BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 01:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E38] Wariuje automat po wymianie alternatora
PostNapisane: 18 grudnia 2017, 20:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 209
Moje BMW: E38 & E36
Kod silnika: 2x M62B44
Garaż: E38 740iA 1997
E36 344i 1992

Było: E36 328iA 1994
Cześć,

Ostatnio padł mi alternator i doprowadziłem do sytuacji że zgasło wszystko z powodu rozładowania aku - miałem nadzieję że dojadę :P

Wymieniłem alternator ale pojawił się problem ze skrzynią. Po 1 na D z kickdownem ciągnęła tylko do 4tys obr i wrzucała bieg tak że obroty spadały do 1,5k/2k. To chyba naprawiłem jeżdżąc na S i teraz jest lepiej. Problem drugi to taki że tryb M nie działa jak powinien. A mianowicie sam przerzuca biegi tak jak by był na D. Czasem uda mi się ręcznie zredukować podczas jazdy ale w większości skrzynia usiłuje jak najszybciej wyrzucić 5. Jak się odpuści gaz to od razu wbija 4 a potem 5. Potem znowu 4 itd... Na postoju jest ok.
Jak już się ruszy z 1 to idzie aż nie wbihe 3. Potem zaczynają się jaja i dzieje się to co opisałem wyżej.

Na co rzucić okiem? Co to może być? W środę podjadę na kompa ale może do tego czasu da radę coś wymyślić.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E38] Wariuje automat po wymianie alternatora
PostNapisane: 18 grudnia 2017, 23:36 
Offline
Forumowicz

Posty: 127
Moje BMW: E83
Kod silnika: M47N
Weź pod uwagę wgranie nowego softu od skrzyni.Jak jeździłeś na rozładowanym aku to mogło się wszystko pokićkać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E38] Wariuje automat po wymianie alternatora
PostNapisane: 18 grudnia 2017, 23:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E39 528i
Kod silnika: m52b28
Moja jak postała jakiś czas z rozłatowanym aku to po pierwszym uruchomieniu weszła w tryb awaryjny. Wrzucając na D wbijała 4 bieg ( patrzone na trybie s ). Ale wystarczyło uruchomić ponownie silnik i wszystko wróciło do normy. W inpie zapisany był błąd skrzyni, że weszła w tryb awaryjny.
Tak swoja drogą to jest możliwość wgrania lepszego softu do naszych skrzyni ? Słyszałem, że adaptacji np. nie ma ( i tej opcji też w inpie nie znalazłem ), bo jest zwyczajnie za stara technologicznie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E38] Wariuje automat po wymianie alternatora
PostNapisane: 19 grudnia 2017, 08:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 209
Moje BMW: E38 & E36
Kod silnika: 2x M62B44
Garaż: E38 740iA 1997
E36 344i 1992

Było: E36 328iA 1994
Jakiś czas pracowała na awaryjnym i nie działały żadne tryby. Też aku był odłączony na czas kiedy wymieniałem alternator. Może to zresetowało skrzynię.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 131 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL