BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 22:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e60] bład dsc abs i 4x4
PostNapisane: 20 grudnia 2017, 17:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e60
Kod silnika: m57d30
witam serdecznie wszytskich na forum, jestem nowym użytkownikiem.
niedawno nabyłem bmw e60 530 xd. i dziś pojawił mi się błąd dsc abs i 4x4 podpiąłem inpe i na tyle na ile umie zczytałem błedy
VGSG 55C3
55C6

DSC 5E27

Szukałem w internecie ale nic konkretnego nie znalazłem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] bład dsc abs i 4x4
PostNapisane: 21 grudnia 2017, 09:04 
Offline
Forumowicz

Posty: 230
Lokalizacja: Bochnia/Krakow/Nowy Sacz
Moje BMW: E83 3.0d
Kod silnika: M57TU2
Witaj,

Kolego święta trójca zapala się najczęściej w przypadku, niestety, ale uszkodzenia reduktora xDrive.
Nie wiem jaką masz u siebie skrzynkę, ale u mnie w X3 jest ATC400.
Najczęściej wyciąga się łańcuch, zacierają się łożysko ale pada sprzęgło.

W zakładzie zregenerujesz za jakieś 5 - 6 tys.
Ja swoją, zregenerowałem sam ze szwagrem i koszt części wyniósł mnie ok. 2500 zł.
Zaglądnij najpierw do zębatki i sprawdź w jakim jest stanie. Może wystarczy obrócić. Ale wytarta zębatka, znaczy że już coś w środku w skrzyni się zaczyna dziać i należało by do niej zaglądnąć....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] bład dsc abs i 4x4
PostNapisane: 22 grudnia 2017, 12:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e60
Kod silnika: m57d30
no taka opcja też może być, ogólnie cos dziwnego sie dzieje bo obroty faluja podczas jazdy, ale tylko tak do 2tyś, powyżej już nie. a wczpraj rano błąd zniknął....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] bład dsc abs i 4x4
PostNapisane: 23 grudnia 2017, 05:04 
Offline
Forumowicz

Posty: 230
Lokalizacja: Bochnia/Krakow/Nowy Sacz
Moje BMW: E83 3.0d
Kod silnika: M57TU2
A występują jakieś szarpniecia napędów? Np spróbuj skręcić na maksa kola w jedną stroną i delikatnie ruszać...płynnie to robi czy szarpie?
To masz tam skrzynie automatyczna? Jeśli tak to rozpędza auto do 80 km/h i utrzymuj tą prędkość. Możesz nawet tempomat ustawić. Obroty faluja czy stoją w miejscu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] bład dsc abs i 4x4
PostNapisane: 25 grudnia 2017, 15:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e60
Kod silnika: m57d30
Lustek napisał(a):
A występują jakieś szarpniecia napędów? Np spróbuj skręcić na maksa kola w jedną stroną i delikatnie ruszać...płynnie to robi czy szarpie?
To masz tam skrzynie automatyczna? Jeśli tak to rozpędza auto do 80 km/h i utrzymuj tą prędkość. Możesz nawet tempomat ustawić. Obroty faluja czy stoją w miejscu?


z tym ruszaniem to srpawdzę,a co do prędkości to wszytsko zależy na ktorym biegu. Jeśli obroty są od 2tys w góre to nie falują. skrzynia automatyczna, jeśli np jade na manualu na 4tym biegu to nie ma problemu.dziwny temat ogólnie. mam wyciętego dpf-a i wywali mi bład czy ktoś chyba nieudolnie go usunął, i myślę czy to może miec związek??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] bład dsc abs i 4x4
PostNapisane: 3 lipca 2018, 11:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: 530
Kod silnika: 3.0
Witam podpinam się pod temat otóż pacjent e60 3.0 D, pewnego dnia wyskoczył mi błąd od ABS, DSC + lampka od ręcznego po podpięciu pod kompa błąd 5E30, 5E32 - czujnik prędkości tylnego lewego koła zamówiłem oryginalną używkę po podmianie to samo dalej nie pokazuje prędkości lewego koła więc zamieniłem czujniki stronami dalej to samo prawe chodzi wszystko w porządku, stwierdziłem że pewnie sterownik ABS wysłałem do sprawdzenia okazuje się że jest dobry, macie Panowie jeszcze jakieś pomysły?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] bład dsc abs i 4x4
PostNapisane: 3 lipca 2018, 11:33 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Sprawdzałeś czy na wtyczce jest napięcie?

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] bład dsc abs i 4x4
PostNapisane: 3 lipca 2018, 16:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: 530
Kod silnika: 3.0
Jutro będę miał chwile to sprawdzę a gdyby nie było gdzie szukać przyczyny? Moze ktoś miał podobny problem i znalazł przerwany kabel?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] bład dsc abs i 4x4
PostNapisane: 4 lipca 2018, 18:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: 530
Kod silnika: 3.0
Panowie rozwiązałem problem był nim przecięty kabel w nadkolu od tego koła gdzie jest czujnik, nie było w ogole napięcia po ściągnięciu nadkola znalzlam delikatnie nacięty kabel skręciłem izolacja i wskoczyło napięcie na 0,04 V. Problem zniknął.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] bład dsc abs i 4x4
PostNapisane: 4 lipca 2018, 19:48 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
:ok: :cwaniak:

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] bład dsc abs i 4x4
PostNapisane: 5 listopada 2019, 08:46 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: 530xd lci
Kod silnika: M57n2
Witam . Podpinam się pod temat . Moja skrzynka prawdopodobnie odmówiła posłuszeństwa (e61 530xd lci 2007 ) objawia się to szarpaniem po około 200 kilometrach ciągłej jazdy np w trasie. Pojawia się choinka błędów 4x4 itd. Po podpięciu kompa pojawia się błąd 55c3. Jeżdżę z wyciągniętymi bezpiecznikami od 4x4. Problem pojawił się kilka dni temu po ok 150km od startu . Wyjolem nastawnik . Jest w idealnym stanie brak oznak zużycia ślimaka i zębatek (metalowe). Zmieniłem olej w skrzynce . Zrobiłem po miejscu ok 300 km bez żadnych objawów i szarpnięć . Ponowna trasa i błąd wyskoczył standardowo na autostradzie po przejechaniu tym razem ok 300Km od startu ( czyżby nowy olej coś pomógł ?? ) miał ktoś z was podobny problem ? Jakieś rady ? Dodam ze auto ma 313 k przebiegu . Olej w skrzynce zmieniany był przy 250 k km . Olej bez opiłków i czysty w miarę wtedy jak i teraz . Proszę o poradę pozdrawiam. Objawy raz jeszcze : podczas jazdy auto tak jakby traci moc . Nie reaguje na gaz . Szarpie ( identycznie wyglada to jakby brakowało paliwa bądź było z wodą)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] bład dsc abs i 4x4
PostNapisane: 6 listopada 2019, 16:15 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Moje BMW: x3 2.0d
W takim razie po objawach wydaje mi sie ze nie jest to wina skrzynki,lecz w zasilaniu paliwa badz ktorys z czujnikow czy zaworkow nie dziala poprawnie.byc moze ktorys czujnik przy kole traci sygnal.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 101 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL