BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 15:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E60] Stuki w przednim zawieszeniu
PostNapisane: 14 kwietnia 2011, 21:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: krakĂłw
Moje BMW: e60
Kod silnika: M57
Witam,
jestem po wymianie drązków kierowniczych, zbieżnośc ustawiona. Z lewej strony z przodu podczas jazdy słychać głośne "pukanie". Proszę o pomoc zanim w ASO wymienią mi pół auta zanim znajdą usterkę ;)
Pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60, stuki w przednim zawieszeniu
PostNapisane: 14 kwietnia 2011, 21:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: krakĂłw
Moje BMW: e60
Kod silnika: M57
Przepraszam zapomniałem napisać 525D, 2005 r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60, stuki w przednim zawieszeniu
PostNapisane: 14 kwietnia 2011, 21:15 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
ciężko z wywróżyć co to może być, podnieś auto poruszaj, pozaglądaj, albo podjedź na stacje diagnostyczną za kilka zł (najlepiej bez faktury) powiedzą co i jak

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60, stuki w przednim zawieszeniu
PostNapisane: 4 stycznia 2018, 10:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: Suwałki
Moje BMW: E60 525d 2006
maksymilian napisał(a):
Witam,
jestem po wymianie drązków kierowniczych, zbieżnośc ustawiona. Z lewej strony z przodu podczas jazdy słychać głośne "pukanie". Proszę o pomoc zanim w ASO wymienią mi pół auta zanim znajdą usterkę ;)
Pzdr


Odgrzeję kotleta :-D
maksymilian, wiem, że temat jest już bardzo stary, ale może pamiętasz co było przyczyną stukania w Twoim E60?

Mam podobny problem, tyle że z prawej strony. Po lewej stronie cisza, z prawej natomiast przy przejeżdżaniu przez jakieś pęknięcia jezdni czy niewielkie nierówności słychać takie głuche pukanie. Nie jest ono głośne, no ale mi przeszkadza. Byłem już na trzech różnych stacjach diagnostycznych i wszędzie to samo - zero luzów, wg nich zawieszenie jak nowe. Wymienione zostały gumy na stabilizatorze, łącznik stabilizatora (podejrzany, ponieważ uszkodzona była gumowa osłona na jednym przegubie) i dodatkowo podmieniłem amortyzator na nowy, bo ktoś mi podpowiedział, że też od niego mogą pochodzić stuki. Dalej to samo... Obydwa wahacze wyglądają OK, jedynie na przednim tym większym wygiętym - gumowa tuleja wydaje się mieć jakby za duże luzy, nie ma tam żadnego rozwarstwienia, ale ruszając montażówką guma jest dość miękka i poddaje się. Sam nie wiem, czy od tego mogłoby pochodzić jakieś stukanie. Górne mocowanie amortyzatora też wygląda dobrze, może jest jakiś minimalny luz na łożysku, ale wydaje mi się że na nowym też jakiś minimalny może występować (na kulkach).

Może macie jakieś pomysły i moglibyście podpowiedzieć co może być przyczyną tego nieszczęsnego pukania? Mi już ręce opadają i brak pomysłów... :zalamany:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Stuki w przednim zawieszeniu
PostNapisane: 5 stycznia 2018, 09:57 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
No na moje to pozostaje własnie poduszka nad amorem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Stuki w przednim zawieszeniu
PostNapisane: 6 stycznia 2018, 08:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: Suwałki
Moje BMW: E60 525d 2006
Problem rozwiązany! :hurra: :hurra: :hurra:
Wymieniłem dwie podejrzane części - górne mocowanie amortyzatora, w którym był bardzo niewielki luz na łożysku i tuleję przedniego wahacza, w której guma pomimo tego, że była cała, była wg mnie zbyt miękka.
W końcu nastała cisza...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 97 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL