BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 10:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 26 grudnia 2014, 12:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 1718
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: e61
Kod silnika: M57X
Garaż: były dwie e46 328Ci i 330d a teraz jest e61 535d http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141217
Witam,

sytuacja z nie dogrzanym silnikiem doprowadza mnie do białej gorączki i chęci sprzedaży auta ;) mam w swojej kolekcji 3 główne termostaty i dwa egr i zawsze jest tak samo na początku po wymianie trzyma temp. po jakimś czasie już nie, dziś z ciekawość zatkałem termostat egr i dalej to samo, wąż od termostatu głównego robił się ciepły przy 60st czyli nie trzyma, no ale jest nowy z aso jak i dwa pozostałe, odpowietrzany układ jest, więc o co chodzi to jest taka akcja żeby co tydzień termostat wymieniać? płynu nie ubywa, roleta z przodu cały czas zamknięta. jakieś pomysły?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 26 grudnia 2014, 12:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 1718
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: e61
Kod silnika: M57X
Garaż: były dwie e46 328Ci i 330d a teraz jest e61 535d http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141217
Termostaty wymienialem obydwa na nowe i oryginalne w listopadzie 2012 roku, minelo 5 miesiecy, do tej pory temperatura w ukrytym menu ksiazkowa 88-90C. Ostatnio zauwazylem, ze samochód jakby wiece zaczal palic, dziwnie glosniej - twardziej pracowac, przyczyna to temperatura silnika w przedziale 74-78C. Pierwsze typowanie padlo na termostat EGR - sprawdzilem, jest sprawny nie przepuszcza powietrza, nastepny typ to termostat glówny, juz mialem go zamawiac ale cos mnie tchnelo i przypomnialem sobie ten watek o wymienniku ASB. Po sprawdzeniu cienkiego przewodu z lewej strony chlodnicy (od strony psasazera) byl on cieply, chlodnica od góry goraca. Wpadlem na pomysl aby klamra zcisnac ten przewód i sie przejechac. Po przejechaniu kilku kiliometrów temperatura znów 89-90C - mamy winowajce !. Chlodniczka tania nie jest bo kosztuje okolo 800zl, ma w sobie dwa male termostaty, których budowa jest podobna do termostatu EGR. Wyciagnalem z niej kruciec przylaczeniowy do weza i okazalo sie, ze sa tam jakby takie dwa aluminiowe grzybki dociskane sprezynami, które blokuja przeplyw plynu kiedy jest zimny. U mnie jeden z tych grzybków zeskosowal sie i zablokowal w pozycji niedomknietej. Efektem byl przeplyw plynu do chlodnicy od najnizszych temperatur i niedogrzanie silnika. Po prawidlowym zlozeniu, zalaniu plynem i odpowietrzeniu temperatura wrócila do normy 88-90C. Moral taki z tego, ze mamy nie dwa a praktycznie cztery termostaty (w przypadku ASB) i jezeli stwierdzimy ze wine za niedogrzanie silnika ponosi wymiennik ASB to nie trzeba go od razu kupowac.

znalazłem coś takiego, wiadomo coś w tym temacie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 26 grudnia 2014, 17:14 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 1718
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: e61
Kod silnika: M57X
Garaż: były dwie e46 328Ci i 330d a teraz jest e61 535d http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141217
rozebrałem wejście wymiennika, są tam dwie sprężyny i tłoczki, wymieniłem na inne bo miałem z zepsutego wymiennika i zobaczymy co będzie się dziać, ale patrząc na układ to w sumie mamy trzy układy w automacie, duży, egr i wymiennika ciepła, przed dwójnikiem na egr i duży termostat jest trójnik wąż z trójnika idzie do wymiennika a z wymiennika do chłodnicy, u mnie wąż powrotu od wymiennika robi się ciepły przy 30-40 stopniach i chłodnica robi się ciepła w tym miejscu, a że wejście jest zaraz obok powrotu z dużego termostatu grzeje on ten wąż przez co może się wydawać że nie trzyma duży termostat...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 19 października 2016, 20:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 68
Moje BMW: e61
Kod silnika: m57
Witam Odkopuje :) Moja e61 Od nie dawna posiadam te lalunie i dziś mnie tknęło bo coś słabo grzeje i wchodzę w ukryte menu a tam temperatura cały czas ok 62stopnie po przejechaniu 20 km ;/ podczas gdy stałem z 15min na postoju doszła do max 66 ale podczas jazdy gdy jechałem bardzo spokojnie tak ok 70km/h to nawet spadła do 62 , od czego Koledzy zaczynać ? Termostat EGR , Głowny ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 19 października 2016, 20:48 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Termostat EGR możesz sprawdzić, zdemontuj go i dmuchaj z jednej strony, jeśli powietrze łatwo przelatuje to znaczy że do wymiany jeśli ciężko idzie to powinien być ok ale często bywa że obydwa padają.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 19 października 2016, 21:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 68
Moje BMW: e61
Kod silnika: m57
Ale przez termostat egr az taka mala tepmeratura moze byc 60s ?? A moze jakies odpowietrzanie ? Tyle ze nie wiem jak...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 20 października 2016, 15:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 68
Moje BMW: e61
Kod silnika: m57
Up. Rozebralem ten termostat egr i powietrze z kazdej strony dmucha jak przez rurke ;)Zamowilem juz w pobliskim sklepie firmy Behr bo lepszego nie moga sprowadzic a do asospecjalnie jechac 50km to nie ma sensu bo podobno ta firma tez dobra. No najwyzej jak zrobilem zle to nastepnym razem sie pofatyguje do aso. W aso ok 115zl a ten Behr 68zl. I mam nadzieje ze to by byl na tyle ze nie bede musial sciagac glownego termostatu a co gorsza chlodniczki wymieniac.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 20 października 2016, 16:11 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Właśnie Behr robi ten termostat dla BMW tak że kupiłeś dobry produkt. Też kiedyś miałem problem z temperaturą i pierw wymieniłem termostat EGR bo przepuszczał ale główny też miałem padnięty tak że obydwa wymieniłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 20 października 2016, 16:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 68
Moje BMW: e61
Kod silnika: m57
To Extra to już rozumiem w aso 115zl a tutaj 68... eh... A Czy da się jakoś sprawdzić ten główny termostat czy jest dobry czy nie ?

Już widzę różnice : http://www.aso-bmw.pl/search/view/?numer=7787870
Niby Behr seryjnie do BMW ale jednak jeszcze jakiś inny nazwa oryginalny...no niezłe cuda


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 20 października 2016, 17:08 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Jak założysz nowy termostat EGR i temp. nadal będzie zbyt niska to będziesz wiedział że główny do wymiany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 21 października 2016, 17:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 68
Moje BMW: e61
Kod silnika: m57
No dalej slabo wiec albo drugi albo chlodniczka , w tej chlodniczce wystarczy zagiac ten wezyk co idzie do gory jak by w strone maski by ja sprawdzic??? Tzn potrzebna chyba jakas klamra by zacisnac

Po wymianie termostatu egr deko lepiej ok 68stopni po przejechaniu ok 10km,Zacisnąlem ten przewod na chlodniczce co idzie ku gorze .... no i temleratura przed 20min na postoju doszla do 78-80....i co teraz ?? Czy chlodniczka czy glowny termostat do wymiany ???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 21 października 2016, 21:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 68
Moje BMW: e61
Kod silnika: m57
up:
up: No to teraz dorobiłem ....uszy.,,... Chciałem sprawdzić te grzybki no i urwały się te dwie igiełki na które wchodzą sprężyny ... Czuje, ze chodniczka do wymiany bez potrzeby bo pewnie termostat główny padł///ahhh bidnemu to zawsze\e pod górke

Napiszcie proszę czy zdjęcie tej chodniczki polega na odkręceniu tych dwóch śrubek które widać z kanału czy jeszcze pod alternatorem są jakieś i trzeba alternator zdejmować ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 21 października 2016, 22:57 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 1718
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: e61
Kod silnika: M57X
Garaż: były dwie e46 328Ci i 330d a teraz jest e61 535d http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141217
To wymiennik ciepła a nie chłodniczka. Ja do dziś nie wiem czy działa to jak termostat bo nikt takiej odp nie udzielił, ale mam inny patent na jesienno zimowe dni ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 22 października 2016, 08:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 68
Moje BMW: e61
Kod silnika: m57
No możę ale tam jest termostat który też odpowiada za trzymanie temperatury tak ? ps. Ja druciarstwa nie lubie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 22 października 2016, 09:55 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 1718
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: e61
Kod silnika: M57X
Garaż: były dwie e46 328Ci i 330d a teraz jest e61 535d http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141217
Ja też nie lubię ale pomaga. Ja mam cały czas zasłonięte 3/4 rolety i jest idealne. Skoro tam jest termostat to trzeba go wymienić a nowy to tylko cały wymiennik. Ok 800zł w aso, w zeszłym roku. Ja znajdziesz coś tańszego to daj znać :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 22 października 2016, 11:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 68
Moje BMW: e61
Kod silnika: m57
Zamówiłem już cały wymiennik 990zł oraz termostat główny 216złł bo egr wymieniłem ostatnio.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 22 października 2016, 12:59 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 1718
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: e61
Kod silnika: M57X
Garaż: były dwie e46 328Ci i 330d a teraz jest e61 535d http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141217
Aso?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 22 października 2016, 13:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 68
Moje BMW: e61
Kod silnika: m57
Tak Aso. Zdjalem wlasnie termostat glowny i jest dobry, ale jak juz zamowilem to wymienie by dwa razy nie odkrecac....i wyjalem ten wymiennik ciepla (matko Boska ) odkrecic srubke pod alternatorem to jakas tragedia a srubke od przewodow od oleju ze skrzyni to juz jakis hooror. Ale sie udalo z bratem jakos dalismy rade i jak dmucham w ten termostat z kazdej steony czyli 3 dziury z kazdej powietrze wchodzi i wychodzi tak jak by na wylot, czyli mam rozumiec ze zlom?? No i teraz pytanie do fachowcow bo wylecialo z setka lub dwie setli tego oleji ze skrzyni, czy dolewac czy nie ma co panikowac przez taki ubytek??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 24 października 2016, 12:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 68
Moje BMW: e61
Kod silnika: m57
Up:
Pomoże ktoś ?

I jeszcze jedno:
Na jakiej zasadzie działa termostat w wymienniku ciepła ? Jak go sprawdzić bo już go wyjąłem , W jaki sposób sprawdzić czy jest dobry ? Z termostatem EGR była prosta sprawa przepuszczał powietrze to wymieniłem a tutaj są dwie dziury od przewodów olejowych jedna od grzybków i trzecia od płynu chłodniczego, w która dziurkę trzeba dmuchać by sprawdzić czy trzyma powietrze czy nie ? Lub jakiś iny patent?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] 535d nie dogrzewa i nie trzyma temp. 3 nowy termostat
PostNapisane: 23 listopada 2016, 01:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 68
Moje BMW: e61
Kod silnika: m57
Panowie wymienilem termostat glowny i chlodnoczke z ASO oraz termostat egr nie pamietam nazwy ale ze sklepu i niby mial byc Behr ale logo oraz numer czeaci byl wytarty... czy po miesiacu ok 1000km mogl pasc ?? Bo od razu jak sprawdzalem temp. Dochodzila do 90stopni po przejechaniu 6km a teraz po 40 dojdzie do 83 i wiecej nie chce, chyba ze dobrze przygazuje albo zostawie auto na postoju z 20min inaczej przy spokojnej jezdzie i wlaczonej dmuchawie nie ma szans. Czy mial ktos takie cyrki? Szlag mnie zaraz trafi z tym grzaniem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL