BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 23:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E60] N52 grzechotanie pod pokrywą filtra oleju na zimnym
PostNapisane: 14 marca 2018, 22:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25
witam , jak na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=rzuycw5pqp8 , auto postoi z 8 godzin to po odpaleniu taki dzwięk wydobywa się z pod plastikowej pokrywy filtra , gdy się położy na nim rękę to cały wibruje i drży trwa to kilka minut i ustaje gdy się silnik rozgrzeje , po rozgrzaniu chodzi bardzo cicho ( 2005r czyli bez wad fabrycznych ) i ma moc , były błędy vanosa został wymieniony elektrozawór vanosa strona ssąca oraz rozebrany i wyczyszczony elektrozawór strony wydechowej , czujniki pozycji wałków rozrządu również wymienione ,napinacz paska wielorowkowego , pasek , oraz rolka przy alternatorze wymieniona , brak błędów w ECU , dzwięk pojawia się kilka sekund po odpaleniu gdzie na chwilę silnik wrzuca 1800 obr \min i przy zrzucaniu na 800obr pojawia się ten dzwięk - co to może byc ? mechaniory rozkładają ręce ?! jeden wspominał coś o zaworze jednokierunkowym w podstawie filtra , ale jaka zależnośc miała by byc silnik ciepły-zimny ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] N52 grzechotanie pod pokrywą filtra oleju na zimnym
PostNapisane: 14 marca 2018, 23:14 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Czytałem kiedyś temat na zagranicznym forum o podobnym przypadku dziwnego dźwięku z tego obszaru i jeden gość po prostu wymienił filtr na nowy i zniknęło (koszt śmieszny, więc można spróbować), a drugi miał chyba za słabo dokręconą pokrywę (jej się nie dokręca ręką jak filtrów w metalowych obudowach, a specjalnym kluczem i nawet na pokrywie jest podany moment 25 Nm, a więc trzeba ją trochę dokręcić).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] N52 grzechotanie pod pokrywą filtra oleju na zimnym
PostNapisane: 14 marca 2018, 23:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25
jakiej firmy filtr byłby dobry do tego silnika ?gdzieś widziałem rozróżnienie na long life lub normal w filtrach olejowych nie pamiętam czy to był MANN czy coś innego , a może i olej ?ja mam castrol 5w30 titanium coś tam jakiś tani nie był a czy dobry to nie wiem .... czy w tej plastikowej pokrywie jest coś co może taki dzwięk wydawac ? chyba wiem jakie przypadki masz na myśli - zasyfiony filtr zassany do środka , albo zgnieciony przy montażu - ale wtedy dzwięk jest zupełnie inny to nie to ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] N52 grzechotanie pod pokrywą filtra oleju na zimnym
PostNapisane: 15 marca 2018, 08:24 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Filtr knecht, mann, bosch a olej zmień najlepiej na 5w40 z normą ll-01, np. Motul x-cess.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 98 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL