BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 09:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] m43b16 + gaz samo gazuje
PostNapisane: 9 lutego 2018, 14:40 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B16
Cześć, odebrałem kilka dni temu bmw od mechanika po wymianie, planowaniu i uszczelnianiu głowicy. Zapłaciłem nie małe pieniądze, niby wszystko spoko auto odpaliło wszystko równo chodzi wziąłem i pojechałem do domu. Samochód po zagrzaniu się zaczął wariować. Mianowicie obroty czy to na postoju czy na wcisniętym sprzęgle latają od 1000-1500, tak jakby auto wciskało samo gaz do 1500 i go puszczało. Oddałem spowrotem do mechaników. Co sprawdzili? Termostat. Wymienili, nic sie nie zmieniło więc wstawili mój stary i uznali że jest sprawny, po czym stwierdzili 'gdzieś jest lewe powietrze'. Zawiozłem potem do paru innych mechaników. Każdy powiedział to samo - 'gdzieś jest lewe powietrze'. Szkoda, że każdy potrafi stwierdzić, że jest lewe powietrze, ale żaden nie potrafi tego zrobić, jeden głupszy od drugiego. Przechodząc do dalszych objawów. Na zimno chodzi równo ładnie wszystko, na ciepłym samochód sam gazuje 1000-1500, po odpięciu przepływki obroty się stabilizują lecz podczas próby ruszenia na odpiętej przepływce samochód gaśnie. Dodatkowo jak na benzynie rozpędza się normalnie tak jak ma się rozpędzać 1.6, tak ruszając z gazu samochód potrafi osiągnąć 5tys obrotów na dwójce, trójce, a jechać 20-30km/h, dopiero po przepięciu na benzyne, rozpędzeniu się i włączeniu spowrotem gazu zbiera się na nim normalnie, a od zera praktycznie nie przyśpiesza. Gaz był robiony 3 miesiące temu wymieniana listwa wtryskiwaczy, więc to może być chyba kwestia regulacji po wymianie głowicy, nie wiem nie znam się na gazie, ale najbardziej zależy mi na opanowaniu tych obrotów, gdzie szukać problemów? Męczę się z tym samochodem juz ponad pół roku, ciągle coś, najpierw 2 miesiące grzania się wariowania strzelania wodą, w miedzyczasie rozrusznik regenerowany, termostat wymieniany, a teraz te obroty.. Przed wymianą głowicy raz na jakiś czas takie dziwne obroty też miały miejsce, lecz na zimnym silniku, na ciepłym wszystko było wporządku. Teraz jest odwrotnie, na zimnym jest wporządku, a na ciepłym wariuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 m43b16 + gaz samo gazuje
PostNapisane: 9 lutego 2018, 19:16 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Krokowca sprawdz i czujnik polozenia przepustnicy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 m43b16 + gaz samo gazuje
PostNapisane: 9 lutego 2018, 23:42 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B16
https://youtu.be/BUxbd7u7iA0
z tego co mi wiadomo przy walniętym krokowcu obroty falują, ale nie występuje takie gazowanie więc to chyba nie to


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 m43b16 + gaz samo gazuje
PostNapisane: 11 lutego 2018, 10:31 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Z tego co mi wiadomo.........sprawdziles czujnik przepustnicy ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 m43b16 + gaz samo gazuje
PostNapisane: 12 lutego 2018, 16:51 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B16
wybacz nie bardzo miałem jak odpisać ale już jestem i chciałbym odświeżyć. Nie sprawdzałem czujnika położenia przepustnicy bo nie mam pojęcia jak to zrobić, ale zaraz poszukam w internecie i się za to zabiorę, a w międzyczasie jakie jeszcze mogą być usterki związane z tym co jest pokazane na filmiku? Wtedy bym zaczął wszystko po kolei


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 m43b16 + gaz samo gazuje
PostNapisane: 12 lutego 2018, 17:37 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Moze mechanik cos spier....nie mam pojecia,najlepiej jakbys na kompa gdzies podjechal zeby zobaczyc o co kaman


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 60 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL