na tym że gdy nacisnę na OBC temperaturę i z tego co czytałem powinno się włączyć podświetlenie, u mnie to nie się nie dzieje, z żadnym przyciskiem. Zauważyłem coś takiego, gdy trzymam sobie w ręku te pudełko, i przekręcam kluczyk w 1 pozycję słychać dong i na ułamek sekundy widzę zapalające się podświetlenie OBC. W pozycji 0 także nie działa podświetlenie, prócz daty i zegarka. W jednym wypadku podświetlenie działało, czyli gdy CHECK wykrył problem "tail light failure", wtedy OBC pięknie podświetli mi to ale na tym się kończy. Wymieniłem w OBC 4 kondensatory na takie same ale nie rozwiązało to problemu, czy winny może być któryś z tranzystorów? Czy to zanikający w jakiś sposób + do owego podświetlenia?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] OBC 11 przycisków, czyli problem z podświetleniem.
PostNapisane: 17 grudnia 2017, 23:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 39
Moje BMW: E36
Kod silnika: M50B20
@refresh


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] OBC 11 przycisków, czyli problem z podświetleniem.
PostNapisane: 23 grudnia 2017, 22:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 39
Moje BMW: E36
Kod silnika: M50B20
@Update ( dla ciekawskich )

Sprawa wygląda tak, samo podświetlenie działa. Ale wybudzanie go za pomocy przycisku już nie, żarówki jak wspominałem są nówki. Dokładnie mówiąc chodzi o zegary. Szara kropka na końcu skali prędkościomierza w moim przypadku to fotorezystor (może i fotodioda, jak rozbiorę zegary to na 100% wiedzieć). Gdy wciskałem przycisk A-TEMP, była ciemność, ale gdy poświeciłem flash'em z telefonu na tą kropkę, OBC rozbłysło pomarańczowym podświetleniem. Spróbuje rozebrać zegary w wolnej chwili i obadać ten element.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 60 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL