BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 12:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39] m54b22 2002r. bardzo dymi i pluje olejem z wydechu
PostNapisane: 8 marca 2018, 01:05 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e39
Kod silnika: M54b22
Witam wszystkich forumowiczów. Proszę o pomoc w diagnozie. Jadąc z pracy tydzień temu dojeżdżając pod blok z wydechu wydobywała się chmura dymu białego lub szarego na 30 metrów nic nie było widać ale jakoś dojechałem. [do pracy mam ok 2km] . Rano odpaliłem auto i kopciło dużo mniej więc pojechałem do pracy .Umówiłem się z mechanikiem za 2 tygodnie i przez ten czas jeździłem tylko do pracy .Po tygodniu jazdy sytuacja się powtórzyła . Po odpaleniu i przejechaniu 100 m chmura białego i siwego dymu na 30metrów a po dodaniu gazu bunia pluła olejem z wydechu w dużych ilościach . Auto pod blok na lince .po pracy sprawdziłem olej , brakowało ok. 3 litry. po zalaniu olejem odpaliłem i dymu dużo mniej ale i tak za dużo i dalej pluła olejem . kontrolka oleju nic nie pokazała. Wczoraj byłem u mechanika i nic takiego nie wyszło katalizator i sondy sprawne
Podejrzewa pierścienie i uszczelniacze mówi że odma raczej nie. Silnik chodzi równo jest moc . Dzisiaj mimo wszystko wymieniłem odme ori z przewodami, olej, filtry . Jest lepiej na postoju prawie nie kopci ale podczas jazdy jak przycisnę to dalej jest chmura o zapachu spalonego olju albo spalonej gumy . Beemke mam 3 lata przebieg 280 tyś. Ja zrobiłem ok 40 tyś. 1,5 roku temu założony gaz. Olej valvo max live 5 w40 ,wymiana co 10 tyś , Średnio oleju brał ok 2 litry na 10 tyś, Od kilku miesięcy jeździłem na krótkich odcinkach auto było mocno nie dogrzane .do tej pory żadnych problemów . Rok temu sprawdzałem ciśnienie w cylindrach było książkowo .Proszę o jakieś podpowiedzi czy pozostaje remont silnika ?bmw e39 m54b22 2002r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] m54b22 2002r. bardzo dymi i pluje olejem z wydechu
PostNapisane: 8 marca 2018, 01:18 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Kolego zamarzła ci odma i tyle.

Mimo wymiany odmy nadal w dolocie zostało trochę oleju.
Po ostrzejszym depnięciu poderwie go trochę z dolotu i silnik spala.

Ja kiedyś na odpalonym silniku zatkałem nie tą rurkę odmy co trzeba i bagnetem mi zassało może kieliszek oleju.
Aby wypalić ten olej z dolotu musiałem zrobić chyba z 30km.

Więc jeśli dymi coraz mniej to najlepiej udaj się w trasę z 40 km i daj szanse katalizatorowi aby zrzucił z siebie syf.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] m54b22 2002r. bardzo dymi i pluje olejem z wydechu
PostNapisane: 8 marca 2018, 17:09 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e39
Kod silnika: M54b22
Witam. Dzięki za odzew. Autem przejechałem ok. 80 km i 3 godziny na postoju i chyba się nie poprawiło. Jak mocniej przygazuje to w wydechu pojawia się troszkę oleju i dym. Boje się jeździć żeby ni stracić dowodu rejestr. Czy to możliwe żeby tak długo wypalał się ten olej czy jednak pierścienie Pozdrawiam

edit. Dzisiaj przejechałem ok. 300 km w większości autostradą z dużą prędkością i po ok 250 km przestał dymić. W tej chwili dymu nie ma nic zero. Jednak to faktycznie była wina odmy. Chociaż to mógł być przewód od odmy do bagnetu bo był cały zatkany. Dzięki dziabi3 za pomoc .
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 88 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL