BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 00:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e53] Nie równe obroty szarpanie.
PostNapisane: 20 stycznia 2018, 22:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: BMW X5 E53.3.0d.
Witam ponownie po naprawie nierówne obroty i szarpanie, nie wiem jaka była przyczyna bo nie robiłem tych czynności pojedynczo tylko wszystkie naraz: wymontowanie czujnika położenia wału czyszczenie łącznie ze stykami kostki, wymontowanie czujnika ciśnienia paliwa na listwie wtrysków czyszczenie, czyszczenie styków pompy paliwa pod tylnym fotelem, czyszczenie styków pompki pod autem za osłonom, wymontowanie zaworu EGR za syfiony na maksa czyli mycie czyszczenie, przeczyszczone wtyczki wtrysków przeczyszczona wtyczka przepływomierza. Efekt był taki że po odpaleniu była wielka radość i przyjemność słuchania jak cicho i równo pracuje silnik wskazówka od obrotów stoi w miejscu jak by ją przykleił i tak jest już czwarty dzień, jeszcze przy pracy silnika zdejmowałem po jednej wtyczce z wtrysku i na każdym po ściągnięciu była reakcja na prace silnika. Tak że jak na razie pełne zadowolenie pozdrawiam wszystkich. Natomiast wczoraj miałem takie zdarzenie że po wyjściu ze sklepu odpaliłem Benie a tu świeci ładowanie i nie gaśnie dojazd do domu trwał 15min pod bramą zgasiłem Benie i już musiałem odpalić od kabli po odpaleniu ładowanie świeci dalej dodatkowo zapaliły się kontrolki 2szt z prawe od ABS i błąd nie aktywne zawieszenie pneumatyczne i ledwo wjechałem do garażu bo już skrzynia biegów przestawała działać, akumulator został ładowany całą noc dzisiaj Benia odpaliła i kontrolka ładowania zgasła ABS też ale błąd nie aktywne zawieszenie i nie można ani dźwignąć ani obniżyć, dzisiaj pod czas jazdy znowu się zapaliło ładowanie na około 10s i zgasło, i mam pytanie czy mogą to być szczotko trzymacze lub regulator prądu w alternatorze i czy w ogóle w tych modelach coś takiego występuje. Dzięki i pozdrawiam wszystkich i dzięki za nr tel do Mańka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e53] Nie równe obroty szarpanie.
PostNapisane: 23 stycznia 2018, 16:21 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Sprawdź jak wygląda ładowania, może to kwestia regulatora napięcia, uruchom test 9.0 w ukrytym menu i obserwuj co się dzieje. Jak nie ma ładowania, czyli i prądu, to kolejne systemy będą wyłączane aż na końcu zgaśnie silnik.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 88 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL