BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 maja 2024, 11:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] Compact kłopot z odpalaniem
PostNapisane: 27 stycznia 2018, 15:08 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e36
Przeszukałam forum i google też aczkolwiek odpowiedzi nie znalazłam...
Moje Auto BMW e36 compact 1.6 benzyna 97r
Mój problem:

Wrzesień 2017 zatankowałam na swojej stacji jak zawsze do pełna, dwa dni później auto zaczęło odpalać w kratkę, zimny ciepły silnik bez różnicy tak samo długość przerwy miedzy odpalaniem raz za 1 razem raz za 3 raz za 10 za pierwszym zawsze jeśli dłużej przytrzymam stacyjkę. Postawiłam do mechanika posprawdzał wszystko ale do kompa nie dał rady się podpiąć, jedynie wymienił świece bo były oryginalne, mechanik rozłożył ręce nie wie co jej jest. Pojeździłam tak ze 2 tyg i okazało się, że spalanie z 9l skoczyło do 15l, na wstępie poradzono mi wymienić filtr paliwa i tak tez robiłam, filtr okazał się być oryginalny, problem spalania znikł zaś odpalania wciąż ten sam, w miedzy czasie 3 osoby usiłowały podpiąć się do kompa ale nic z tego nie wyszło wiec pojechałam do Tobi Cars bo tam oni ostatnio przy wymianie uszczelki podpięli się bez problemu, po podpięciu do kompa.....zero błędów wszystkie przepływy ok auto zostało do sprawdzenia i nic zero jakiś usterek wykrytych poza tym ze ciśnienie paliwa było 1,5 bara ale nie gwarantował że po wymianie pompy pomoże to na odpalanie ale zdecydowałam się na wymianę pompy bo ona też w sumie była oryginalna a na internecie tez poczytałam że to pomaga, pompa wymieniona do tanich nie należała wszystko znów posprawdzane....ale nie mnie problem dalej został a mechanik już sam nie wie co to może być i tak sobie jeżdżę aż do poniedziałku bo w środę rano padł mi akumulator po 1 dniu postoju aku ma 5 lat Bosch Silver. Z innych wymian to z rok temu miałam wymieniana stacyjkę bo mi blokada kierownicy padła, mechanik nie chciał wkładów wymieniać tylko zamontował całą bo mówił że immo może wariować ale po wymianie żadnych kłopotów nie było.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być skoro komp błędów nie wyświetla?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Compact kłopot z odpalaniem
PostNapisane: 27 stycznia 2018, 18:36 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Podmien dme z innego auta bez ews a w ews złącz dwa najgrubsze kable ze soba i sprawdź czy odpali


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 118 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL