BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 14:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E36] Gaśnie przy ruchu z sprzęgła
PostNapisane: 22 października 2018, 11:43 
Offline
Forumowicz

Wiek: 25
Posty: 195
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36 Coupe
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=166001
Zerknij na google jak wygląda oryginalny shifter, a jak popularny, chiński short shifter.
Tu nie ma co potwierdzać... Po co Ci ta tulejka ze schematu jak masz short shifter?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Gaśnie przy ruchu z sprzęgła
PostNapisane: 29 listopada 2018, 20:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Czyli w takim razie czeka mnie wymiana tego szamba. Rozumiem polecany oryginał short shift a jak nie short shift OEM to drążek przed kulą o 11mm skrócić? Jakiej innej marki jeszcze jest warty?
A dlaczego niby tej tulejki nie można by użyć przy short shifcie? Mi się wydaje, że mam chińczyka właśnie bo jak podnoszę gałkę to na gwint jest, z wyżłobieniem dodatkowym w śrubie jak oryginał na drugi sposób montażu gałki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Gaśnie przy ruchu z sprzęgła
PostNapisane: 1 maja 2019, 10:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Właśnie doszedłem co mam za short shift zamontowany i jest nim ten z linka poniżej. Czytając recenzje nie narzekają także chyba taki zły produkt to to nie jest a po prostu jakiś element dźwigni ma luzy. Myślę, że to ten biały koszyczek. Poza tym jest sporo filmów z short shiftami z Chin i kilka lat ludziom służą i nadal nie narzekają. Zajmę się tym w lipcu, wymienię to co będzie trzeba i mam nadzieję będzie git, jeżeli nie, to wtedy kupię sam drążek oryginał i go dam do skrócenia.

https://www.ebay.com/itm/Ralco-RZ-Short ... Sw7I5TwxNC


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Gaśnie przy ruchu z sprzęgła
PostNapisane: 4 maja 2019, 00:28 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Kolego ale short shifter to nie jest krotsza dzwignia tylko krotszy skok dzwigni by wbic bieg. I jak chcesz zrobic short shifta z ori dzwigni to trzeba wydluzyc dolna czesc co jest pod ta kula


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Gaśnie przy ruchu z sprzęgła
PostNapisane: 4 maja 2019, 07:40 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Jesteś pewny, że go trzeba wydłużyć? Bo czytałem kiedyś i wydaje mi się, o ile dobrze pamiętam, że trzeba go jednak skrócić o 11mm. Kupić używkę ori i przerobić/dospawać/uciąć nie będzie raczej problemu ale najpierw zobaczę co tam gra z moim obecnym, może zwyczajnie na jakiejś części są jeszcze luzy a tam ich raptem kilka jest i robota nie wydaje się zbyt skomplikowana żeby to wyciągnąć. Dobrze wbija biegi, króciutki ale nie aż tak mocno i ogólnie nie narzekam poza tym lekkim biciem, w sumie zwiększającym się troszkę. Planowałem kulę u góry wyszlifować na lustro i wygrawerować na górze tabliczkę wbijania biegów, dlatego chciałbym zostawić ją :)

Co do ruchu z sprzęgła to już jakiś czas minął i teraz już daje radę ruszyć z samego sprzęgła, bez gazu, ale i tak o wiele wolniej/ciężej to chodzi niżeli w nowszych autach, tak samo jak i wspomaganie kierownicy. Przy następnej wymianie lepiej dać obecne (LUK) do obicia kevlarem czy wsadzić nowe sprzęgło + ewentualnie dwumas jeżeli będzie trzeba?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Gaśnie przy ruchu z sprzęgła
PostNapisane: 8 maja 2019, 14:42 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: i8
Kod silnika: M62B44
Z kolei w moim coś stuka przy odpalaniu, mechanik stwierdził, że to najprawdopodobniej dwumasa i nie wiem czy nie będę zmuszony wymienić sprzęgła z kołem dwumasowym. Ktoś z was też ma bądź miał podobny problem, chodzi o BMW I8?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 70 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL