BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 18:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e90] Czujnik wałka rozrządu wylotowy N46
PostNapisane: 28 marca 2018, 18:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: e90
Kod silnika: n46
Witam ma problem z Czujnik wałka rozrządu wylotowy kod błędu to 2b63 camshaft sensor outlet wyskakuje mi Check zamieniłem czujnik ssący za wylotowy i odwrotnie bo one są takie same po zmianie i po otworzeniu inpy ten sam błąd czy jest do
wymiany czujnik wałka dodam ze autko straciło mocy i falują obroty po wykasowani błędu znów się pojawia czytałem ze trzeba najlepiej kupić oryginalny (używkę) czujnik bo zmieniki wogule nie działają pytanie czy po montażu oryginalnego czujnika coś trzeba ustawić w INPIE jakoś aktywacje ma ktoś wiec jakieś porady ewentualnie taki sam problem kiedyś miał ??? Proszę o pomoc. Kogoś kto się zna na rzeczy
Autko 320 i benzyna 150 km 2007 silnik n46


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] Czujnik wałka rozrządu wylotowy N46
PostNapisane: 30 marca 2018, 07:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Błąd powinien przeskakiwać z dolotu na wydechowy, a więc dziwne. A Ty nie podmieniłeś przypadkiem elektrozaworów vanosa? Jeżeli nie to zwracam honor, ale wolę się upewnić, że odróżniasz elektrozawory od czujników położenia wałków :P Instalacja plug & play, a więc nic nie trzeba adaptować. Nie chcę być złym prorokiem, ale gdyby wymiana obu czujników nie pomogła to może po prostu masz skrzywiony wałek :(



PS.
Numery 1 i 2 to elektrozawory, a 3 i 4 to czujniki (jeszcze raz - jeżeli je odróżniasz to pomiń tę poradę).

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] Czujnik wałka rozrządu wylotowy N46
PostNapisane: 30 marca 2018, 16:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: e90
Kod silnika: n46
Kolego odróżniam pod 4 to własnie czujnik który inpa pokazuje ze jest uszkodzony a na Elektro zaworach to wymieniałem oringi gdzyż były już zużyte i się pociło już z nich
czyli sądzisz ze zamieniłem wtyczki na elektrozaworach przy wymienię oringó raczej nie sadzę bo po zamianie usłyszał bym bardzo konkretny dźwięk zgrzyt a tego nie było zamówiłem już używane oryginalne czujniki wałka 3 i 4 bo one są takie same a nie doczytałem że zamieniki wogule nie dzałąjom i zoabcze co się bezie dziać odezwę się jak załorze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] Czujnik wałka rozrządu wylotowy N46
PostNapisane: 30 marca 2018, 17:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: e90
Kod silnika: n46
burza30 napisał(a):
Kolego odróżniam pod 4 to własnie czujnik który inpa pokazuje ze jest uszkodzony a na Elektro zaworach to wymieniałem oringi gdzyż były już zużyte i się pociło już z nich
czyli sądzisz ze zamieniłem elektrozawory (wyjmowałem pojedynczo nie wszystko naraz ) możliwe ze by tak było jak mówisz ale raczej myślałem co robię przy wymienię oringó raczej nie sadzę bo po zamianie usłyszał bym bardzo konkretny dźwięk zgrzyt a tego nie było zamówiłem już używane oryginalne czujniki wałka 3 i 4 bo one są takie same a nie doczytałem że zamieniki wogule nie dzałąjom i zoabcze co się bezie dziać odezwę się jak załorze
a prz zamianie wtycxzek do elektro zaworów mógłby być problem dodam ze odpalało i jedziło i wszystko było ok nie wyskaikawły nawet błedy bo sprawdzałem po wymianie tych oringów


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] Czujnik wałka rozrządu wylotowy N46
PostNapisane: 1 kwietnia 2018, 16:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: szczecin
Według mnie przestawiony rozrząd

_________________
ROSIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] Czujnik wałka rozrządu wylotowy N46
PostNapisane: 1 kwietnia 2018, 17:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: e90
Kod silnika: n46
Niby po czym wnioskujesz ze rozrząd przeskoczył ???jak na ipie wyskuje mi bład ze czujnik wałka jest uszkodzony nie kupuje twoje wersji za bardzo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] Czujnik wałka rozrządu wylotowy N46
PostNapisane: 1 kwietnia 2018, 18:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: szczecin
Miałem silnik n46b18 wywalalo błąd bodajże 2a67 czujnik Walka okazało się że był przestawiony rozrząd ponieważ na kołach niema klinu blokującego objawy były takie same jak u ciebie komputer niezawsze pokazuje co jest często podpowiada obym się mylił ale według mnie trzeba zajrzeć do rozrządu

_________________
ROSIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] Czujnik wałka rozrządu wylotowy N46
PostNapisane: 1 kwietnia 2018, 18:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: e90
Kod silnika: n46
No dobra zobaczę po zamontowaniu oryginalnych czujników gdyż zamówiłem używki jak się nie poprawi to będę dalej myślał ale powiem ci ze trochę dziwne żeby tak sam od siebie się przestawił nić nie robiłem przy rozrządzie a komunikat już kiedyś kasowałem bo mi wyskoczył czyli według ciebie ponownie trzeba ustawić rozrząd?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] Czujnik wałka rozrządu wylotowy N46
PostNapisane: 1 kwietnia 2018, 19:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: szczecin
Według mnie to jest minimalnie przestawiony rozrząd na kole vanos tam niema żadnego klina jest to dokręcane z tego co pamiętam 21nm plus 2x 90 stopni i poprostu czasem najczęściej przy gwałtownej jeździe potrafi się przestawić przesunąć lekko i dlatego jest ten błąd wystarczy ustawić na nowo i koniecznie dsc nowy klej do gwintów na śrubę i będzie ok taka jest moja opinia i jestem tego pewny na 99%

_________________
ROSIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] Czujnik wałka rozrządu wylotowy N46
PostNapisane: 2 kwietnia 2018, 10:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: e90
Kod silnika: n46
Jeżeli nawet po wymianie czujników problem nie ustanie to takie pytanie będę musiał się zaopatrzyć w dobry zestaw blokad możne ktoś poleci dobre z allegro lub jakieś inne portal typu (allegro) co do ustawić rozrządu jest sporo ale ma tez książkę sam naprawiam powinienem ogarnąć a chyba będzie się trzeba zaopatrzyć w nową uszczelko pod pokrywę zaworów i silikon na Półksiężyce + chyba w napinacz rozrządu bo coś mi szumi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] Czujnik wałka rozrządu wylotowy N46
PostNapisane: 2 kwietnia 2018, 12:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: szczecin
Jeżeli tego nie robiłeś lepiej oddaj to komuś ustawienie rozrządu to koszt przykładowej blokady z allegro 300zl w sumie niema wielkiej filozofii jak założysz blokadę ustawiasz wszystko na znaki to odrazu będziesz widzial czy jest ok czy nie uszelki nieraz nie dadzą dużo ponieważ pokrywy się odksztalcaja od temperatury przeważnie zawsze idzie silikon :)

_________________
ROSIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] Czujnik wałka rozrządu wylotowy N46
PostNapisane: 2 kwietnia 2018, 13:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: e90
Kod silnika: n46
No fakt nie robiłem tego jeszcze ale wiem ze bez blokad tego wogule nie zrobię co do znaków to wiem jak ma to ustawić bo czytałem już trochę o tym muszę
przed wszystkim zablokować wał potem wałki dolotowy i wydechowy potem idzie blokada na vanos i wykręcenie napinacza zastępuje go tym co mam w zestawie potem już można przystępować do demontażu co do znaków to na wałku dolotowym jest jeszcze znak odpowiedzialny za GMP pierwszego cylindra no i najwierniejsze na vanosie też jest który ma być równo z płaszczyznom głowicy tak zwane godzina 9 lub w pozycji 90 stopni A tak pro po to zwracam honor miałeś rajcie możliwe ze coś przeskoczyło bo po dodaniu na trochę ciepłym silniku gazu coś w okolicach vanosa szumi strasznie oby ewentualnie jak coś pomyliłem to mnie poprawa co do ustawienia możne coś pominąłem faktycznie aż tak to nie jest skomplikowane tylko trzeba wszystko poustawiać na znaki muszę się zaopatrzyć w te blokady


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] Czujnik wałka rozrządu wylotowy N46
PostNapisane: 2 kwietnia 2018, 13:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: e90
Kod silnika: n46
Bo same czujniki chyba sobie z tym nie poradzą czytałem to co mówiłeś że w n42 często wyskakiwał rozrząd i następcom jest też n46 tylko on został trochę prawiony ale praktycznie ma te same bolączki co n42 no cóż poradzić jak to ogarnę to te blokady przydarzą mi się do zmiany kiedyś rozrządu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] Czujnik wałka rozrządu wylotowy N46
PostNapisane: 2 kwietnia 2018, 14:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: e90
Kod silnika: n46
A takie pytanie ma co do zestawó blokad największy na środku ten czarny przedmiot co on blokuje i czy warto w to inwestować aby był w zestawie te z prawej to na wałki i na vanos ogólnie duzo zestawu jest i ponoć nie każdy pasuje patrzyłem na forum to gość kupił 2 zestawy i w jednym nie pasowało na wałeki a w 2 znów tylko blokada na wał była dobra co tu wybrać żeby kasy nie utopić masz może jakiś zestaw sprawdzony lub godny polecenia do silnika n46 ???


http://allegro.pl/blokada-rozrzadu-bmw- ... 25571.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] Czujnik wałka rozrządu wylotowy N46
PostNapisane: 3 kwietnia 2018, 20:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: szczecin
Hej najważniejsza Gora do vanos w twoim przypadku chyba że chcesz całość ściągać u ciebie będzie kółko vanos przesunięte obstawiam max 5mm daj znać jak poszło

_________________
ROSIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] Czujnik wałka rozrządu wylotowy N46
PostNapisane: 11 grudnia 2018, 22:03 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46 coupe
Udało się rozwiązać problem ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] Czujnik wałka rozrządu wylotowy N46
PostNapisane: 10 lutego 2019, 16:35 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Hej. Ktoś może podpowiedzieć jak odpiąć wtyczkę z czujnika wałka ssącego (numer 3) tak by nic nie uszkodzić. Bardzo mocno spięte to jest :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] Czujnik wałka rozrządu wylotowy N46
PostNapisane: 10 lutego 2019, 19:30 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 525
Lokalizacja: DZA/DW
Moje BMW: e46 316ti
Kod silnika: n42b18
Wygnij mały śrubokręt lub kawałek pręta w literę "L". Naciśniesz palcem jedną zapadkę a drugą przy pomocy tego wkrętaka. Powinno wyjść.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 109 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL