BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 16:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E91] Problem z oświetleniem wnętrza.
PostNapisane: 26 kwietnia 2018, 13:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1362
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Moje BMW: E 36/ E 91
Kod silnika: M40B16/ M47T2
Witam.

Mam taki problem w E91 mianowicie:drzwi otworzone, wkładam kluczyk w stacyjkę,naciskam raz start zapalają się kontrolki wszystko ok,następnie wciskam sprzęgło i później naciskając drugi raz start odpalam samochód(wszystko na otworzonych drzwiach) i jak samochód odpali oświetlenie w podsufitce gaśnie(nad głowa oraz na środku). Nie dzieje się tak zawsze. nie ma żadnej reguły kiedy.
Dodam iż inne oświetlenie działa normalnie(nogi,drzwi)
Po podłączeniu inpy są dwa błędy dotyczące właśnie oświetlenia wnętrza przód i tył(jak je wykasuje to światło działa normalnie do następnego razu)

Ostatnio wymieniłem nawet żarówki ze zwykłych na ledy z canbus'em i dalej to samo(na zwykłych tez tak było)

Mogę jeszcze dopisać iż w ostatnim czasie pokazały się inne dwa błędy: błąd 4073 clutch switch (czujnik sprzęgła) oraz błąd 4587 błąd podgrzewacza paliwa. Te błędy również dało się wykasować.
Nie wiem czy te błędy maja jakieś powiązania.

Nigdzie takiego tematu nie znalazłem...gdzieś tylko wyczytałem że system elektroniczny gdy jest słaby aku może wyłączyć poszczególne systemy.Ale jak to sprawdzić czy to aku?

Bardzo proszę o pomoc.

z góry dziękuję.

_________________
POZDRAWIAM


ŁUKASZ


<<< Maszeruj albo giń... >>>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] Problem z oświetleniem wnętrza.
PostNapisane: 27 kwietnia 2018, 07:56 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Wejdź w ukryte menu w wyświetlaczu na tablicy rozdzielczej (jak to zrobić znajdziesz na yt) i sprawdź napięcie aku na zgaszonym i na odpalonym silniku i podaj tu wyniki. Zajmie Ci to 5 minut.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] Problem z oświetleniem wnętrza.
PostNapisane: 27 kwietnia 2018, 09:57 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1362
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Moje BMW: E 36/ E 91
Kod silnika: M40B16/ M47T2
senbon napisał(a):
Wejdź w ukryte menu w wyświetlaczu na tablicy rozdzielczej (jak to zrobić znajdziesz na yt) i sprawdź napięcie aku na zgaszonym i na odpalonym silniku i podaj tu wyniki. Zajmie Ci to 5 minut.


Sprawdziłem teraz i tak normalnie zaraz po otwarciu samochodu napięcie pokazuje w granicach 12-12,1V. Jak włączę światła radio nawiew + świeci się podświetlanie wnętrza to spada do 11,4V-11,6V tak się waha.

Jak dopalę samochód to pokazuje 14V-14,2 i na obciążeniu czyli światła, radio, nawiew to tak samo jest 14V-14,3V

Dodam iż błędy jakie wyskakuja to

A669 Fehler Innenlicht Front 0xA669
Error counter: 1
Mileage 257064 km
Signal oder Wert unterhalb Schwelle Testbedingungen erfüllt Fehler momentan nicht vorhanden, aber bereits gespeichert Fehler würde kein Aufleuchten einer Warnlampe verursachen
Error code: A6 69 22 01 7D 85-------------------------------------------------------------
A66E Fehler Innenlicht Fond 0xA66E
Error counter: 1
Mileage 257064 km
Signal oder Wert unterhalb Schwelle Testbedingungen erfüllt Fehler momentan nicht vorhanden, aber bereits gespeichert Fehler würde kein Aufleuchten einer Warnlampe verursachen
Error code: A6 6E 22 01 7D 85

Teraz jak odpaliłem samochód to po około 2 sekundach podświetlanie zgasło(nad głową i środek) a jak zgasiłem samochód to samo się zaświeciło.

_________________
POZDRAWIAM


ŁUKASZ


<<< Maszeruj albo giń... >>>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] Problem z oświetleniem wnętrza.
PostNapisane: 2 maja 2018, 09:20 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1362
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Moje BMW: E 36/ E 91
Kod silnika: M40B16/ M47T2
Nikt nic nie doradzi więcej?

_________________
POZDRAWIAM


ŁUKASZ


<<< Maszeruj albo giń... >>>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 131 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL