BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 11:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] 318tds - stukanie na zimnym silniku
PostNapisane: 21 grudnia 2017, 09:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e36
Kod silnika: M41
Witam.
Otóż jakiś tydzień temu po dużych mrozach odpaliłem rano samochód po czym usłyszałem stukanie, otworzyłem maskę i w sumie to się zdziwiłem, że stukanie było aż tak mocne i głośne (odpalił normalnie za pierwszym). Zostawiłem samochód na +/- 10 minut, żeby silnik się trochę zagrzał, stukanie powoli ustępowało, postanowiłem przejechać się te kilka kilometrów i zobaczyć jak samochód będzie się zachowywał, ku zdziwieniu wszystko było niby okej, jechał normalnie, miał moc etc. potem już nic nie stukało, chodził jak zawsze. pojechałem na warsztat i powiedzieli mi, że przyczyn może być kilka, panewki, szklanki itd. w sumie od tamtego momentu sytuacja ze stukaniem się nie powtórzyła, choć mam wrażenie że dalej dziwnie ''chodzi''. Na jednej grupie, na facebooku pisali, że to vacu pompa.. daję tutaj link do filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=GWWXQKnlAcM

Dodam, że jakieś 2-3 tygodnie temu samochód po odpaleniu (tak samo tylko na zimnym) dziwnie dzwonił, wydawało się, że dźwięk pochodził z alternatora, pomyślałem że to łożysko, kilka dni później zaczęła wyć pompa wspomagania, okazało się, że jest za mało płynu to dolałem i dziwnym trafem przestał dzwonić jak i wyć, samochód ostatnio był na wymianie oleju i filtrów oraz dolaniu płynu chłodniczego, nie wiem czy miałoby to z tym jakiś związek, ale wolę napisać.

Starałem się to opisać jak najdokładniej, ktoś coś? :) :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 318tds - stukanie na zimnym silniku
PostNapisane: 21 grudnia 2017, 20:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 39
Moje BMW: E36
Kod silnika: M50B20
Witaj, proponuję bardziej zlokalizować źródło dźwięku, panewka raczej to nie jest, vacuum pompę bym najbardziej podejrzewał, proponuję jej demontaż i sprawdzenie jej, lub podmianę na inną sprawną. Możesz też odkręcić przewód od vacuum pompy i zobaczyć czy ciszej będzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 318tds - stukanie na zimnym silniku
PostNapisane: 22 grudnia 2017, 01:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e36
Kod silnika: M41
Dziękuję, jutro to zrobię. Właśnie kolega mi pisze, że może to być pompa wtryskowa bo przerabiał to już w innym aucie.. ogólnie to już od dawien dawna na ciepłym musi troszkę dłużej pokręcić czasami, ale zawsze odpala za pierwszym i nie jest to nawet 10 sekund a może te 4-5 max.

Co myślicie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 318tds - stukanie na zimnym silniku
PostNapisane: 22 grudnia 2017, 11:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 39
Moje BMW: E36
Kod silnika: M50B20
Może się zaczynać kończyć pompa, ale raczej nie to.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 318tds - stukanie na zimnym silniku
PostNapisane: 28 grudnia 2017, 10:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e36
Kod silnika: M41
jaqub napisał(a):
Witaj, proponuję bardziej zlokalizować źródło dźwięku, panewka raczej to nie jest, vacuum pompę bym najbardziej podejrzewał, proponuję jej demontaż i sprawdzenie jej, lub podmianę na inną sprawną. Możesz też odkręcić przewód od vacuum pompy i zobaczyć czy ciszej będzie.


Stukanie od tamtego momentu nie powtórzyło się ani razu, jedynie 2-3 razy może po tej sytuacji, po odpaleniu mogło mi się wydawać, że dziwnie chodzi ale nie wiem czy może to ja już głupieje.. tak sobie pomyślałem, że stukało to po nocy, gdy był duży mróz a w sumie od tamtego czasu nie było już takich mrozów, nie wiem kompletnie. Zaczekam, może później gdy się powtórzy zlokalizuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 112 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL