BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 14:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 330d 2000r skrzynia, dyfer, polosie. Problem pomocy.
PostNapisane: 23 kwietnia 2018, 17:21 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 27
Posty: 31
Moje BMW: E46 330D
Witam, BMW e46 3.0diesel M57 najechane ok 240-300tyś opisze skrzynię: gdy odpalam auto ze wcisnietym sprzeglem i gdy gasze ze wcisnietym sprzęglem jest cicho... jak jak powinmo i nie rzuca, gaszenir za toprace bez wcisnietego jakjak i odpalanie masakra cos puka wali rzuca budą metaliczne kilkukrotne stuki z okolicy ukladu napędowego, pomijając. Ciezko wchodzą biegi 1-2-3-4-5 tak jakby najbierw w polowie zaskoczy Mi zebatka tak jakby potem dopiero dosuwam i jest bieg... i tak z kazdym najgorzej na jedynce, powiedzmy światła a ja birgunie wrzucic nie mogę... puszczam sprzeglo i za ktoryms razem wrjdzie dwuja to samo, trojka lepiej ale ta sytuacja zjest zebatka jakby... do tego wciskam sprzego przy redukcji glosnie stuki, ze skrzynini... pomijajac skrzynie, ostatnio gwaltownie cofalem, cos przeskoczylo gdy jade energiczniej z, jedynki cos zgrzyta, jakby z tylu takie kilkusetne :D przeskoczrnia metaliczne zgrzyt jakiejs zebatki czy, cos, sugeruje dyfer lub półosie, najgorzej jak skrecam i dodam gazu, zgrzyta... jak jade prosto energicznir zgrzyt spokoj i znow zgrzyt i potem spokoj....

Moje pytanie, chce kupic skrzynie używana, dyferencjal i polosie z tego samego modelu i rocznika, czy dam sobie rade we 2 osoby zdjac skrzynie, dyfer i półosie i zalozyc?
Nigdy tego nie robilem, jakies wskazowki? Tutorial? Lub rozmowan na priv, bardzo Mi to pomoże duzo km nabijam a teraz auto potrzebne,

Drugie pytanie, jak sprawdzić stan uzywanej skrzyni dyfra i polosi czy warto kupic cena za komplet 720pln warto jesli stan duzo lepszy by sie okazal niz, moj?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330d 2000r skrzynia, dyfer, polosie. Problem pomocy.
PostNapisane: 30 kwietnia 2018, 09:49 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 27
Posty: 31
Moje BMW: E46 330D
Dodam, ze jak podnioselm auto do gory tak by kola sie krecily w miejscu cos tlucze przy prawym kole ale leciutko, jak dam na piatke i poczekam chwile to glosne metaliczne stuki przy skrzyni biegow, poza tym drugi problem to jak jade i z tej jedynki wcisne gazu mocniej to zgrzyta i skreca auto np w prawa strone jakby buda sie skladala czy cos takie uczucie, postaram sie wrzucic film bo widac, ze nikt nie wiem lub nie chce pomoc. Tutaj taka sprawa bo zaraz do Norwegii mam trase a majowka i nikt sie nie podejmuje z mechanikow. a nie mam pewnosci co to dokladnie jest mysle ze bez sesnu wymianiac co popadni jak podpora walu nowka, lacznik el. tez nowka wal nie lata jak sie rusza ani w dol ani do gory moze 1 mm sie obkreca polosie tak samo nie obkrecaja sie jedynie prawo lewo 1 mm luzu mniej wiecej... ale jest takie uczucie jak sie doda gazu mocno jakby cos tak sie przekrecalo i wychodzilo i potem zaskakiwalo, ciezko okresilc... kilku 'm,echanikow' wchodzilo na kanal, wchodzili do auta i dupa blada, znachory nic nie wiedzieli... odpowiedz naped ta... tyle to i ja wiem ale co z tym napedem...


oto film :
https://www.youtube.com/watch?v=rzgUqouPKpc
Dodam, ze podczas jazdy nie slychac tego ale gruchot, zgrzyt... na kazdym biegu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330d 2000r skrzynia, dyfer, polosie. Problem pomocy.
PostNapisane: 30 kwietnia 2018, 16:22 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Przy takich stukach to szok, że nikt nie może ustalić na żywo skąd dochodzą, jak z okolic skrzyni to skrzynia do zrzucenia i ocena układu sprzęgła a jak z tyłu bardziej to dyfer albo półosie, nie mają luzu poprzecznego?

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330d 2000r skrzynia, dyfer, polosie. Problem pomocy.
PostNapisane: 30 kwietnia 2018, 17:44 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 27
Posty: 31
Moje BMW: E46 330D
Polosie maja luz ale taki minimalny okolo 1mm,2mm... tylko od dyfra do kola jak ruszam gora dol nie ma luzu... i tak jakby obkrecic to tez nie ma luzu, na skrzyni duzy luz jedynie... no tacy mechanicy na szybko, poza tym majowka. a dwumasa byla wymieniana ok rok temu ze sprzeglem, na kazdym biegu odjade z miejsca i nic nie puka nic nie buja... no a jak dodam gazu np z jedynki to az auto sie skrzywia czy cos taki efekt... mechanicy obstawiaja jakies gumy... ta wszystko mam wymieniane to jak gumy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 137 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL